domuz eti yemeyip diğer tüm günahları işleyen insan

5 entry daha

  • tavukta da helal kesim damgası arayan kişidir.
  • Tadini sevmeyecegini dusunuyordur ya da alacak yer bulamamistir.Domuz eti yiyerek diger tum gunahlari islemeyen insan olsa super olurdu.
  • Müslümanlıkla alakası olmayan insandır. İçki içer, zinanın dibine vurur, Yeri geldiği zaman "ben ateistim" der, konu domuza gelince "olmaz katiyen yemem günah" der.
    sorarlar adama "bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? " diye.
  • Şeklen müslüman olan, dini işine geldiği gibi yorumlayan insandır. Uzak durulması gerekir.

    Yedi sekiz sene evvel yaşadığım yerde sürekli alışveriş yaptığım marketin yanında bir bakkal vardı. Hemen hemen her gün önünden geçerdim bu bakkalın. Bakkalın önünde kendine ait küçük bir bahçesi vardı yola bakan. Her öğlen ve ikindi vakti bu bahçede göstere göstere namaz kılardı. İstese içerde rahatlıkla kılabileceği halde ısrarla dışarda kılardı namazını. Bazıları diyebilir ki adam istediği yerde kılabilir sanane. Evet banane elbette ama gösteriş amaçlı kıldığı o kadar belliydi ki resmen ilan ediyordu tüm mahalleye. İşin daha da kötüsü gözleri fıldır fıldır oynardı. Çok samimi söylüyorum, ben her geçtiğim de hayretle bakardım ve namaz anında adamla defalarca göz göze geldim. Böyle insanları hiç sevmiyorum işte ne diyeyim.
  • Günahların temel özelliğinin nefse hoş geliyor olmasına karşın domuz eti yemenin bu kıstasa uymuyor olmasından kaynaklanan durumdur.
5 entry daha