doctor who

 • televizyonda rastlayınca, her defasında izlemekten kendimi alamadığım, olaylara hiç bir anlam veremediğim bir dizidir.
 • Guinness Rekorlar Kitabı tarafından dünyanın en uzun süren bilim kurgu televizyon programı olarak listelenen aynı zamanda benim en sevdiğim dizidir.
 • çok sevdiğim ve izlerken nedensizce ağladığım bilim kurgu dizisidir.
 • Özet gecerek birçok şey atladığım için fanlardan özür dilerim. Kısaca kaybolmuş galifrey gezegeninde doğan herkes zaman lordu'dur. Zaman korteksi adındaki yere çocuk yaşta bakarak ilham aldıkları şeye göre isimleri belirleniyor. Zaman da yolculuk yaptıkları şey ise bir makine değil galifrey de yetişen bir bitkidir. Normalde ölümsüzler ama tanrılık kompleksine girmemek için rejenerasyon yetenekleri 13 ile sınırlanıyor yani ölümden döndüğünde aynı hafıza ile ama tamamen farklı karakter, farklı alışkanlık ve farklı görünüme sahip oluyor. Bununla birlikte rejeneden kısa süre sonra genelde ona eşlik edenlerde değişiyor ve neredeyse daima yanında bir insan arkadaş buluyor. Kendisi son zaman lordu olarak geciyor. Bu konuda birşey demeyeceğim spolier olur. Her doktorun kendine ait bir sloganı oluyor. Fantastic! Alonsi! Geromino! Gibi. Neyse yeter bu kadar, tekim zaten sözlükte
 • Her yeni gelen doktorda ''bu doktor iyi değil önceki doktoru istiyoroooooğm diye mızıkladığım her yeni doktor geldiğinde yaşadığım döngü.
 • bbc'nin şaheser dizilerinden biri. gerek steven moffat'ın muazzam zekası gerek oyuncuların kaliteli olması bu yıllara kadar efsanenin devam etmesini sağlamıştır. dünya geneli whovian kavramını insanlara dedirten dizi halen devam etmesiyle rekora sürekli koşmakta. ne zaman biter bilinmez ama ellerinde kocaman bir evren ve tarih var, senaryo sınırlaması yok.

  modern seride büyük bir david tennant destekçisi olarak belki bir şekilde tekrar 10. doktor rejenarasyonu olur umuyorum. *

  (bkz: steven moffat)
  (bkz: bbc)
  (bkz: peter capaldi)
  (bkz: david tennant)
 • bbc yapımı ingiliz bilim kurgu dizisi. ayrıca 1963'te ilk bölümü yayınlandı. fakat yenilenmiş içeriği ile 2005'te tekrar yayınlanmaya başlandı. dizide son zaman lordunun tardis -1950'lerden kalma bir polis kulübesi- ile yolculuğu anlatılıyor.

  10. doktor favorim, söylemeden edemeyeceğim.
 • 10. sezonunun startını bugün verecek olan muazzam british dizisi. yeni companion'ımız pearl mackie de ilk kez boy gösterecek. her ne kadar yeni sezon başlangıcı heyecanlandırsa da favori doktorum capaldi'nin final sezonu olmasından dolayı buruk geçecek benim adıma. yeri geldi david tennant'ın yeri geldi matt smith'in yeri doldu ama şunun yeri nasıl dolacak bilmiyorum.
 • Izlemedigim dizi. Aslinda ben dizi izlemiyorum. Itiraf edeyim ilgimi cekiyor.
 • 13. Versiyonunun kadın olacağı açıklandı.
  https://twitter.com/bbcdoctorwho/status/886608420241117185
 • Efsane dizidir. Yeni çıkan dizilerde reytingi artırmak için aralara bolca serpiştirilen cinsellikten, entrikalardan ziyade bambaşka konusuyla birçok hayran kazanabilmiştir.

  DW hakkında söylenecek birçok şey var, zaman hakkındaki belgesellerde ikonik olarak kullanılıyor, 50 küsür yıldır çekimi yapılıyor, şimdilik 13 rejenarasyon olsa da açıklanan bilgiye göre bir on, on beş yıl daha sürecekmiş gibi gözüküyor. Bu da en azından 2-3 Doctor daha göreceğiz demek.

  Modern serisi diye adlandırdığımız seri, 9. Doctor ile başlıyor. Diziye 1. Bölüm 1. Sezondan başlayabilirsiniz, ben 11 ile başlamıştım; o da 5. Sezona denk geliyordu.

  Zeka oyunlarının bolca olduğundan da bahsedebiliriz, ilk izlediğimde ağzımı açık bırakan bir şekilde senaryosuna aşık olmuştum. Gerçi hâlâ öyle oluyorum. Moffat, sen bu işi biliyorsun.
  Nice Doctor'lu yıllara.

  Ha ayrıca dizi İngiliz dizisi, yıllardır izlememe rağmen hâlâ nasıl telaffuz edeceğime emin olamıyorum. İngiliz aksanında Doktağ deseler de amerikan aksanıyla alıştığımız Daktır hep zihnimi karıştırmıştır. Neyse, doktor deyip geçiyorum.