danla biliç

 • severek takip ettiğim ve videolarına güldüğüm nadir youtuberlardan. ayrıca oldukça başarılı ve kıskanılan bir kadındır.
 • 'ben kilolarımdan memnunum, kendimi böyle seviyorum' tavırlarından sonra bir dünya operasyon geçirmiş hatun kişidir. madem bıçak altına yatacak kadar mutsuzdun halinden neden mutluymuş gibi yaptın, madem mutluydun neden bıçak altına yattın. ve ben neden senden tutarlı bir insan olmanı bekliyorum?

 • tek kuruş vergi ödemeden zengin olan yurdum insanlarından biri.
 • gerçek ismi Neslihan Damla Akdemir olan youtuber
 • İlk izlediğimde inceleme amacıyla izlemiştim, pek hoşuma gitmedi itiraf edeyim, ne diyor bu mantık fakiri demiştim. Daha sonra baktım da öyle aman aman bir bilim yapıyorum iddiası yok. Eğlenmek için bir şeyler yapmış* ve daha sonra ünlü olmuş. Doğal. Ondan sonra bu şöhreti kendini mutlu edecek şekilde kullanmaya başlamış. Valla bence istediği gibi davranabilir. Siz ürettiğiniz içerikleri barındıran platformlarda nasıl kafanıza göre takılıyorsanız, ben blog yazılarımda nasıl canım öyle istediği için hem kendimden hem tıptan hem bilmem nelerden bahsediyorsam bu kız da videolarında istediği gibi davranmakta özgür. Lütfen özgürlüğün ne demek olduğunu bir daha okuyun. İlginizi çekmeyen şeyleri yaymazsanız bu kız daha az takipçi edinir mesela. Çünkü yukarıda bir arkadaşın da dediği gibi reklamın iyisi kötüsü olmaz. Bence çok iyi demiş.
 • sosyal medyanın yeni gözdesi olan kişilik. Yapmış olduğunu tüm şımarıklığın sebebi, onu izleyen ve eleştiren tayfa yani bizleriz. Kızı eleştirmek için twitter hesaplarında dönen saçma sapan yazılar sadece onun takipçi sayısını arttırmaya yarıyor. Tabii ki her sosyal medya fenomeni gibi onun da belirli miadı var. Onu doldurduğunda kimse ondan söz etmeyecek, hatta adını bile hatırlamayacaklar.
  Azazator o kadar güzel yazmış ki onun yazdıklarının üzerine söz söylemek zor. Tek katılmadığım nokta umut noktası. Çünkü yeni nesil, kitap sayfası çevirmek yerine twitterda gezinmekle meşgul. Hal böyle olunca da ikinci paragrafta yazmış olduğu ve okurken keşke gerçekleşebilme olasılığı olsa dediğim satırlar, bizim için hayalden öte bir ütopyadır.
 • abuk subuk hareketlerle kolayca "ünlü" olunan sosyal medya çağının gereklerini yerine getirmiş bir yandan çarklı celebrity(!)dir. yerli yersiz argo konuşma, histerik gülüşler, biraz deliymiş biraz da doğalmış sanrısı yaratma çabaları, iki göz bebeğinin farklı yerlere bakması ve bunların yanına da son yılların trendi makyaj eklenince yepyeni bir sosyal medya ünlüsü(!) olmuş kadındır. her celebrity gibi kendisinin de her mecrada onu canhıraş savunmaya çalışan müritleri olmuştur. bu müritlerin de malumunuz olduğu gibi kapasiteleri kısıtlı olduğundan ancak birkaç sınırlı argümanla kendisini savunmaya çalışmaktadır. bunlar da "beğenmiyorsan izleme kardeşim", "kızın başarısını kıskanıyorsun", "sen de yap sen de kazan çok kolaysa" gibi ancak bu kızın sığlığına yakışacak düzeyde birkaç ezbere cümleden ibarettir. kendilerine de komik duruma düşmeden, kişiliğinizden kaybetmeden para kazanma yoluna gitmek istediğinizi anlatmanız laf-ı güzaftır, geçiniz. zaten bu arkadaşların kelime haznesi 250-300 kelimeden ibaret olduğu için pek bir şey üretemezler. büyük ve küçükbaş hayvanların su içip yemek yediği, ekseriyetle taş veya tahtadan yapılan oluk anlamına gele "yalak" sözcüğünü bir hakaretmiş gibi kendisine cevap verme şansı olmayan insanlara hakaret etmek için kullanması durumun vahametini göstermekte.

  bir dünya düşleyin dostlar. danla bilic video paylaşıyor ve 218 kişi izliyor. danla bilic başlığı hiçbir sözlük sitesinde açılmıyor. burada eskaza denk gelen biri başlığı açıyor ve üstte yazdıklarımın bir özetini 3 satıra yazıp geçiyor. eleştiriye mahal bırakmadan toplum onu ilgisizliğiyle yok ediyor. kendisi de rehabilitasyon merkezinde tedaviye alınıp topluma kazandırılmaya çalışılıyor. cuma günleri herkes tv ya da internet yayını olan ilber ortaylı- celal şengör yayını ile mahfi eğilmez-emin çapa programının çakışmasından şikayet ediyor, telefonlar kilitleniyor. her iki programın sonunda yayında tartışılan konular hakkında blog sözlük şartlarında bile 29 başlık açılıyor. sezer cumartesi sabahları yeni entry girilme rekorunu açıklıyor ve bilimsel içerikli yorumlar popüler bilim sitelerinde alıntılanarak kullanılıyor. edebi romanlar için inceleme videoları çok popüler oluyor, kanal sahibi arkadaşlar da mizahi bir dille olayları yorumluyorlar, bu sayede okurlar da genel kültürünü geliştiriyor. bir sonraki videoda da yapılan görüş ve eleştirilere teşekkür ediliyor ve izleyicilerden tavsiyeler isteniyor. bugünlerde buram buram cinsel hormon kokan wattpad'de iyi niyetli gençlerin çalışmaları tecrübeli edebiyatçılar tarafından değerlendirilip kendilerine tavsiyeler sunuluyor.

  ben yine de umutluyum dostlar, kendim bile inanmasam da böyle bir dünyanın gerçekte de olacağına inanıyorum.
 • iyidir, kötüdür bi yorum yapmıcam. hele bir bağyana uluorta bişey söylemek delikanlılığa sığmaz zaten.
  ancak bu kadar boş zamanı bulup neden böyle gereksiz şeylere harcadığını merak ettiğim insandır.
  o kadar makyaj yapçak zamanın varsa git dizi mizi izle,arkadaşlarınla muhapet et,en azından yemek falan yap da anana babana hayrın dokunsun derim yüzyüze gelirsek de.
 • Hiç bir vasfı olmayan, videolarında hakaret etmek ve kendini beğenmekten başka bir şey bulamadığım, gereksiz insan.
  Kadınların yüz karası.
 • retorik dijital bünyesinde youtuberlık yapan ve kategorize ettiği sinir olunabilecek tipteki kızları taklit eden makyaj videoları hazırlayan, pek mütevazi olmasa bile eğlendiren enteresan kişi.

  kanalındaki videolara buradan ulaşabilirsiniz.
  video başlıklarından bazıları
  (bkz: canım eniştem diyen kız makyajı)
  (bkz: beğendiğin kız bu muydu aşkım makyajı)
  ..vs