çukur

46 entry daha

 • 10. bölüm yazısı burada
 • izlemediğim ama konuk yazarımın yazdığı bir yazı ile radarıma giren dizi.
 • 19. bölüm yazısı için (bkz: #111078)
 • yabancı dizilerden sonra, bünyeme aile şefkati veren, yeni keşfettiğim güzel bir dizi.
  an itibari ile puhu tv'den izlemekteyim.
  açılın ben yeniyim, anlatmaya başlıyorum.

  özellikle yamaç koçovalinin üzerine değineceğim. (koçovalı mı yoksa koçovali mi çözemedim ama neyse)

  tahmin ettiğim üzere, diziyi izleyen herkesin favorisi yamaç koçovali, bundan eminim. benimde favorim yamaç koçovali. ama kendisine sitem etmeden de duramıyorum. ulan oğlum üniversite okumuş, kimya mühendisi olmuş, ayrıca rock barda müzik söyleyen, paris de yeni evlenmiş güzel mi güzel bir eşi olan, entellektüel yaşamı doruklarında yaşayan bir insansın. bırak kardeşim aileyi, mahalleyi, mahallede yaşayan ciğeri beş para etmez, psikopat tarzı insanları. senin muhattap olduğun o at hırsızı tipteki gençler, gazetelerde okuduğumuz, karısını doğrayan, dolmuşta genç kadına tekme atan, genç kızı yakan tipler, sen onlar gibi değilsin. ayrıca bende ön yargılıyım ne olmuş. abin öldü mü öldü, baban felç mi oldu evet, senin yapman gereken abinin cenazesini kaldırmak, sonra babanın uyanmasını bekleyip, baban uyandığında karını da alıp evden topuklamak. ulan karının o mahallede, o evde ne işi var ayrı bir soru ya, neyse. ulan zaten evlenmişsin, ne güzel bir karın, güzel bir işin, güzel de bir hayatın var, sen ne bok yemeye dönersin mahalleye, hadi döndün mahalleye, ne varda bu pis işlere girersin. allah aşkına ailenin başında baban var, yavşak pısırık bir abin var, boşver babacığım sen bu işleri, sen kendi dalgana bak. gerçekten kendine yazık edecek, bu yamaç koçovali denilen eleman. haksız mıyım eyyy sevgili sözlük yazarları, sevgili atinalılar, sevgili romalılar, sorarım size.


  gelelim bana, bu yamaç koçovali denilen, beyaz türk'ün yerinde bel olacağım, aileymiş, kardeşmiş, mahalleymiş, yeraltı dünyasıymış, affedersiniz çükümde olmaz. ben ne yapardım biliyor musunuz, ailemin ne mal olduğunu karıma söylemez, karımdan habersiz, sırf abim öldü diye mahalleye döner, abimin cenazesini yataklar, babamın uyanmasını bekler, o sıra da kuzenler filan evde takılır, mahallede arabayla fiyaka mı atar, babam gözlerini açtığında ''bana müsade'' der, kendi hayatıma bakardım. ulen ben üniversiteyi boşuna mı okudum, boşuna mı kimya mühendisi oldum, sorarım size ey sözlük ahalisi. kardeşim benim saçlarının kenarları olmayan, kendisini geliştirmemiş, yetiştirememiş, psikopat it kopuğun takıldığı, mahallede ne işim var. tamam bir abim öldüyse, bir abim daha var, babam ailenin başında, ailenin tek erkek üyesi ben değilim ki. böyle delikanlılık olacaksa, böyle erkeklik olacaksa, ben erkek veya delikanlı değilim. yani millet de maceraya ne kadar meraklı.


  dizi deki diğer karakterlere ve mahalleliye değinmek bile istemiyorum. hani dağ başında karda soğukta uykun gelir, uyursan donarak ölürsün, ama farkında olmazsın yaaa, işte tam da mahalleli öyle. ben istanbul büyükşehir başkanı olacağım, mahalleyi dümdüz eder toki konutlarını dikerim. böylelikle hiç olmazsa bir kesere sap olamamış mahalleli, biraz daha istanbul dışına yakınlaşmış olur.
 • 21. bölüm yazısı için (bkz: #112164)
 • 20. bölüm yazısı için (bkz: #111677)
 • Sanırım dizide tek bir mahalledeki çukurdan bahsediyorlar ama istanbulun her yeri çukur. Devlet buna bir el atsın yıllardır yol yapıldı deniyor, yollar hala berbat durumda...
 • 29 bölüm yazısı için (bkz: #115766)
 • ay yapım imzalı bir Show tv dizisi.
  aras bulut iynemli başrolde.
  mafyavari bir temada ilerliyor.
  kimilerince godfather filminden aşırılma olduğu söyleniyor.
  yoklukta izleniyor.

  ek.edit
46 entry daha