son 4 günde ekşi sözlük'ten aramıza 235 kişi katıldı, sen de çaylaklıktan kurtulup yazar olarak bize katılmak ister misin?
şimdi üye ol

çiftlik bank

 • Her yere reklam veren ,sanal ile gerçekliği ilginç şekilde harmanlayan,CEO'su 15 yaşındaki ergene benzeyen ve birçok insan tarafından dolandırıcı olarak nitelendirilen ilginç oluşum.
 • Yeni saadet zinciri
 • 2. jet fadıl vak'asını yaşatacakmış gibi duran, yurdum insanının kolay yoldan para kazanma hırsının bir göstergesi olan oluşum.
 • Battı.
 • kullanmayanları salak olarak görenleri dolandırarak "salak kimmiş iyi bak bakalım zuhahahaha" diyen yeni nesil jet fadıl düzeneği.

  herkes gerizekalı da bi siz zekisiniz, 30 lira koyup 200 lira alacaksınız ajfjsjfhaj. 60 bin lira kredi çeken, arabayı satıp parayı buraya harcayan, neler neler var..

  bir de çiftlik bank mağdurları diye sayfa açmışlar ve hükûmetten iade istiyorlar bak bak zuhahahah. siz beyin mağdurusunuz olum. zira nokta kadar aklı olan insan şunlara kanmaz.

  kolay yoldan para kazanıp zengin olacaklarmış bak aklıma geldikçe gülüyorum ajfjagfksjf.

  (bkz: oldun geldi mi)
 • 27 Yaşındaki Mehmet Aydın ve abisi Fatih Aydın tarafından yürütülen yatırımcı bir uygulama olarak biliniyor. Şirketlerin %80’lik hissesi Mehmet Aydın’a ait olduğu bilinmektedir. Geriye kalan %20’lik kısmının asıl sahibi ise Fatih Aydın olarak biliniyor. Tabii tüm bu soruların cevabını, şirket sahibi Mehmet Aydın vermiştir. Youtube ve diğer sosyal medya ortamları üzerinden yapmış olduğu açıklamalar bu doğrultuda devam etmiştir.
  Şu an için yurt dışında olduğu biliniyor fakat bir süre sonra ülkeye diplomatik baskılar sonucu getirilebilir. Şu ana kadar 77 binin üzerinde mağdur olduğu söyleniyor. Bir çok kişi alay ediyor ama insanlarımız çaresizlik mi dersiniz, cahillik mi bilinmez, kendini kurtarmanın peşinde olduğu için inanmışlar. Hepsine geçmiş olsun.
 • (bkz: tosuncuk)
 • kafası kolay yoldan, yoktan para kazanmaya endeksli, düşünmekten-sorgulamaktan ve araştırmaktan yoksun türkiye insanının parasını cukkalayıp gitmiş oluşum.
  türk insanının özetini ve gelecekte de bu tür olayların yaşanacağını, çiftlik bank'a yatırıp yapan teyzenin verdiği röportajdaki sözleriyle veriyorum:
  "bu kadar insanın aptal olamayacağını düşündüm"

  koyun sürüsünden farkları yok. sonra koyun deyince kızıyorsunuz. *
 • davası bugün görülmeyen başlanmış ifadeleri okuyunca ulan ne masum adamlar diyesim gelen türkiye’nin en büyük dolandırıcılık hadisesi.

  hayır gören de mağdur tosuncuk ve arkadaşları sanacak, o biçim ifadeler.
 • Aklıma geldikçe beni güldüren banka. arabesk rapper ergenin kurduğu banka.
 • ilk seride, 11 tutukludan 9'u salıverilmiştir. muhtemelen tutuksuz yargılanacaklar. kalan tutuklu sayısı kocaman yazıyorum 2.

  duruşmalar temmuzda devam edecek.