charles bukowski

11 entry daha

 • Amerikalı yazar.
  "Zor yola, kolay kişilerle çıkmak en büyük hatadır."
 • _“Zor günlerini yalnız atlatan, kimsenin yokluğunu hissetmez.”

  _“Beş dakika sonra hayatta olacağımızın bir garantisi yok. O yüzden bu güne kadar kırdığın kişileri ara ve bir daha küfür et.”

  _“Yan yana yürümeyelim diye dar yapılmıştı kaldırımlar.
  Ve yine yan yana yürümeyelim diye dar kafalıydı insanlar.”

  _“Tanrım, çok tuhaf bir dünyada yaşıyoruz. Her şeyimiz var; ama hiçbir şeyimiz yok.”

  _“Bazı insanlar kendi kendine iyileşmek zorundadır. Kimseye yardıma ihtiyaçları olduğunu anlatmazlar, belli etmezler.”

  _“Milyon kere ölmüşüm ben inanıp bekleyerek. Odanın birinde tavandaki çatlaklara bakarak, telefon bekleyerek, bir mektup, bir kapı çalışı, bir ses, bir nefes…”
 • Bir kitabının ilk cümlesinde orospu çocukları diye başlayarak samimiyetiyle kalbimi feth eden yeraltı edebiyatının babalarından sayılacak yazar.
 • edebiyatı fena sarıyo adamın. değişik bir yorumlama tarzı, bakış açısı var. oldukça iyi.
 • nefret ettiğim yazardır kendileri. bir çok kitabını da bilmediğin tanımadığın bir şeyden nefret etmek sağlıklı değil, oku bakalım diyerek okuyup, her satır sonunda noktalama işaretleri yerinde o dönem üniversitedeki erkek arkadaşıma dönüp tükürüp okumaya devam ettiğim yazardır.

  en kaba tabirle bir neslin bilmem neresine koydu desem yeridir.

  üniversitedeki erkek arkadaşıma çakma bukowski derdim. onun kitaplarını okudukça, aşk boş iş, kadınlara seni sadece üzer, kadınlara değer vermeyin, kadın seks içindir, beni yalnızlığımla bırakın, ben çirkin bir adamım diye mal mal dolandı ortalıkta. kendi yetmedi bir de tüm grubumuzdaki erkek arkadaşlarına kitapları okutuyor, onlarda buna katılıyor. serserinin, serkeşin teki oldu o dönem hepsi.

  yani bir kadına yapılabilecek her türlü götlüğü yaptı. doğum günündeyiz, kalabalık bir ekip, barda kutluyoruz. çekti gitti bıraktı hepimizi orada.

  karsa otobüs bileti almış yola çıkmış gidiyor. telefonu da kapatmış, arkadaşına bir mesaj atmış bana bile değil. bukowskinin tek bir kitabı ve gidiş bilet parası cebinde var dönüş bile yok basmış gitmiş. kendini sorgulayacakmış yolda, hem de bukowski kitabı okuyarak.

  çocuğun doğum gününde pasta mumlarını ben üfleyip, hediyeleri ben toplamıştım.

  iyiki doğdun mehmet diye alkışlanmıştım resmen.

  bukowskiden nefret etmem için daha nicelerini yaşamıştım.
 • Neredeyse tum kitaplarini okudugum yazar, nickimin bir kismi oradan gelmektedir
11 entry daha