cem yıldız

 • -İlk, orta ve lise eğitimini Erzincan’da tamamladıktan sonra 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarına girdi.
  -1997- 1999 yıllari arasında Zülfü Livaneli, 1999 -2004 yılları arasında Şükriye Tutkun, 2004-2006 yılları arasında ise Yıldız Tilbe’ye sahne performanslarında bağlama sanatçısı olarak eşlik etti.
  -Ayrıca 1999 yılından bu yana Stüdyo Müzisyenliği yapmaktadır. 1999 - 2000 yılları arasında “Halimiz Ahvalimiz” isimli 8 albümden oluşan Türk Halk Müziği koro albüm çalışmasına hem korist hem de bağlama sanatçısı olarak katkıda bulundu. İ.B.B. Şehir Tiyatrolarında sahnelenen “Sultan Gelin” adlı müzikalde misafir sanatçı olarak bağlama ile eşlik etti.
  -2004 yılında “Orient Expressions” adlı etnik-elektronik müzik yapan grubunun ilk albümü çıktı. Türk Halk Müziği’nde uluslarası üne sahip Sabahat Akkiraz ile beraber hayata geçirdikleri ikinci albümleri “Külliyat” 2006, üçüncü albümleri “Kırık Kalpler Albümü” ise 2008 yılının son aylarında yayınlandı. Türkiye ve Avrupa’da birçok festival ve organizasyonlarda grup ile birlikte konserler verdi.
  -Kanal D’de yayınlanan başrollerini Uğur Yücel ve Timuçin Esen’in oynadığı “Hırsız-Polis” dizisi için bestelediği “İmkansız Aşk” isimli parça internetten en fazla indirilen parça olarak dijital alanda bir rekora imza attı. 2007 yılında -ilk solo albümü “Aşk İmkansız”, 2010 yılında; proje tasarımı Cem Yıldız’a ait olan, Fransız müzisyen Jean Pierre Smadj ve Özbek müzisyen Rustam Mahmudzade’nin katkıları ile yayınladığı “HÜ” albümü, 2016 yılında ikinci solo albümü “cem’an” Kalan müzik etiketiyle yayınlandı.
  -Proje tasarımı Şule Ateş'e ait olan, Tevhid/Oneless isimli dans/video gösterisinin müzik düzenlemesini yaptı. 2013 yılında Barış K ile beraber kurdukları “İnsanlar” grubunun ilk plağı “kime ne” 2014 yılında yayınlandı. Proje tasarımı Bedirhan Dehmen’e ait “biz” /”we” dans gösterisinin müzik düzenlemesini yaptı. Acid Arab’ın Musique de France albümünde “stil” şarkısını besteledi/yorumladı. Şarkı geçen yıl Cannes film Festivali’nde gösterilen Juliet Binoche’un başrolünü oynadığı “let the shine in” filminde kullanıldı.
  -Hırsız - Polis, Karayılan, Küçük Kadınlar, Kapalıçarşı, Sevdaluk, Benim Adım Gültepe, Fatih Harbiye, Urfalıyam Ezelden, Çoban Yıldızı dizileri ile; Başka Semtin Çocukları, Muro, Hükümet Kadın 1/2, Ay LavYu, Deliha 1/2, Kara Bela, Bana Masal Anlatma, Niyazi Gül Dörtnala, Bir Baba Hindu gibi sinema filmlerinin müziklerini yaptı.

  Sosyal Medya Hesapları
  Youtube Abone Olmak İçin; https://goo.gl/gwxyMC
  Instagram; https://goo.gl/7Mc2Qg
  Facebook; https://goo.gl/Xma7Ln
  Twitter; https://goo.gl/TRQUFw
  I Tunes; https://goo.gl/8EQEPQ
  Spotify; https://goo.gl/3CWe3K
  Deezer; https://goo.gl/x243J7