bumerang

15 entry daha

 • abi terliğidir.
  atıldığında kardeşe zorlana aldınılır ve tekrar atılınabilinir. (bkz: swh)
 • Platin olunca yazarkafe yazı gönderiyorsun. Yazarkafede yazin yayinlaniyor. Eger manset olursa yazın en fazla 50 tıklama geliyor. Manşet olmazsan 1 Tıklama dahi gelmiyor.

  Platin olunca sana reklam teklifi sunuyorlar. Onu yayinlayip para kazanıyorsun ancak buradan para kazanmak cidden zor.

  Bana göre tek olumlu ve işe yarayan tarafı backlink sağlaması yani yazı gönderdiğiniz de orada yayınlandığında ister istemez sitenize backlink sagliyorsunuz. Ben bu özellik için yazı gönderiyorum.

  30 tane yazı gondermisimdir. Hatta daha fazladir toplam tıklama 100 yoktur. Oysa bi facebook veya sosyal mesyada bi yAzım paylastigimda gelen ziyaretçi 500 buluyor. Gözünde çok büyütme. )
 • Senelerdir platin üyeliğimin bulunduğu fakat hiçbir tekliflerini kabul etmediğim reklam ağı. 16 lira ben size vereyim mail atıp rahatsız etmeyin.
 • bloggerların para kazanma isteğini sömüren reklam şirketi. yapmayın, etmeyin. 10 liraya yazı yayınlıyorsunuz, yayınladığınız o yazı yüzlerce blogda da yayınlanıyor. para kazanmak istiyorsanız bunu daha sağlıklı yollardan yapabilirsiniz.
 • Verdikleri para ile komedi filmlerini aratmayacak kadar muzip olan acayip reklam şirketi.

  (bkz: portakal orda kal)
 • ölücü kavramını meslek edinmiş hürriyet yapısı. 6 tl gibi aptal fiyatlara tanıtım yazısı yayınlatmaya kalkıp 50 tl biriktirmeden asla para çektirmeyecek sistem. bir faydasını görmedim, tavsiye de etmiyorum.
 • platin üyelik verecekseniz üye olayım diye iletişim kısmından özel mesaj attığım blog ağı.

  Sonuç: platin üyeyim.
 • aslında ben bu konuyu inceleyip bir rapor yazmıştım, copy/paste buraya da bırakayım. kesinlike öngörüsü yüksek bir arkadaşın ortaya çıkarttığı başarılı bir sistemdir. kesinlikle yakınından bile geçen bir örneği daha yoktur. aslında blog sözlük sistemini yazan arkadaşlar için de muhteşem bir iş fikridir. buyrun burada da benim önerilerim bulunuyor.

  Blogger Dünyasını Hareketlendirecek Çözüm: Blogger Kooperatifi

  Etkin bir blogger ekosistemi için kesinlikle 3 servisin etkin çalışması gerekiyor

  1-kategorilere ayrılmış bir blogger listesi
  2-blogger popülerlik listesi
  3-blogger içerik yayınlama portali

  Bu sistemi kuran çok net bir şekilde parayı da kaldırır :)

  Hürriyet Dünyası projesi gazetecilik oluşumundan öte gelişen dijital pazardan en yüksek faydayı sağlamak amacıyla geliştirilmiştir bir projedir. Gazetecilik ve gazetecilik teknikleriyle ilgili kısmı %20, dijital pazarlama, içerik yönetimi, içerik pazarlaması ve topluluk yönetimi ile ilgili kısmı %80 olarak açıklanabilir.

  Servisler

  Yazarkafe : Blog yazarlarının içerik yayınladığı haber servisi
  Bumerang Network : Blog yazarlarının kayıtlarının toplandığı topluluk yönetimi servisi
  Boomads : Dijital reklam ve pazarlama servisi
  Yakala.co : Şirketlerle yapılan iş birliğiyle sağlanan fırsat servisi

  Yukarıdaki servislerle iş birliği yapılan bloggerların içerikleri Hürriyet, Posta gibi önde gelen önde gelen haber sitelerinde değerlendirilmektedir. Bu hem blogger için trafik sağlarken, markalar için de bir reklam mecrası olarak kullanılabilmektedir. Hürriyet, iş birliği yaptığı markadan elde ettiği gelirin küçük bir kısmını bloggerlar ile paylaşmaktadır. Tüm bu süreç firmaların ve markaların dijital itibar yönetimi için kullanılmaktadır.
 • pek faydasını göremediğim yinede bannerını bloğumda tuttuğum bronz üyelik veren hürriyet altyapısıdır
 • avusturalya yerlilerinin kullandığı av silahı
15 entry daha