bugün yazarları gülümseten şeyler

 • haftada bir gün gönüllü olarak bir kütüphaneyi açıyorum. bugün kütüphaneye gittiğimde kapıda bekleyen bir beyefendi vardı.genelde kapıda beklemeyi geçin gelen sayısı bile çok az.neyse kütüphaneyi açtım, içeri girdi ve bir köşede oturup kitap (bkz: kindle) okumaya başladı. 4 saat boyunca orada öylece kitabını okudu ve beni çok mutlu etti. çıkarken gülümseyip,hiç bir şey yapmamama rağmen teşekkür etmesi ise beni gerçekten içten gülümsetti.

  kütüphanenin bulunduğu çevreyi temizleyen temizlik görevlisi ablalar var bide. onlarda mola vermeye yanıma gelirler. hal hatır sorar muhabbet ederiz ayaküstü ve bu beni çok mutlu eder. sayelerinde yüzüm güler.

  bunları yazmak bile bir kez daha gülümsetti beni. teşekkürler...
 • karşımdaki tanımadığım insanın anlamsız bir şekilde gülmesi.

  bir şey sormak için yanına gittim (kendisi görevliydi) ve tam cevaplayacağı sırada hafif gülerek konuştu.ilk anlam veremedim hani komik bir şey mi sordum gibisinden.sonrasında:

  -siii...ahahh sizle alakası yok.

  dedi.bende anlamsızca güldüm ve uzaklaştım ordan.ne bileyim gülmek bulaşıcı sanki.
 • gitmediğim fizik dersinin iptal olmuş olmasıııı
 • Bitmek üzere olduğunu düşündüğüm mısır gevreğimin kahvaltıya yetecek kadar fazla olması. (bkz: doyduk çok şükür)
 • Öğlen metroya yetişmeye çalışıyordum. Elimdeki boş su şişesini çöp kutusunun yanından geçerken atayım dedim. Fakat 50 cm mesafeden basket atamadım. Tam yerden şişeyi alacaktım ki tanımadığım biri benden önce davranıp şişeyi alıp çöpe attı. Sonra da 'olur böyle şeyler' deyip beni teselli etti ve teşekkür etmeme bile müsade etmeden hızla uzaklaştı. Hatırladıkça gülümsüyorum. İtiraf edeyim uzun zamandır bana yapılan en iyi jest idi bu.
 • yoktur.
  bugün gülümsemedim.
 • (bkz: oğlum)

  Eşimle konuşurken telefonunu çaldı, bir yandan kaçarken bir yandan da " baba baba atta atta " diye bağırıyordu. Sonra yakalandı galiba, boğuşma sesleri gıdıklama ve kikirdesmeler, sonrasında nihayet eşimin sesi; " canım çok yaramaz oldu bu dana "
 • Az önce gaziemir-yeni garaj dolmuşunda denk geldiğim durumdur.
  Dolmuş, ya da daha çok bilinen adiyla minibüs yeşildere yolu üzerinden tepecik civarına gelmek üzereyken biri el kaldırdı ve minibüs durdu. Elinde çuval olan Esmer bir adam; garaj?-otogar? Şeklinde türkçe kalıba uymayan bir soru sordu. Minibüsçü alışık olacak ki, garaj garaj bin dedi. Minübüste o ana kadar şoför dahil totalde 4 kişiydik. Ben sandım ki 5 kişi olup yola devam edeceğiz. Allah sizi inandirsin minibüse bir akın başladı inanamadım. O az önce soru soran abi, onun eşi, büyük ihtimalle abinin kardeşi ve esi. Buraya kadar 4 kişi bindi. Ardından 9 tane kadar da irili ufaklı, büyüklü küçüklü çocuk bindi. Minibüs nüfusu bir anda bayburt nüfusuna eşitlendi.
  Bir an boş bulunup, acaba gaziemir-yeni garaj değil de, gaziantep-yeni garaj dolmuşuna mi bindim acaba diye düşünürken kendimi gülümser halde buldum.
  (bkz: bu da boyle bir anımdır)

  Edit; söylemeyi unuttum. Binenler suriyeliydi.
 • Annemin tabelacının adını hatırlayamayıp telefonda "reklamcı bey" diye seslenmesi.
 • kimliğime bakan kişinin ne güzel gülmüşsün demesi.
  evet mutlu oldum azcık
 • Çok sevdiğim iki kişinin birbirleriyle tekrar konuşmaya başlaması
 • Sevdiğim kız desem çok mu klişe olur ? Evet tabi ki olur. Bende diğerlerini sayayım o vakit:
  1. Bugün Writing-Reading dersimiz iptal idi.
  2. Üstüme çıkan kedi.
  3. Masa tenisinde über bir performans ve eğlenceli bir maç.
  4. Sevdiğim kız. (dayanamadım)
 • bir arkadaşımın esprisine zorla güldüm bi de 2 yaşımdaki kuzenime adımı söyletip videosunu çekip yollamışlar ona güldüm
 • Kedim
 • Teneffüsteyim öğrencilerden biri geldi .dedi ki hocam bi 5 dk geç gelirmisiniz. Günlerden 24 Kasım ve ben görevlendirme çalıştığım okuldayım. Dedim acaba bana mı sürpriz yapacaklar. Sonra boşa havaya girmim die ''ya başka hocaya sürpriz yapacaksınız bide bana 5 dk geç gelin diosunuz olmuo valla " hocam siz sadece dediğimizi yapın deyince tamam bana sürpriz yapacaklar oleyy. Zil çaldı biraz gec koridora girdim .koridor boyunca yerde şöyle yazılar; dönüşü olmayan bir yola hazır mısınız , Okları takip edin , heyecanlandınız mı , dünyanın en güzel , en zeki , en hoş sohbet ( Bu arada en çok hoşuma giden açık ara bu )biyoloji öğretmenine , 10 a sizi cok sevdi, daha iyilerine layıksınız ama öğrenci bütçesi buna izin verdi . Ve kapının arkasındayım. sınıftan coşkulu bi tezahürat. kapıyı açtım veeeee masanın üzerinde kırmızı kurdaleli bi ananas .evet evet ananas üzerinde de şu yazıyor; 10 a nın tarlalarında üretilen bu lezzet harikası ananası size hediye etmekten büyük mutluluk duyarız. Sevgilerle 10 a
  Bu arada koridordan itibaren beni videoya çekmekte olan öğrenci var. Gülmekten konusamıyorum .en sonunda dedim ki , hayatım da aldığım en güzel ananas :))
  Hikayesi de şu bi ara ameliyat olma gibi bi ihtimalim vardı .komedisine dedim ki eliniz boş gelmeyin birazınız muz , birazınız çikolata , birazınız ananas....vs getirsin.
  Hayatta en çok güldüğüm , en kendim olduğum yer galiba onların yani . Seviyorum sizi gençler. Bu günü hiç unutmicam.
 • Her sabah bindiğim ancak son gunlerde binmedigim otobüsü kullanan şoför. Bugün nihayet binince bu sebeple bana ceza vereceğini söyledi.
 • Kayseri'de bombalı saldırının gerçekleştiği gün gülümseten bir şeyler yazmak ne derece doğru olacak bilmiyorum ama yine de gülmeye ihtiyacımız var diye düşünüp yazıyorum. Aslında yazacaklarım da komikten ziyade traji-komik.

  Dun İzmirde toplu ulaşıma zam kararı çıktı. Uygulanmaya yılbaşı itibariyle başlayacakmış. Ben de evdekilere anlatıyorum, ulaşıma zam geldi sizinki su kadar benimki su kadar oldu falan diye.
  Babam durdu ve dedi ki; ne zaman başlayacakmış uygulama?
  Ben; yılbaşında başlayacakmış baba.
  Babam; iyi o zaman, kartları erkenden dolduralım yılbaşı gelmeden.
  Yazık babam akaryakitla karıştırdı mevzuyu. Sanki erkenden 1000 tl doldurunca yılbaşından sonra kar edecekmiş gibi. Halbuki yine zamlı fiyattan binecen.
  Amk memleketin psikolojisi bozuldu zamlar yüzünden.
 • Aldığım doğum günü mesajları :/// o kadar
 • Yandaş haber sitesinde bir yorum.
  Referandumda oyum bir defalığına mhp ye.
 • tren yolculuğu sırasında yanımdaki hanımefendinin elma yemesi ve çantasından bir elma daha çıkarıp bana vermesi. ve bunu hiçbir şey söylemeden yapması. böyle tanışma mı olur dedirtmiştir.
/ 20