bloglamaya sitemynet'te başlamış efsane nesil

  • Akşama kadar sokak sokak sürttüğümüz zamanlardı. Juventus henüz küme düşmemiş, Inter ise en iyi zamanını yaşamaktaydı. O ara girdi işte hayatıma/hayatımıza internet. Bilgisayarı düğmesine basıp açar, düğmesine basıp kapatırdık. Annem monitörü örtü ile kapatırdı evin içini izlemesinler diyerek. Her neyse, araştırmalar-ödevler derken Vikipedi ile tanıştım. Vikipedi henüz engelli değildi. Vikipedi'den edindiğim bilgileri derli, toplu kaydetmek, onlara istediğim alan ve ortamda ulaşmak için bir arayışa yöneldim. O dönemler çok meşhur idi Mynet. Derken sitenin birkaç modülden müteşekkil olarak hizmet verdiğini anladım. Bunlardan birisi ise sitemynet modülü idi. Basit, çok basit, iki adımda site kurabiliyordun. Önceleri not defteri'nde kod yazıp .html olarak kaydedip dünyayı ele geçirme planları yaptığımızı varsayarsak oldukça mutlu olmuştuk sitemynet karşısında. Üyelik aldık, birkaç özelleştirme yaptıktan sonra Vikipedi'den kopyala-yapıştır suretiyle araştırma konularımız bir blog oluşturmaya çabaladık. Güzel günlerdi ve sözlük. Del Piero'yu canlı yayından izliyorduk düşün artık.

    düdü: imla
  • Benim efenim. Ana sayfaya kocaman resmimi koymuştum.* başka sitelerden arakladığım hareketli resimler vs. Tabii ki olmazsa olmaz sitemi beğendiniz mi anketi de vardı.
  • (bkz: ziyaretçi defteri)
  • Yıl 2008. Dayımdan görmüş ve özenmiştim. Bu bağımlılık onun yüzünden başladı. Sitemynet kapatıldığında geçmişimden bir hatırayı da kopardılar.