blog yazmak

 • oldukça keyifli etkinliktir.
 • gelen yorumlarla sevinmeyi içerir. Gelen yorumlarla duygulanmayı gerektirir. Yazdığınız için tebrik edildiğiniz zaman yazma hevesinizi artırabilir. Kısacası, blog yazmak müthiş bir histir. En zor zamanınızda yazdığınız uzunca ve mantıklı yazıları hatırlayabilirsiniz. Yeni şeyler denemek için daima cesaret bulabileceğinizi gösterir. Blog yazmak, özel bir duygu içerir. Bunu yalnızca, blog yazan diğer insanlar anlar. Yazarlara saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum. Düzenli yazanları düzenli takip ettiğimi belirtiyorum. Yazanın ömrü uzasın...
 • Yeniden yapmaya başladığım eylem.
 • Hobi amaçlı yaparsan yeme de yanında yat olur. Ancakk ben para kazanayım diye bir kaygıya girersen ızdırap olur.

  Blog yazmak günlük tutmanin bir üst versiyonudur. Günlükte kendi kendine olursun ve en içten samimiyetinle. Blog yazarken ise kendine kendine olmanin yaninda herkes olur ancak samimiyet bozulmaz. Gonulden gelerek yazildigi için okuyanda ve yazanda ayrı bir tat olusturur. Özellikle yillar sonra yazilarinizi cocugunuz gibi gormeye baslarsiniz.
 • amacım kendime bir rutin oluşturmak, bir konuda disiplin etmek.
  zaman içinde kendimde gelişme görürsem "sabrettim, emek verdim, pes etmeden devam ettim ve başardım" dediğimi görmek için yazıyorum. böylece başka konularda da benzer deneyimleri kendime yaşatabilirim.
 • Eğer yeni bir blog açıyorsan ve hiç bir bilgin yoksa doğru yerdesin. Benim de yoktu. Ama şuan 5 siteyi kontrol ediyorum. Nasıl mı oldu ? Çalışarak. Herhangi bir kitap okumuyordum. Küçüklüğümde de çok okumazdım. Sadece yazmak istedim ve zamanla geliştiğini farkettim. Başlarda kimse okumuyordu. Zaman geçtikçe bir sonraki yazın ne zaman gelecek diye bu çağda bile e-posta ile ulaşanlar oldu. İnsanı mutlu eden şeyler bunlar. Bir çok kişi kardeşim daha okumayı bilmiyon nasıl yazıcan diyenlere kulak asma. İnsan istediği zaman her şeyi yapar dostum. Öyle insanlar daima karşına çıkıcak. Sen yaz illa biri çıkar. Barış özcanın videosu vardı. Adam yıllardır yazı yazmış adamın yazısından film yapmışlar. Yılma kardeş
 • Eskilerde çok güzel olan, şimdilerde ise önüne gelen herkesin yazdığı güzel bir sosyal aktivite. Yeni gelen kişilerin sayfamı çekemeyip kapattırmaya çalışmaları falan bunlar hiç karaktere yakışır şeyler değil. Elinizin emeği ile adam akıllı iş yapacaksanız yapın yapamıyorsanız başkalarının işine mani olmayın kardeşim.
 • acizane ben, yazmaması gerektiğini tavsiye etmek yerine; okumalarını, imlâ ve noktalama kılavuzuna başvurmalarını, bulmaca çözmelerini; kuralına göre oynamalarını, estetiğe önem vermelerini tavsiye ediyorum.
 • yeterli düzeyde kelime dağarcığına sahip olmayanların ve dil bilgisi kurallarından yoksun olanların yazmaması gerektiğini düşünüyorum.
 • gerçekten br hevesle başladığım sonra yazmayı bıraktığım ancak geri döndüğüm yerdir. kişisel bir şey olduğundan okunup okunmaması da umrumda değil aslında. belki ileride daha donanımlı olursam uğraşırım onunla ancak şu an bana kalan en önemli alanlardan biri. tabiki de söylediğim kişiler var o ayrı. yine de onlar beni bildiğinden okusun isterim sadece. güzel olabilir, kötü olabilir ama bir şeye başlamış olacağım en azından tekrar.
 • benim de yaptığım eylem (bkz: medyagalaksisi) medyagalaksisi
 • bir yaşam tarzıdır...
 • Haftada en az bir tane yazmaya çalışıyorum eğer yazamazsam garip bir şekilde acı çekiyorum galiba edindiğim en yararlı alışkanlıklardan biri oldu
 • yazmak her zaman iyidir hele ki blog yazmak candır. hele ki uzun süre ara verip yazmayı ne kadar özlediğini fark edersen daha da candır https://medyagalaksisi.wordpress.com/2018/02/03/yazmak-iyidir/
 • Her ne kadar ülkemizde Seo, Webmaster, Wordpress gibi konular üzerine yazılanların başarılı olduğu (adam seo yazıyor, başarılı olmasın mı?) bir eylem olsa da, güzel olan bir aktivite. Türkiye'de sosyal medya gelişimini biraz yavaşlattı. İnsanlar Facebook'ta, Twitter'da beyanat vererek yazma ihtiyacını biraz da olsa giderir oldu. Ama ben uzun vadede yine de blog yazmanın internet alışkanlıklarında önemini en az kaybeden olduğunu düşündüğümden yükselişe geçeceğini düşünüyorum.
  Pekçok blog çeşidi var şu anda. Yemekten, el işlerine, seyahatten, kitaplara kadar... Blog dünyasının güzelliği de burada... Hoşunuza giden her konuda ilgi duyabileceğiniz bir blog mevcut. Blog yazma konusunda da en büyük eksik ise bence ülkemizde yazar, şair, gazeteci eetiketli insanların bu işten bihaber olmaları. Belki de yazdıkları her kelimenin paraya dönüşmesini istiyor, belki de defalarca üstünden geçtikleri metinlerin dışına çıkmak istemiyorlar.
 • Deli gibi yazı yazmak istiyorum. Ama genel olarak hiçbir şey bilmiyorum. Ne yazılır, nasıl yazılır, cümleler nasıl kurulmalıdır, yazsam okuyan olur mu? Bendeki yazı isteği sadece blog yazmak değil, hikaye yazmak da olur. Ama aynı sorular hikaye yazmak için de geçerli. Artık olarak eğer bir hikaye yazarsam polisiye olmasını isterim, ee niye duruyorsun yazabilirsin diye düşünüyorum ama mesela bir cinayet nasıl çözülür, bir suçlu nasıl sorgulanır bilemiyorum. Her ne kadar kısacık bir hikaye de olsa detaylara takılıyorum sanırım.
 • İnsanın yazmayı en çok sevdiği andır. Kişinin en çok sevdiği yazma nedenidir.
 • önemli olan 2 şey vardır,
  -ne üzerine yazacaksınız
  -kimin için yazacaksınız

  bu ikisine karar verirseniz gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. okunma ve gelecekte bloga reklam alma amacıyla yazıyorsanız, kendinize konu başlıkları belirleyip sistemli ilerlemeniz takipçi sayınızı -ve dolayısıyla hitinizi- olumlu etkileyecektir. kendiniz için yazacaksanız tasarımı canınız sıkıldıkça değiştirmeniz sıkıntı değil fakat en azından yazım ve noktalamaya dikkat ederseniz blog ziyaretçilerinizin gözleri kanamaz.

  tasarımdan daha önemli bir şey de alan adınız, kısa ve akılda kalıcı bir şeyler olursa uzun yıllar kullanılabilir.
 • İnsana mutluluk verir :)
 • son zamanlarda önemini yitirse de, değerini bilene değer katan dijital web günlüğü eylemidir.
/ 2