blog sözlük'ün bitme nedeni

4 entry daha

 • ben biraz daha geri planda durup okumayı sevenlerdenim. günüme göre yazar-çizerim.

  grup olayı her yerde olur ama ayrımcılık yapan bir gruplaşma sezinlemedim. eğer bir grubun içinde değilsem de hissetmem muhtemelen.

  "...nın bitme nedeni" şeklinde binlerce başlık açılabilir. bu tür başlıklar yapıcı değil, ayrıştırıcı başlıklardır.

  (bkz: kitap okuma etkinliği)ndeki kitap eğer beğendiğim bir kitapsa okurum, başlık eğer yakındığım bir konu ise yazarım, yazılan "yanlışsa" kötülerim, beğendiysem beğenirim, muhteşemse favorilerime eklerim. ne (bkz: çekirdek ekip)ten biri yazmış diye, ne (bkz: sosyaliize), ne (bkz: demirbilek92), ne (bkz: packline) yazdı (skor tahtasındaki ilk 3 kullanıcı. özellikle seçilmedi.) diye bakmam. zaten neredeyse kimseyle de görüşmüşlüğüm yoktur.

  yani bitmedi, her girdiğimde iyi kötü okuyacak bir şeyler buluyorum. burası (kızacaklar ama) bir dönem ekşi sözlük tayfadaki gibi zamanında boş kaldım yazayım, kinimi kusayım diye düşünenlerden oluşmuyor çoğunlukla. zaten bir çoğu düşüncelerini bloglarında yazıyor, muhtemelen tartışmayı planladıkları şeyleri yakınlarındakilerle tartışıyor. ekşi sözlüğü burada beklemediğim için bittiğini söyleyemem.
 • sürekli bitti deniyor ama işte buradayız hala entry giriyoruz,birbirimizle iletişim halindeyiz.
 • ağaçların yapraklarının dökülmesi ile aynıdır.
 • Bitmedi kalbimizde yaşıyor. Bizler burada yaşamıyoruz ama istediğimiz zaman gelip buralarda okuyoruz, çiziyoruz yeri geliyor tartışıyoruz. Tabi ki fikir tartışması şeklinde tartışmalar bunlar. Ama değişmeyen bir şey var. Düzenli olarak blog sözlük ile ilgili bittiği, öldüğü, gittiği, canlanamadığı, kanatlanamadığı vs. Şeklinde başlıklar istikrarlı şekilde açılıyor. Kimin ne beklentisi var bilmiyorum ama bu tarz başlıklarda daha önce yazdığım gibi yeni bloglar keşfetmek, bilgilendirici başlıkları görmek benim için yeterli. Evet eskisi kadar çok başlık açılmıyor ama benim bu topraklara gelmemden önceki zamanlara ait başlıklara bakarak tekrar söylüyorum: bitmedi kalbimizde yaşıyor
 • günlük hayatın yoğunluğu olabilir. o kadar yoğun ve zor bir dönemden geçiyoruz ki iki yazı yazıp rahatlayacak vaktimiz bile olmuyor pek. bir de tabii modern çağın hastalığı olan hevessizlik, mutsuzluk da var. heves olmayınca da kalem oynatamıyor insan..
 • Yok öyle bir şey yaa. Blog sözlüğü bitirmeyeceğiz. Burada nefes alıyoruz. (bkz: swh)
 • kim bitiyor, neden bitiyor, nasıl bitiyor? biz buradayız ya işte!
 • bitti diyenlerin 3-5 gün önce üye olduklarını düşünürsek gerekçesiz b1r başlık olduğunu görmek zor olmayacaktır.
  nasıl her sene kar-kış görüyorsanız blog sözlük'te de her dakika her saniye tamamen aktivite yüksek seviyede olmayacaktır. kurulduğu günden beri aynı muhabbetler; nedense de hep bitti diyenler gidiyor, kalemi elinde gezen zaten buralarda, oralarda, şuralarda... kışı gördünüz diye bir sonraki yaz gelmiyor mu?

  bir şeyin bittiği ya da gittiği yok, bittiğini düşünen başlık açıp bir şeyler yazsın da bari kelamlarını israfa kurban etmeyiversin biz de düşünebilen insanlar olduklarını görelim, "bitti-gitti-öldük-ah-vah" yazacaksanız günlüğünüzü tercih etmeniz herkesi daha mutlu eder.
 • blog sözlük bitmesin diye bir süre sonra doğru düzgün yazmaya başladığım platform. çünkü ben geldiğimde sözlük neden eskisi gibi değil, yazarlar nerede, sözlüğün bitmemesi için neler yapabiliriz başlıkları doluydu buralarda. adı blog sözlük diye geldim, blog yazarlar daha dolu içerik üretebiliriz gibi düşünmüştüm.
 • Bir durun yahu nedir bu acele? Daha bugün geldim ve bitti deniyor. Bir soluklansaydık.
4 entry daha