blog sözlük'ün bitme nedeni

4 entry daha

 • Yeterince açık değil mi? Gruplaşma.

  Bu sözlüğe geldiğim günden beri görüyordum bu durumu. Eminim ki sözlüğe üye olmayan, gelip giden misafirler de benimle aynı fikirdedir. Evet, çok fazla dile gelen ve yazıya dökülen saygısızlıklar yoktu ama bir kümeleşme hep vardı. Belli başlı yazarlar sadece birbirlerinin yazılarını beğeniyordu; ki bu içi boş ve mesnetsiz, içerikten yoksun olduğu halde; böyle bir durumda da insanlar yazmaktan soğudu ve teker teker terk ettiler sözlüğü.

  İnsanların içinden gelerek yazdığı ve içinde hiçbir kötü niyet olmadan dile getirdiği düşünceleri kötülemek de bir diğeri. Bunu neden yapıyorsunuz? Ne zararı var ki o kişinin size?

  Sözün özü ilk önce bu kitle algısının kırılması gerektiğinin kanaatindeyim. Belki bu yapılırsa yeni yeni arkadaşlar gelir aramıza. Süresini unuttuğum zaman boyunca boş olan gündem başlığı da bir nebze dolar, biz de kaliteli entryler okuruz; hep beraber düşüncelerimizi paylaşır, yeri gelir tartışır, bazen üzülür, bir şeyler öğrenir ve güleriz belki.

  Doğru ya da yanlış. Katılın ya da katılmayın, ben sadece fikrimi savundum. Umarım bu dediklerim tekrar olur ve burası eski haline, eski canlılığına döner.
 • ağaçların yapraklarının dökülmesi ile aynıdır.
 • ben biraz daha geri planda durup okumayı sevenlerdenim. günüme göre yazar-çizerim.

  grup olayı her yerde olur ama ayrımcılık yapan bir gruplaşma sezinlemedim. eğer bir grubun içinde değilsem de hissetmem muhtemelen.

  "...nın bitme nedeni" şeklinde binlerce başlık açılabilir. bu tür başlıklar yapıcı değil, ayrıştırıcı başlıklardır.

  (bkz: kitap okuma etkinliği)ndeki kitap eğer beğendiğim bir kitapsa okurum, başlık eğer yakındığım bir konu ise yazarım, yazılan "yanlışsa" kötülerim, beğendiysem beğenirim, muhteşemse favorilerime eklerim. ne (bkz: çekirdek ekip)ten biri yazmış diye, ne (bkz: sosyaliize), ne (bkz: demirbilek92), ne (bkz: packline) yazdı (skor tahtasındaki ilk 3 kullanıcı. özellikle seçilmedi.) diye bakmam. zaten neredeyse kimseyle de görüşmüşlüğüm yoktur.

  yani bitmedi, her girdiğimde iyi kötü okuyacak bir şeyler buluyorum. burası (kızacaklar ama) bir dönem ekşi sözlük tayfadaki gibi zamanında boş kaldım yazayım, kinimi kusayım diye düşünenlerden oluşmuyor çoğunlukla. zaten bir çoğu düşüncelerini bloglarında yazıyor, muhtemelen tartışmayı planladıkları şeyleri yakınlarındakilerle tartışıyor. ekşi sözlüğü burada beklemediğim için bittiğini söyleyemem.
 • bitti diyenlerin 3-5 gün önce üye olduklarını düşünürsek gerekçesiz b1r başlık olduğunu görmek zor olmayacaktır.
  nasıl her sene kar-kış görüyorsanız blog sözlük'te de her dakika her saniye tamamen aktivite yüksek seviyede olmayacaktır. kurulduğu günden beri aynı muhabbetler; nedense de hep bitti diyenler gidiyor, kalemi elinde gezen zaten buralarda, oralarda, şuralarda... kışı gördünüz diye bir sonraki yaz gelmiyor mu?

  bir şeyin bittiği ya da gittiği yok, bittiğini düşünen başlık açıp bir şeyler yazsın da bari kelamlarını israfa kurban etmeyiversin biz de düşünebilen insanlar olduklarını görelim, "bitti-gitti-öldük-ah-vah" yazacaksanız günlüğünüzü tercih etmeniz herkesi daha mutlu eder.
 • kim bitiyor, neden bitiyor, nasıl bitiyor? biz buradayız ya işte!
 • Buranın bi sözlük olması, blog yazarlığına eski ilginin kalmaması, eskisi gibi yöneticilerin ilgilenmemesi gibi bir çok sebep sayılabilecek başlıktır.
 • Yazarların yaş ortalaması pek düşüktü. Sanırım hepsi büyüdü. Çoluk çocuğa karıştı.
 • Bir durun yahu nedir bu acele? Daha bugün geldim ve bitti deniyor. Bir soluklansaydık.
 • sürekli bitti deniyor ama işte buradayız hala entry giriyoruz,birbirimizle iletişim halindeyiz.
 • günlük hayatın yoğunluğu olabilir. o kadar yoğun ve zor bir dönemden geçiyoruz ki iki yazı yazıp rahatlayacak vaktimiz bile olmuyor pek. bir de tabii modern çağın hastalığı olan hevessizlik, mutsuzluk da var. heves olmayınca da kalem oynatamıyor insan..
4 entry daha