blog sözlük'ün bitme nedeni

 • Yeterince açık değil mi? Gruplaşma.

  Bu sözlüğe geldiğim günden beri görüyordum bu durumu. Eminim ki sözlüğe üye olmayan, gelip giden misafirler de benimle aynı fikirdedir. Evet, çok fazla dile gelen ve yazıya dökülen saygısızlıklar yoktu ama bir kümeleşme hep vardı. Belli başlı yazarlar sadece birbirlerinin yazılarını beğeniyordu; ki bu içi boş ve mesnetsiz, içerikten yoksun olduğu halde; böyle bir durumda da insanlar yazmaktan soğudu ve teker teker terk ettiler sözlüğü.

  İnsanların içinden gelerek yazdığı ve içinde hiçbir kötü niyet olmadan dile getirdiği düşünceleri kötülemek de bir diğeri. Bunu neden yapıyorsunuz? Ne zararı var ki o kişinin size?

  Sözün özü ilk önce bu kitle algısının kırılması gerektiğinin kanaatindeyim. Belki bu yapılırsa yeni yeni arkadaşlar gelir aramıza. Süresini unuttuğum zaman boyunca boş olan gündem başlığı da bir nebze dolar, biz de kaliteli entryler okuruz; hep beraber düşüncelerimizi paylaşır, yeri gelir tartışır, bazen üzülür, bir şeyler öğrenir ve güleriz belki.

  Doğru ya da yanlış. Katılın ya da katılmayın, ben sadece fikrimi savundum. Umarım bu dediklerim tekrar olur ve burası eski haline, eski canlılığına döner.
 • ben biraz daha geri planda durup okumayı sevenlerdenim. günüme göre yazar-çizerim.

  grup olayı her yerde olur ama ayrımcılık yapan bir gruplaşma sezinlemedim. eğer bir grubun içinde değilsem de hissetmem muhtemelen.

  "...nın bitme nedeni" şeklinde binlerce başlık açılabilir. bu tür başlıklar yapıcı değil, ayrıştırıcı başlıklardır.

  (bkz: kitap okuma etkinliği)ndeki kitap eğer beğendiğim bir kitapsa okurum, başlık eğer yakındığım bir konu ise yazarım, yazılan "yanlışsa" kötülerim, beğendiysem beğenirim, muhteşemse favorilerime eklerim. ne (bkz: çekirdek ekip)ten biri yazmış diye, ne (bkz: sosyaliize), ne (bkz: demirbilek92), ne (bkz: packline) yazdı (skor tahtasındaki ilk 3 kullanıcı. özellikle seçilmedi.) diye bakmam. zaten neredeyse kimseyle de görüşmüşlüğüm yoktur.

  yani bitmedi, her girdiğimde iyi kötü okuyacak bir şeyler buluyorum. burası (kızacaklar ama) bir dönem ekşi sözlük tayfadaki gibi zamanında boş kaldım yazayım, kinimi kusayım diye düşünenlerden oluşmuyor çoğunlukla. zaten bir çoğu düşüncelerini bloglarında yazıyor, muhtemelen tartışmayı planladıkları şeyleri yakınlarındakilerle tartışıyor. ekşi sözlüğü burada beklemediğim için bittiğini söyleyemem.
 • Bitmedi kalbimizde yaşıyor. Bizler burada yaşamıyoruz ama istediğimiz zaman gelip buralarda okuyoruz, çiziyoruz yeri geliyor tartışıyoruz. Tabi ki fikir tartışması şeklinde tartışmalar bunlar. Ama değişmeyen bir şey var. Düzenli olarak blog sözlük ile ilgili bittiği, öldüğü, gittiği, canlanamadığı, kanatlanamadığı vs. Şeklinde başlıklar istikrarlı şekilde açılıyor. Kimin ne beklentisi var bilmiyorum ama bu tarz başlıklarda daha önce yazdığım gibi yeni bloglar keşfetmek, bilgilendirici başlıkları görmek benim için yeterli. Evet eskisi kadar çok başlık açılmıyor ama benim bu topraklara gelmemden önceki zamanlara ait başlıklara bakarak tekrar söylüyorum: bitmedi kalbimizde yaşıyor
 • sürekli bitti deniyor ama işte buradayız hala entry giriyoruz,birbirimizle iletişim halindeyiz.
 • günlük hayatın yoğunluğu olabilir. o kadar yoğun ve zor bir dönemden geçiyoruz ki iki yazı yazıp rahatlayacak vaktimiz bile olmuyor pek. bir de tabii modern çağın hastalığı olan hevessizlik, mutsuzluk da var. heves olmayınca da kalem oynatamıyor insan..
 • ağaçların yapraklarının dökülmesi ile aynıdır.
 • Yok öyle bir şey yaa. Blog sözlüğü bitirmeyeceğiz. Burada nefes alıyoruz. (bkz: swh)
 • kim bitiyor, neden bitiyor, nasıl bitiyor? biz buradayız ya işte!
 • Buranın bi sözlük olması, blog yazarlığına eski ilginin kalmaması, eskisi gibi yöneticilerin ilgilenmemesi gibi bir çok sebep sayılabilecek başlıktır.
 • blog sözlük bitmesin diye bir süre sonra doğru düzgün yazmaya başladığım platform. çünkü ben geldiğimde sözlük neden eskisi gibi değil, yazarlar nerede, sözlüğün bitmemesi için neler yapabiliriz başlıkları doluydu buralarda. adı blog sözlük diye geldim, blog yazarlar daha dolu içerik üretebiliriz gibi düşünmüştüm.
 • bitti diyenlerin 3-5 gün önce üye olduklarını düşünürsek gerekçesiz b1r başlık olduğunu görmek zor olmayacaktır.
  nasıl her sene kar-kış görüyorsanız blog sözlük'te de her dakika her saniye tamamen aktivite yüksek seviyede olmayacaktır. kurulduğu günden beri aynı muhabbetler; nedense de hep bitti diyenler gidiyor, kalemi elinde gezen zaten buralarda, oralarda, şuralarda... kışı gördünüz diye bir sonraki yaz gelmiyor mu?

  bir şeyin bittiği ya da gittiği yok, bittiğini düşünen başlık açıp bir şeyler yazsın da bari kelamlarını israfa kurban etmeyiversin biz de düşünebilen insanlar olduklarını görelim, "bitti-gitti-öldük-ah-vah" yazacaksanız günlüğünüzü tercih etmeniz herkesi daha mutlu eder.
 • Yazarların yaş ortalaması pek düşüktü. Sanırım hepsi büyüdü. Çoluk çocuğa karıştı.
 • Bir durun yahu nedir bu acele? Daha bugün geldim ve bitti deniyor. Bir soluklansaydık.
 • Milletin blog yazarak para kazanılmayacağını anlayıp blog yazmayı bırakması. Blogların okunmaması. Elbette, damlaya damlaya aktif kullanıcı kaybetmek.