blog sözlükte neidiği belirsiz yazarların türemesi

1 entry daha

 • (bkz: büyük resim kursu)

  ne idüğü belli olan bir yazarın talihsiz iddiası. siz kendinizi ne sanıyorsunuz? sözlüğün ağası falan mı? bu tip yazarların entrylerine bakıyorum, aktrollük - yandaşlık yapmaktan insanlığa faydalı tek kelime bilgi verememişler. sonra da "kadim üyelerimiz hede hödö..."

  bir sıkıntın varsa yazarsın moderasyona, dersin ki bu entryde hakaret var, gerekeni yaparlar. ama olur mu? öğrenmiş 4-5 provokatif kelime, çift haneli iq'su ile troll başlık açacak güya.

  a haber izlemeye devam'*'
 • istiyorsunuz ki herkes siz gibi düşünsün, siz gibi yaşasın, sizin düşünce kalıbınızın dışına çıkmasın. sonra da hemen etiketleme yapıyorsunuz.
 • öncelikle şunu söylemek istiyorum ki; lütfen burası sözlük yazarlarının birbirine karşı tavır aldığı ya da kaba saba konuştuğu bir ortam haline gelmesin. he; eğer nick altı kavgası ve kaos sevici iseniz, uludağ sözlük, instela ya da inci sözlük var. ekşide pek müsaade etmezler.

  her neyse. dileyen dilediğini yazsın, sözlüğün ağa babası da değiliz, hanım ağası da değiliz. blog sözlük kaliteli bir ortam, son zamanlarda kaç arkadaşımı buraya getirdim ve onlar da aynı fikirde. tek sorun azıcık durgun olması. o da bir yıla dek çözülecek bir sorun bana kalırsa.

  tekrar belirtiyorum; insanları ötekileştirmek adına amaç güden sözlükler zaten var.
  ötekileştirmek isteyenler de oralarda şansını deneyebilir. gelen her uuser beni oldukça sevindiriyor.

  saygılarımla..
 • Sözlüğü sözlük yapan zaten ne idüğü belirsiz yazarlar değil mi?
 • Açıkcası sosyal medyadan ya da herhangi bir sanal ortamdan birine laf sokmak hele ki bunu sözlükte başlık açarak yapmak çok komik. Biriyle bir derdim varsa gider konuşurum. Eleştiri almaktan da gocunmam. Burada yeni yazar olabiliriz bu kendimizi ezdireceğimiz anlamına gelmez. Bilmediğimiz bir nokta olduğunu düşünüyorsunuz madem buyrun öğretin bunun kime ne zararı olacak ?
 • Olum bu başlığı ilk gördüğümde amatör insan yazacaktım. Şarjım bitmiş. Beni ne güzel savunmuşsunuz kulaklarınızı çekiyor, sözlerinizden öpüyorum.
 • kadim üyelerimizi kaygılandıran durumdur.
  sözlük formatına aykırı yorumlar atıyorlar, alenen hakaret dilini kullanıyor ve değerlerimizi alaşağı etmeye çalışıyorlar.

  eski üyelerimizden ricam şudur: lütfen sözlüğümüze zarar vermeye çalışan bu ipsizlerin suyuna gitmeyin. biraz konuşur susarlar. amaçları zaten sözlüğü birbirine katmak, bir çeşit kaos ortamı.

  onlara uymayınız.

  (bkz: moderatör göreve)
  (bkz: moderatör bir şeyler yap)
 • ↑↑↑ başlığa cevap yazan arkadaşlarım ↑↑↑↑

  öncelikle sakin olun.. muhatap siz değilsiniz.

  bakın, son bir haftada ortalama 6-7 kişi üye olmasına rağmen (ex hesapları kullanmıyorlarsa bir de) hiçbir yarası olandan bir gocunma hareketi gelmedi. cevabların hepsi eski üyelerden geldi.

  bu sizde bir soru işareti belirmesine neden olmalıydı aslında.
  neden olayın asıl failleri değil de olayla hiç ilgisi bulunmayan (yarası olmayanlar) gocunuyor. Neden asıl muhataplar susup, arkasına yaslanıp çıkacak olan meydan muharebesini seyre koyuluyor?..

  daha açık konuşmamı beklemeyin benden. galeyana gelmeyin. Amaçları zaten bizi birbirimize düşürmek.

  not: yazdıklarıma bakıp aktrol diyen paktrol vatandaş, sana da selam olsun. (*swh)
 • Ara ara halen devam eden durumdur. Bir kaç kez görünüp, trol başlık açıp, “aktrollük” gibi garip ithamlarda bulunup ortadan kayboluyorlar.
 • şöyle düşünmek lazım bir de; artık blogsözlüğe üye olmak için davetiye kodu gerekiyor. ;)
 • Arkadaşlar!..
  Koçlar!..
  Kuzularım.

  atarlanıyorsunuz falan ama ne demek istediğimi aslan gibi anlıyorsunuz işte.

  bundan sonra ayrılık çıkarmak isteyen(sağcı/solcu hiç fark etmez) her arızaya potansiyel bir kaos tehditi gözüyle bakacaksınız ve blog sözlüğümüzün bütünlüğünü korumak adına kolları sıvıyacaksınız.

  ayrıca blog sözlüğü en az sizin kadar ben de seviyorum ve olası tehlikelerden bertaraf etmeye çalışıyorum. farkında değil misiniz yaa?!..

  bu ergen atarlarınızı da gençliğinize veriyorum.

  Özet şu: blog sözlük bundan sonra fake gibi görünen hesaplardan atılan küstahça yorumlara karşı daha duyarlı olacak ve o kimseleri ya adamca uyaracak; baktı ki sivrilmeye devam ediyorlar=» (bkz: blog sözlük airlines)
 • kısaca "provokatörlük" diyebilirsiniz.
  "sözlük hareketleniyor, okunma sayımız yükselecek" diye umutlanmıştık ama blogsözlük'ün çizgisinden farklı bir manzara çıktı.
1 entry daha