blog sözlük'e ne gerek vardı

 • Daha pragmatist yaklaşacak olursam, ekşi'deydim yazmak istiyordum son birkaç ay öncesine kadar ancak hem caylakliktan bir türlü kurtulamamam ve hem de ekşi'deki özellikle son zamanlarda yayılan bilgi kirliliği beni buraya itti diyebilirim yani benim için iyi oldu ama gerekli miydi gereksiz miydi onun yorumunu yapmak benim işim değil
 • uzun süredir aktif değilim sözlükte ama burayı gördüm tesadüfen bakmak istedim bende. yani site kullanışlı görünüyor, fikir fena değil ama kısa sürede sözlük gibi çöplüğe dönüşme ihtimali bi hayli fazla. yapılmak istenen o olmasa da ekşinin bi kopyası olmuş başlıklar, bkz lar falan ben farklı bişey görmedim açıkçası
 • pasif üyelerin silinmesi kuralı iyi olmuş. lakin bunu 3 ay yapmasak daha iyi olabilir. kısa bir süre 3 ay.
 • Başlığı açan arkadaşa yüklenmemek lazım.Hem insanların aklındaki sorular cevap buluyor hem de bu ortamı yaratan emekçi arkadaşlar amaçlarına dair dolaylı yoldan kendilerini ifade ediyorlar.Kişisel fikrim eğlenelim , öğrenelim.
 • Şimdi blog ayrı bir şey, sözlük apayrı bir şey. Burası blogdan ziyade sözlük demek daha doğru. Tasarımı, içeriği vs.ekşi ile aynı olan da bir sözlük olunca haliyle ne gerek vardı, sorusunun cevabını bulamıyorum. Tatmin edici bir cevabı olan yeşillendirsin
 • "söz vermiştim kendi kendime: yazı bile yazmayacaktım. yazı yazmak da hırstan başka ne idi ? burada namuslu insanlar arasında sakin ölümü bekleyecektim. hırs hiddet neme gerekti? yapamadım. koştum tütüncüye, kağıt kalem aldımç oturdum. ada'nın tenha yollarında gezerken canım sıkılırsa küçük değnekler yontmak için cebimde taşıdığım çakımı çıkardım. kalemi yonttum. yonttuktan sonra tuttum öptüm. yazmasam deli olacaktım."
  sait faik abasıyanık* haritada bir nokta
 • “en uzun yolculuklar bile, tek bir adımla başlar” lao tzu
  o adım atılmış, yolun açık olsun blogsözlük
 • Son yarım saattir başlıkları, entryleri okuyorum ve o kadar mutlu oldumki böyle seviyeli bir oluşumun varlığına. Sözlüklerde yazar değildim genel olarak hep okuyucu oldum ancak burada yazmak bana mutluluk verecektir. Emeği geçen herkese sevgiler!
 • öncelikle merhaba
  ben an itibariyle üye oldum nicedir ekşisözlük ve uludagsözlükte yazıyordum piyasadaki sözlüklerin kaliteden yoksun sürekli belaltı entry giren ilimden ve kitap sevgisinden bihaber insanlardan gına gelmişti,keşke şöyke kitap tutkusu olan seviyeli ve kaliteli bir sözlük açılsa diye yakınıyordum, uzun zamandır araştırıyorum bir arkadaşım tavsiye etti aradığın hayallerindeki sözlük blogsözlük açıldı dedi, bende hemen üye oldum ilk entrylerimi yeni girdim.
  şöyle bi gezindim gerçekten seviyeli ve özgün tasarımı olan ve saygıyı koruyan bir sözlükle karşılaştım, bu sözlüğün kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlara yürekten teşekkür ederim, çoğunluğun arzu ettiği sözlük burası ileride çok ses getirecek yeter ki seviyeli ve kaliteli sözlük imajını yitirmesin,saygılar
 • Eskiden beri ara ara blog yazarım. Kelimelerbenim deyince tanıdım ve ne kadar başarılı olduğunu biliyorum. Blog sözlük bence güzel bir ortam yaratacak ve farklı bir mecra olacak gibi görünüyor. Kıymet verip düşünmüş ve ortaya hoş bir sonuç çıkarmışsınız. Burada olmak istedim ve olduğum içinde mutlu olacağıma eminim. Herkese iyi niyetler Doğuş Hakan Yılmaz
 • Hiç bozuntuya vermeyin 'Evet ne gerek vardıyaa.' diyin geçin. Biz burada hiç eğlenmiyoruz. Kimse gelmesin.

  Daha sözlüğe 1 gündür üyeyim bende. Şu ortam, girilen entryler çoğu sözlükte ve sosyal mecrada yok arkadaşlar. Bunda hemfikiriz. İşte zaten bu yüzden yeni bir ortam oluşturulması gerekliydi. Yaptınız, çokta iyi yaptınız. Mesela terörle ilgili başlıkları ele alırsak böyle bir lanet oluşumu öven bir kişi bile yok. En azından aramızdaysa bile sesi çıkmıyor. Şu an bu sözlük saçma sapan insanlarla, medeni olmayan düşüncelerle dolmamış halde. Temiz,saf ve yeni. Kim ne derse desin bence bu mecrayı korumalı ve diğerleri gibi kirlenmesine izin vermemeliyiz.

  Son olarak emeği geçen herkesin eline sağlık.
  Takmayın onları biz sizi seviyoz. :D

  (Biraz saçma mı oldu ne)
 • Böyle bir şeyi söyleyene söylemek gerek: "senin bunu söylemene ne gerek vardı!"
  Yeni nesil yayıncılık sisteminde etkileşim alanları çok önemli bir durum arz ediyor. Sosyal ağların insanları konumlandırdığı yapıda "ortam" çok önemli bir unsur. Blog açma platformları insanları belli açıda bütünleştirdi, tabi belirli konseptlerde. Sözlükte bu anlamda bir birleştirme yapabiliyor ki, bu yapının konsepti de farklı. Sözlük bloggerlarca oluşturulduğunda bu soruyu sormak saçma olur. Ancak ileri zamanlarda blogger dışı kişiler girerse sözlük yazarı olarak bu söz/başlık tescil olur. (Tabi bu sözlüğün fikir sahiplerinin gelecek planlarıyla ilgilidir.) Ancak şu aşamada "ne gerek vardı" yerine "çok gerek vardı" demek daha mantıklı olabilir.
 • Ne gerek olduğunu düşünüp, bir de burada böyle bir başlık açan bir yazarımız var anladığım kadarıyla. İlginç. Herkesin dediği gibi "ben bunu nasıl düşünemedim yaa" stresinden de yazmış olabilir dikkat çekmek amacıyla da. Hiç kimse buraya zorla sokulmadığına göre sevmeyen, istemeyen de gitmekte sonuna kadar özgürdür.
  Gelenlere hoş geldiniz, gidenlere de güle güle demeyi elbette ki biliriz.
 • Sözlük ile ilgili olumsuz düşünce paylaşmak gereksiz ve yersiz diye düşünüyorum. Her zaman meyve veren ağaç taşlanmıştır. Sözlük için ne gerek var diyen kardeş kim bilmiyorum henüz denk gelmedim fakat nacizane benim de ufak bir düşüncem var.

  Yeni blog yazmaya arkadaşların ( buna bende dahil ) konu ayırt etmeksizin her türlü destek alabileceği , yazacakları makale için konu dahi bulabileceği , blog yazarı ve takipçilerinin bir arada olduğu bir platformun gereksizliğini düşünmek , ayrıca sözlük kuruluşunda emeği geçen mod'ların verdiği emeği hiçe saymak hem gülünç hem ayıptır.

  Blog sözlükte yazarlar ve takipçiler mutlu. Şayet değilsen sekmeyi kapatman en mantıklı seçim. Saygılar.
 • Beğenmeyene bye çokta güzel olmuş hasetlik yapmıştır o düşünüp yapamadığı için .
  düşünenlerin ,uygulayıp hayata geçirenlerin ve emek verip konu açanların ,konulara düşüncelerini yazanların yüreğine sağlık.
 • yahu her şeyin sözlüğünü açıyorlar ama ortada blog sözlük yoktu. kim diyor kardeşim ne gerek vardı diye ?
 • Bence yanlış anlaşılmış ve yanlış yazılmış bir başlık. Ne'yi şaşırma ünlemi olarak başa alıp öyle okumak ve anlamak gerekli. ☺
  Neee! Blog sözlük'e gerek vardı.
 • Bu sözü bir blog yazarının söylemiş olduğunu duymak beni rahatsız etti ve muhtemelen bu kişi (bkz: blog yazarlarının genelde asosyal tipler olması) lafını tabu haline getirmiş, sadece kendi bloğuyla ilgilenen ve blog okuma huyu eksik olan bir blog yazarıdır.
 • Geç bile kalındı!
 • çünki böyle kaliteli bir platforma ihtiyaç vardı. iyi ki var ve umarım niteliğinden ödün vermeksizin büyüyerek var olmaya devam eder. düşünenlerin ve hayata geçirenlerin, katkı verenlerin fikrine, emeğine sağlık...
/ 2 »