blog sözlük

337 entry daha

 • Biraz durgun bir ortamı var. Kimse kimseyi takmıyor bildirim bile gelmiyor
 • çok severim kendisini, sigara içerek başlık girdiğim nadide mekan.
 • kozmik bir ortam.
  her kafadan insan var.
  eksiler var artılar var favoriler var.
  manyaklar var küfürbazlar var.
  dengesizler var sevimi insanlar var. egosuna sıçtıklarım var. komik giriler var. hayat hikayeleri var. dm'den birbirine yürüyen sevgililer var. ilgili yöneticiler var. okuyanlar var, cahiller var, her şey var.
  dışarının yansıması olum işte. çok şey beklemeyin.

  en nihayetinde buradaki herkes bir fikirden ve aynı zamanda kodlardan ibaret.

  güzel sözlük. seviyoruz. günde vitamin niyetine 1-2 saat alıyoruz.
 • Allaha şükür ekşide çaylaktım iğreniyordum islama olan düşünce yapılarından , entry girdiğimde biri beğenmiş baktım blok sözlük yazıyor bir kaç entry inceledim müslümanlar ve dinimiz hakkında maaşallah müspet insanlar oh be dedim sonunda yerimi buldum sağolasınız.......
 • özel isimdir, bu sebeple özel isimlere uygulanan kurallara tabidir. özel isimlere gelen çekim eklerinin kesme işareti ile ayrılması kuralı da dâhil.
  bilal versiyon:
  "blog sözlüğü" yazayım mal olduğum anlaşılsın. (yanlış)
  "blog sözlük'ü" yazayım mal olduğum anlaşılmasın. (doğru)
  ***
  işbu girdi 62 defa düzeltilmesine rağmen hâlâ düşünce ve öğrenme mekanizmaları¹ çalışmayan insanların varlığı sebebiyle oluşturulmuştur.
  ¹: sağlıklı b1r insanda en geç 11 yaş itibariyle bu beceri gelişmeye başlamaktadır.
 • öncelikle şunu demeliyim ki, ben önceden ekşi sözlükte bir bardak çaylak iken debeye giren bir entryin reklamı ile burayı öğrendim. sonra geldim buraya, yazdım çizdim ve çılgınlık yapıp bu sözkükten hicret etmeye karar verdim. Ve sabırsızlık edip büyük sözlüklerde "çaylak" olarak kalmaya dayanamayıp taze sözlük arayışına başladım. Ve manyak şeyler keşfettim. Neyse... ilk olarak tıpçıların toplandığı bir sözlüğe kamp kurdum. Ve 1 ay gibi bir süre boyunca yazdım çizdim. Ama sözlük sağlamdı, vize dönemlerinde bom boş olsada. Yani, tıpçı kitlesine hitap ediyor ve onları tutabiliyordu. Tabi ben tıpçı olmadığım için, beni tutamadı.*

  Neyse, hicret II start verdi.

  Artık beni içinde tutabilecek ve taze olan başka bir sözlük istiyordum. Ve yine arayışlar arayışlar... bu sefer okuduğum bölümümle ilgili içerik bulabileceğim bir sözlüğ denk geldim. Ve bu sefer uzun bir süre yazdım. Baya sardı anlayacağınız, fakat klasik bir cochise davranışı olarak yine manyaklaştım ve sözlük yönetimine eleştiriler eleştiriler. Bu sefer sözlük beni sardı, fakat sözlükteki moderatörler sıkça entry* siliyor ve sebebini sorduğumda histeri bir insan gibi tepki cevap veriyorlardı. Neyse mod amcamız bir şikayet entrysi girdim, "moderatörlere verilen yetkinin bize zarar verdiği" şeklinde uzun bir entry. (Tabi entryde kendimce, sorunun çözümüde mevcut, sadece eleştirmek gibi bir niyetim yok. ) neyse, entryde eleştirdim sözlüğü baya, yönetim tarafından kabul görmedi. Sonra tutarsız biri olarak görünmemek için, hicret etmeye karar verdim.

  Ve bu hicret III tetikledi

  Aynı şekilde taze sözlük arayışı başladı. Ve bu sefer 1,5 milyondan fazla entry girilmiş, formatsız bir sözlükte yazmaya başladım. Fakat bu sözlük taze sözlük ilkem ile çelişiyordu. Her şeye rağmen çok ısındım. Sözlüğe ısınmak yetmiyor işte bağlanmam için ve 1 aydan kısa bir süre kaldığım sözlükten, kimseye haber vermeden* hicret etmeye karar verdim. Çünkü 'taze' değildi, köklü yazarları çoktu ve kendimi ufak tefek hissediyordum.

  Artık hicret IV için bitkindim.
  O kadar çok yazmıştım ki, hepsini bir sözlükte yazabilseydim, bir şeklim olurdu. *
  Neyse, artık şunu anladım, "bir sözlüğe sığmayacak kadar çılgın birisiyim".
  Ve WordPress ile bir blog kurmaya karar verdim. Veee tabi ki önceden beri sevdiğim blogsözlüğe bir Blogger olarak üye olmaya karar verdim. (bkz: cochise'nin kısa tarihi)

  Tanım: yazarlarını çok çok sevdiğim sözlüktür.

  Not:ANGRYBİRD nickli yazarımıza kucak dolusu teşekkür ve sevgiler.*
 • istatistiklerin olmayışı gibi bir eksiklik mevcut.
 • bi' zirve uğruna beni şutlamışlardır kendilerine kırgınım ayrıca kınıyorum Yeni yaşını falan da kutlamıyorum.
 • 'bakıpçıkcam' adlı belkide sözlüğün en aktif ve neşeli kullanıcısına ne olduğu hakkında geri bildirim beklediğim sözlük
 • Bir öneride bulunmak istiyorum.
  Bir başlığın gündem olabilmesi için sanırım 4 entry girilmesi gerekiyor, şu sıralar bu sayıyı 2'ye veya 3'e düşürmek daha iyi olmaz mı?
 • keşke artık herkes birbirine sataşmayı bıraksa dediğim sözlüktür.

  insanlar sorgulamadan inanmayı tercih edebilir, sorgulamadan inanmamayı da tercih edebilir. herkesin hayata bakış açısı. kimse buradaki yazanlara bakarak müslüman ya da ateist olmayacak. bir şeyler okumak isteyenler için sözlükten daha güvenilir ve kaliteli kaynaklar var. -her iki taraf için de-

  acaba mesela kilisede zikir yapmayı beğeniyle karşılayacak şu tahammüle ne zaman ulaşırız ülkecek merak ediyorum? -sadece örnek olarak paylaştım bir kesimi övmek için değil şimdiden belirteyim-
 • Beni özlemiş olduğunu düşündüğüm katılımcı sözlüktür.

  Anneme sorup izin verirse (bkz: canım sözlüğüme) yazmaya devam edeceğim. Özledim buralarda yazmayı be.

  Edit. Yazmak derken siz anladınız ne kastettiğimi. Ben yazmam direkt yazarım bilisüz.
 • üye alımı yapılmadan önce format dersleri verilmesi gereken biricik mi biricik sözlüğümüzdür.
 • önceleri bir süre burada bulunmuş ve terk-i diyar etmiş, aylar sonra geri dönmüş biri olarak buradaki güzel insanları tanıdıkça sevmeye başladığım oluşum. ne uzun cümle oldu be :)
  ekşi sözlükte yazıyorum, fakat buradaki yazarlar sayıca az da olsa çoğunlukla daha kaliteli ve bildiğin iyi insanlar olduğundan blogsözlükte daha fazla zaman harcamaya başladım.
 • fırtına öncesi sessizliğini yaşadığını düşündüğüm sözlüktür. hoş @alfa'nın bile blog görüntüleme pasif.
 • Canım blog sözlük adminleri sizinle girdiğim gibi yanlış gördüğüm bir şeyi paylaşmak istiyorum. Eksi sozlukten aramiza su kadar kisi vs seklinde bir yazı beni karşıladı bu sizce yaptiginiz dogru bir uygulama mı? siz blog sözlük yönetim olarak ve biz üyeler neden böyle bir durumla karşıya karsiya kalalim ikeanin altinda kalan bellona gibi olmus biraz onun yerine su gunde su kadar kisi aramiza katildi bugunun sanslisi sen olmak ister misin hemen bize katil diyerekten bir buton koysaymissiniz daha guzel olurmus
 • Gündeme girdik hayırlı olsun.
 • evimizdir *
 • kuruluş amacı blog yazarlarını bir araya toplamak olsa da biraz artık işin sözlük kısmına yönelmeleri gerekiyor diye düşünüyorum.

  bir site.
 • evime gelmişim de yatağıma girip huzur bulmuşum gibi hissettiriyor.
337 entry daha
/ 4