blog sözlük

269 entry daha

 • sol frame de bulunan şu aşağı kaydırma çubuğu biraz daha kalın olsun nokta atışı yapmak zorunda kalıyorum ben o kadar yetenekli biri değilim olsaydım asker olurdum, beğenilen entryler de kimin beğendiği belli olsun kim ne ayak bilelim dimi. bu günlük emirlerim bu kadar, başka olursa söylerim. oh be hep bunu yapmak istemiştim güzel bir duyguymuş.

  edit: bak sayfayı yukarıya çıkartcaktım ama oda ne oda ipince. tövbeler olsun yazı uzadıkça entry içindeki çubuğunda çok ince olduğunu farkettim. kalınlaştırın daha da daha da daha da.
 • Ama hakikaten ne bloglar keşfettik dedirten sözlük :)
 • Sözlük sahibinin methiyeler dizip şahsımı hedef gösterdiği ip'den savcılığa gidebileceğini belirterek alttan tehdit ettiği yer. (bkz: #47068)

  Halbuki konuda geçen sivrisinek benzetmesi hemen entry'nin altında verdiğim link ile bu durumu açıklamaktadır. (bkz: #47051)

  Teşekkürler.
 • öncelikle şunu demeliyim ki, ben önceden ekşi sözlükte bir bardak çaylak iken debeye giren bir entryin reklamı ile burayı öğrendim. sonra geldim buraya, yazdım çizdim ve çılgınlık yapıp bu sözkükten hicret etmeye karar verdim. Ve sabırsızlık edip büyük sözlüklerde "çaylak" olarak kalmaya dayanamayıp taze sözlük arayışına başladım. Ve manyak şeyler keşfettim. Neyse... ilk olarak tıpçıların toplandığı bir sözlüğe kamp kurdum. Ve 1 ay gibi bir süre boyunca yazdım çizdim. Ama sözlük sağlamdı, vize dönemlerinde bom boş olsada. Yani, tıpçı kitlesine hitap ediyor ve onları tutabiliyordu. Tabi ben tıpçı olmadığım için, beni tutamadı.*

  Neyse, hicret II start verdi.

  Artık beni içinde tutabilecek ve taze olan başka bir sözlük istiyordum. Ve yine arayışlar arayışlar... bu sefer okuduğum bölümümle ilgili içerik bulabileceğim bir sözlüğ denk geldim. Ve bu sefer uzun bir süre yazdım. Baya sardı anlayacağınız, fakat klasik bir cochise davranışı olarak yine manyaklaştım ve sözlük yönetimine eleştiriler eleştiriler. Bu sefer sözlük beni sardı, fakat sözlükteki moderatörler sıkça entry* siliyor ve sebebini sorduğumda histeri bir insan gibi tepki cevap veriyorlardı. Neyse mod amcamız bir şikayet entrysi girdim, "moderatörlere verilen yetkinin bize zarar verdiği" şeklinde uzun bir entry. (Tabi entryde kendimce, sorunun çözümüde mevcut, sadece eleştirmek gibi bir niyetim yok. ) neyse, entryde eleştirdim sözlüğü baya, yönetim tarafından kabul görmedi. Sonra tutarsız biri olarak görünmemek için, hicret etmeye karar verdim.

  Ve bu hicret III tetikledi

  Aynı şekilde taze sözlük arayışı başladı. Ve bu sefer 1,5 milyondan fazla entry girilmiş, formatsız bir sözlükte yazmaya başladım. Fakat bu sözlük taze sözlük ilkem ile çelişiyordu. Her şeye rağmen çok ısındım. Sözlüğe ısınmak yetmiyor işte bağlanmam için ve 1 aydan kısa bir süre kaldığım sözlükten, kimseye haber vermeden* hicret etmeye karar verdim. Çünkü 'taze' değildi, köklü yazarları çoktu ve kendimi ufak tefek hissediyordum.

  Artık hicret IV için bitkindim.
  O kadar çok yazmıştım ki, hepsini bir sözlükte yazabilseydim, bir şeklim olurdu. *
  Neyse, artık şunu anladım, "bir sözlüğe sığmayacak kadar çılgın birisiyim".
  Ve WordPress ile bir blog kurmaya karar verdim. Veee tabi ki önceden beri sevdiğim blogsözlüğe bir Blogger olarak üye olmaya karar verdim. (bkz: cochise'nin kısa tarihi)

  Tanım: yazarlarını çok çok sevdiğim sözlüktür.

  Not:ANGRYBİRD nickli yazarımıza kucak dolusu teşekkür ve sevgiler.*
 • divânü lugati't-blog
  (bkz: divanü lugatit türk)
 • Biz buraları siyasetsiz bilirdik dedirttiren sözlük.
 • an itibari ile 1 (bir) çok ponçik, sevimli, tereyağlı baklava tadında arkadaş edinmeme vesile olmuş; çürük elmalarına rağmen sıcacık olan ortamdır.

  Evet burada bir amaç var. Yapılan bir bilgi paylaşımı ve uyulması gereken kurallar var. Ama arada çok kasıntılık yapanlar var. Onlara buradan tavsiyem kendinizi bu kadar kasarsınız hayattan asla zevk alamazsınız. Az gevşeyin. Gülün geçin. Yeri gelsin bknz verip geçtiğiniz entry yeri gelsin sayfalarca yazıp emek verdiğiniz entryleriniz olsun.

  Burada benim için önemli olan şey bilgiden ziyade işten, okuldan gelince kafa dağıtabileceğim bir ortamın olmuş olması ve ruhuna dokunabilecek birkaç arkadaş edinmektir.

  Kasmayın bu kadar kendinizi. ;)
 • sözlükte bundan sonra başlıklarda iki nokta üst üste kullanılamayacak.

  12.658 başlık arasında yapılan incelemede içinde ":" karakteri geçen toplam 40 başlığa rastlandı. bunların 6'sı saat yazımı ile ilgi iken 34'ü film ya da kitap isimlerinde kullanılmıştı (hayvanlardan tanrılara: sapiens gibi). saatler tdk'ya göre iki nokta üst üste ile değil nokta ile yazılmakta. kitap ve filmlerde ise noktalama işareti kullanılmadığında anlam bozulmuyor. bu sebeple böyle bir değişiklik yapılmıştır.
 • entry silme sınırında değişiklik yapılmıştır.
  bugünden itibaren günlük entry silme sınırı 5'ten 20'ye çıkartılmıştır. ayrıca 5 dakika içinde en fazla 2 entry silebilirsiniz.
 • hayatı bu kadar keskin sınırlarda yaşamamak gerektiğini görmenizi tavsiye edeceğim.

  saygılı olarak eğlenmek için her fırsatı değerlendirin. :)
 • üye alımı yapılmadan önce format dersleri verilmesi gereken biricik mi biricik sözlüğümüzdür.
 • bi' zirve uğruna beni şutlamışlardır kendilerine kırgınım ayrıca kınıyorum Yeni yaşını falan da kutlamıyorum.
 • önceleri bir süre burada bulunmuş ve terk-i diyar etmiş, aylar sonra geri dönmüş biri olarak buradaki güzel insanları tanıdıkça sevmeye başladığım oluşum. ne uzun cümle oldu be :)
  ekşi sözlükte yazıyorum, fakat buradaki yazarlar sayıca az da olsa çoğunlukla daha kaliteli ve bildiğin iyi insanlar olduğundan blogsözlükte daha fazla zaman harcamaya başladım.
 • kozmik bir ortam.
  her kafadan insan var.
  eksiler var artılar var favoriler var.
  manyaklar var küfürbazlar var.
  dengesizler var sevimi insanlar var. egosuna sıçtıklarım var. komik giriler var. hayat hikayeleri var. dm'den birbirine yürüyen sevgililer var. ilgili yöneticiler var. okuyanlar var, cahiller var, her şey var.
  dışarının yansıması olum işte. çok şey beklemeyin.

  en nihayetinde buradaki herkes bir fikirden ve aynı zamanda kodlardan ibaret.

  güzel sözlük. seviyoruz. günde vitamin niyetine 1-2 saat alıyoruz.
 • çok severim kendisini, sigara içerek başlık girdiğim nadide mekan.
 • Biraz durgun bir ortamı var. Kimse kimseyi takmıyor bildirim bile gelmiyor
 • Tek eksiği yorum yapma özelliğinin olmaması bence. Bugün de çok durgun
 • evimizdir *
 • Asalım reis keselim reis onu yapalım şunu yapalım bunu da yapalım acımayalım devrim yapalım b43b14o2o3o3o4o6öçöçöçöçö go go go

  7 aydır sözlükteyim, geldiğim günden beri hiç değişmedi. Hala aynı. Belki de değişen havalardır. Belki de insanlardır. Belki de tüm dünya değişmiştir. Belki değişen hiçbir şey yoktur da, değişim olsun diye değişim var diyoruzdur. Belki de değişmek o kadar da kolay değildir. Belki de değişim diye bir şey yoktur. Belki değişmek kendini kandırmaktır. Belki de değişmek yalan söylemektir. Belki de kötü bir şeydir değişmek. Belki de değişmemek gerekir. Belki de değiştirmek bozmaktır. Belki değişmek de bozmaktır. Belki de değişim bozulmaktır. Belki de değişim değişmemektir. Bilmiyorum.
 • (bkz: burasıdır) (bkz: )
269 entry daha
/ 3