blog sözlük için öneriler

 • kendi isteğiyle ayrılanlara blog sözlük airlines ve cezalı rozetleri yerine başka rozletler verilsin.
 • Örgutlenmeye dair mevzular ile, iş, kariyer, hobi vs gibi içerik ve kategoriler ile kitlesel açılım yapılabilir.
 • Sadece badilerim mesaj gönderebilir özelliği.
 • skor tahtası olmayabilir ya da kişisel tercih olarak kullanılabilir bir özellik haline getirilmeli.
  çünkü ismimi görünce çok konuştuğumu hissettiriyor bana. ( gülmeyin )
 • Başlık açarken Ə harfinin de yazılabilmesi.
 • blog sahibi yazarlar için bir yarışma düzenlense güzel olmaz mı ?
 • Şifre girerken capslock açık desin kâfi
 • takip ettiğim bir başlığa tıkladım diyelim ve o başlıkta 40 entry birikmiş. ilk sayfayı okuyorum ikinci sayfasına geçmek için butona bastığımda okumadığım entrylerin ikinci sayfasına gitmek yerine başlığın ikinci sayfasına gidiyor. bu olmasa iyi olur.

  bir de takip ettiğim bir başlığa girdim ve başlıkta çok entry birikmişse hepsine bakamıyorum. o sayfadan çıktığımda takip ettiğim başlıklardan o başlık silinmiş oluyor sanki hepsine bakmışım gibi. bunu engellesek harika olur. teşekkür ederim. blog sözlük belediyesi çalışıyor. memnunuz.
 • böyle aşk böceklerini birde birbirine sürekli iltifat eden cicişler uyarılsa buranın ponçiklersoruyor.com olmadığı hatırlatılsa.. daha bilinçli şeyler yazılsa.. hayat bayram olsa..
 • Mesaj geldiğinde blog sözlükte olmasak bile bildirim alsak.
 • sola sıfır olayı bir tercihse iyi olmamış. ekran genişliğine göre sağ üst menü de pencereye sığmıyor. yani solda üç beş piksel , gönlünüzden ne koparsa bir boşluk verin. sağı da ekran boyutuna göre değiştirin diye naçizane öneririm. yani şöyle netleştireyim sözlüğü webden en düşük 1240 pikselde kullanmanız gerekiyor. pencereleri o kadar geniş kullanmıyorsanız sıkıntı oluyor.
 • Sözlükteki bugün doğanlar sekmesinde kayıp yazarlar gözükmesin.
 • Burası özgürlükler sözlüğü sevgili kozmosta bir isyancı..
  Burada herkes her şeyi yapabilir.
  Tek bir kısıtlama var ,
  8-10 kişiden oluşan bir grup var , onlara sakın dokunma, söz söyleme, eleştirme.
  Gerisi hikaye, yaz çiz sende okumadan kötüle, zevkine gir adamın tüm entry lerini kötüle gitsin ..
  Skor tabelasına girecem diye saçmalamak, başlık başlık üstüne, entry entry üstüne girmek falan çok doğal burda .
  Hatta bir daha bunu söyleme, anında geldiğin yere git deyiveriyolar ...

  Edit ; toplanıp öyle kötüleyin, tek tek değil..
 • entryleri beğenen ve kötüleyenlerin hangi yazarlar olduğunun bildirilmesi ve hatta herkese açık olmasını önerebilirim. zira sadece kendimle ilgili veya sadece tanım içeren entrylerimin bile kötülenmesi; kusura bakmayın ama ben bunda kasıt ararım. sevgili yazar, anlaşabiliriz. (bkz: girdiği tüm entryleri kötülenen yazar)
 • 1)Şu sağdaki skor tahtasını isteyenlerin gizleyebilmesi. (Son dönemde bayağı bu durumdan yakınan gördüm ben memnunum gerçi ne istiyonuz olum güzelim tahtadan. Ama istemeyen gizlesin yani..)

  2) nooooooolur mobil uygulama

  3) tivitır ve yutub hesapları başta olmak üzere bütün sosyal medyada daha aktif olunması..

  4) davetiye kodu uygulaması kalmış sanırım. Kaliteyi korumak adına geri getirilmesi.. kalkmadıysa özür çok

  edit: 1. maddedeki durum için yazarlardan direkt kaldırılmasına yönelik haklılık payı olan bir dönüş aldım. ilgili geri dönüşe göre gizlemek yetersiz zira kaldırılmasının istenmesinin sebebi sırf o tahtada ismi gözüksün diye "eksik hatalı veya tanımdan oluşan yavan" -benim tabirlerimdir bunlar- girdiler giren yazarların olmasıdır. açıkçası haklılık payı da vardır. ama ben yine de gizlenebilmesi taraftarıyım :)
 • Sözlük için ekşi şeyler benzeri bir site yapılabilir.

 • karantina döneminden sonra, sözlük olarak bir buluşma ayarlanabilir.
 • her biri okunarak değerlendirilen ve çoğunluğu hayata geçirilen önerilerdir.
 • beğeni ve kötüleme bildirimlerinin geri gelmesini öneriyorum. bunu amacı dışında kullanan birkaç kişi yüzünden yıllardır amacına uygun bir şekilde kullanılan uygulamanın kaldırılmaması gerekir diye düşünüyorum. aksini düşünenler de var tabi, belki de mümkünse oylamaya bile sunulabilir. bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da örnek bir sözlük olmuş oluruz.
 • 1- punto nun daha yüksek olması, göze hitap etmesi, ya da en azından seçenek olması. (ekşideki fena değil mesela) (zoom sayfa yapısını bozuyor, diğer sekmelerde de rahatsızlık veriyor)

  2- beğenilerin ve kötülemelerin gözükmesi.(uludagdaki gibi) hatta beğenen ve kötüleyenlerin de gözükmesi.

  3- sırf başlık açmak için başlık açan insanlar var, ne çare bulunur buna bilemiyorum ama bir kirlilik olduğunu düşünüyorum. radikalde olsa önlemlerden yanayım. herhalde bir tek ben değilimdir ' simit nedir, yiyecektir ' gibi paylaşımlardan bıkan.

  4- (gerçekleşti, alfa ya veya diğer yetkililere teşekkürler) profil ekranındaki kategoriler güzel, fakat entrylerin aktığı bir bölmede olsa güzel olur (gene ekşideki gibi)

  5- gece, gündüz mod switch inin daha kolay değiştirilmesi adına, ana sayfada bulunması.

  6- yüksek beğenisi, favı olan paylaşımların ana sayfada belirmesi.

  7 - beğenilen ve/veya favlanan entry lerin, editlendiği takdir de, beğenen ve/veya favlayana bildirim gitmesi. bu sayede eklemeler yapılan başlıkların da beğenenler tarafına bilgilendirilmesi sağlanır. sırf bunun yoksunluğundan tekrar paylaşmam gerekecek şimdi bu entry mi (:
/ 12