biz neden mars'a gidemiyoruz sorunsalı

 • uzaya çıkıldı, ay'a gidildi, sıradaki durak mars.

  natgeo'da mars'a yolculuk ile ilgili bir belgesel dönüyordu. her şey düşünülmüş: oksijen üretimi, yerleşim, yaşanabilecek psikolojik sorunlar vs.

  Metrobüs durağına ulaşmak için merdivenlerden iniyordum. biraz önümde bir hanımefendi vardı. Yukarı çıkanlara baktığımda, sıra sıra bütün kafaların ani hareketlerle bu hanımefendiye döndüğünü gözlemledim.

  Daha sonraları fark ettim ki, yoda yürüyenlerin büyük çoğunluğunun baktığı yerler malum... Hepsi aşadığa kalıyor.

  tanım: "aklımız fikrimiz, yukarıda olmadığı için," şeklinde cevaplanabilecek sorudur.
 • Şu sıralar ana problemimiz kadınlarımızın nasıl giyinmesi gerektiğini sorgulamak olduğu için mars’a yoğunlaşamadık. Bu konuyu bi halledelim mars’a koloni falan kurarız.
 • Bunun için uğraşan milletlerin asıl amacı hedef teknoloji doğrultusunda ilerlerken buldukları ile yan ürünler yapabilmektir. Yoksa kimse marsa gitmek için milyarlar harcamaz ama uğraşta elde ettikleri teknolojik , bilimsel kazanç mevut düzeyde diğerlerinden fark yaratır
 • Ülke beyin göçünden çöküyor arkadaşlar. Son zamanlarda o kadar çok şurada mezun bilim insanı ya da mühendis dünyanın şurasında şunu başardı vs gibi haberler duyuyoruz ki bu da başlığın cevabı oluyor. Ülkemiz gelişmiyor, gelişemiyor. Gelişmek isteyeni de postalıyoruz zaten. Kendi insanının geçimini sağlayamayan ülke nasıl marsa gitsin?
 • üzerinde binlerce yıldır yaşadığımız gezegenin kaynaklarını bile adam gibi kullnamıyor hatta birbirimizle insan gibi geçinemiyorken başka bir gezegene gitmenin alemi olmadığından çok da sorun edilmemesi gereken sorunsaldır.
 • cübbeli'den ders almadığın için, şeklinde cevap vereceğim soru.

  aslında n'apacaksın mars'a gidip?

  neyse. salak (bkz: nasa) bilmiyor, hala 1.kat semanın aşağısında manyak manyak şeylerle uğraşıyor! ver cübbeli'ye 100 bin dolar, cübbeli hepsini söylesin sana. hepsi kur'an'da hadiste var. hem cübbeli abimize göre kafirlerin hepsi cahil.

  cübbeli'den astronomi dersleri:

  ders 1 (salak nasa)
  ders 2 (uzaya neden çıkıyoruz sorunsalı)
  ders 3 (uzaylılar)
  ders 4 (gezegen keşfinden büyük keşif)

  ahlaksız nasa'dan cübbeli'ye teşekkür

  bu hizmetimden sonra beni sözlüğün başı yapmanız lazım. hatta devletin başı yapmanız lazım. ah ah, değerim bilinmedi bir türlü.
 • bu bir sorunsal ! mıdır.

  (bkz: sorunsal kelimesine gıcık olanlar)
 • daha önemli sorunları çözmeye çalışıyoruz. hem de her yıl... hem de tüm ülke... hem de canlı yayında...

  (bkz: sakız çiğnemek orucu bozar mı?)
 • sanayi,askeri ve diplomasi sorunlarından dolayı gidemiyoruz.