bitcoin

20 entry daha

 • Bitcoin, yaratıcı bir ödeme ağı ve yeni bir para birimidir.

  Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin'e sahip değildir ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir.

  Bitcoin'e başlarken
  Bitcoin kullanarak ödeme yapmak ve ödeme almak çok kolay ve herkese açıktır.

  1. Kendinizi bilgilendirin
  Bitcoin her gün kullandıklarınızdan ve şu ana kadar bildiklerinizden farklıdır. Güvenli bir şekilde kullanmak ve yaygın hatalara yakalanmamak için Bitcoin kullanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.
  https://bitcoin.org/tr/bilmeniz-gerekenler

  2. Cüzdanınızı seçin
  Bitcoin cüzdanınızı telefonunuzla günlük hayatınıza taşıyabilirsiniz veya sadece online ödemeler için bir cüzdanı bilgisayarınızda tutabilirsiniz. Her halükarda cüzdanınızı seçmek bir dakikada yapılabilir.
  https://bitcoin.org/tr/cuzdaninizi-secin

  3. Bitcoin edinin
  Mal ve hizmet karşılığı bir ödeme olarak ya da arkadaşınızdan veya yakında tanıdıklarınızdan satın alarak bitcoin edinebilirsiniz. Direk banka hesabınızdan takasla da alabilirsiniz.
  http://howtobuybitcoins.info/

  4. Bitcoinlerinizi harcayın
  Bitcoin kabul eden hizmet ve mağazaların sayısı dünyanın her tarafında artmaktadır. Onlara Bitcoin'le ödeme yapabilir ve deneyiminizi değerlendirerek bu tür işletmelerin daha tanınır olmasını sağlayabilirsiniz.
  http://usebitcoins.info/

  Bitcoin nasıl kabul edilir

  1. Kendinizi bilgilendirin
  Bitcoin mağazaların alışkanlıklarını değiştirmesini gerektirmez. Fakat yine de Bitcoin her gün bildiğinizden ve kullandığınızdan farklıdır. Bitcoin kullanmaya başlamadan önce burada, güvenli kullanmak ve tuzaklardan kaçınmak için bilmeniz gereken şeyler var.
  https://bitcoin.org/tr/bilmeniz-gerekenler

  2. İşlem ödemeleri
  Kendi ödeme işlemlerinizi ve faturalarınızı kendiniz yapabilir ya da bunlar için tüccar servislerini kullanabilir ve kendi para biriminizde yada bitcoin olarak para yatırabilirsiniz. Bir çok mağaza ve işletme müşterilerinin telefonlarından ödeme yapabilmesi için tabletlerini yada cep telefonlarını kullanırlar.
  https://en.bitcoin.it/wiki/how_to_accept_bitcoin,_for_small_businesses#merchant_services

  3. Muhasebe ve vergi
  Mağazalar çoğunlukla fiyatları kendi para birimlerine göre gösterir ve yatırırlar. Diğer durumlarda, Bitcoin yabancı para birimlerine benzer olarak çalışır. Hükümetinizle alakalı vergiler hakkında en uygun bilgi için, bilgili bir muhasebeci ile görüşmelisiniz.
  https://en.bitcoin.it/wiki/How_to_accept_Bitcoin,_for_small_businesses#Setting_Prices

  4. Daha fazla tanınıyor
  Bitcoinlerini harcamak için çeşitli yollar arayan kullanıcıların sayısı giderek artmakta. Siz de şirketinizi online dizinlere ekleyerek onların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca Bitcoin logosunu web sitenizde ya da mağazanızda gösterebilirsiniz.
  http://usebitcoins.info/
 • bu gece 52k'dan çıktığım ve daha aşağıdan girmeyi umut ettiğim kripto para.
  umarım bu defa şansım döner.
 • 2020 yılında 100 bin doları göreceğine inandığım kripto para.
  geleceğe not: an itibariyle 9.387 dolardır.
 • not: 12.06.2017 tarihinde ani bir manevrayla yaklaşık 400-500 dolar kadar bir kayıp yaşamış para birimidir. market hacmi büyük oyuncuların ve keriz yatırımcıların yüzünden kısa sürede 8 milyar dolar (evet yanlış duymadınız) hacim kaybederek tepetaklak oldu. fakat kısa bir sürede toparlamaya başladı ve eski formuna dönmeye çabalıyor. çok güzel bir alım fırsatı oluştu ve uzun vadede daha da çok kazandıracak. karşısında en az etkilenen hatta sen düşersen düş ben böyle iyiyim diyen ethereum aslında ne kadar güvenilir yatırım olduğunu bir kez daha gösterdi.
 • aylar önce sözlüğe "1.800 dolara kadar geriledi" diye entari yazdığım, gün itibariyle 10.000 dolar seviyelerinde seyreden kripto para.

  sosyal medyada daha çok yer almasıyla birlikte dünya genelinde müthiş bir rağbet oluşmaya başladı. önü alınamıyor. fiyatların nereye kadar artacağı öngörülemiyor. kullanım alanı ödeme olmaktan çıktı, elimde tutayımda ileride yüksek fiyata satarım diye düşünülen borsa kağıdına dönüştü.

  buy low sell high or hodl!
 • Çok dikkatli yaklaşılması gereken kripto paradır.
  Basitleştirilmiş anlatım için Barış Özcan'ın Bitcoin hakkındaki videosu izlenebilir.
20 entry daha