bir kadının feminist olma nedeni

 • Duyarlık ve hassasiyettir mesela.

  feminizmi ben de dahil çok yanlış tanımışız arkadaşlar. Yurdun üç beş gerizekalısı feminist olduğunu iddia ediyor diye yeni yüz yılın en nitelikli dünya görüşlerinden birini, en sarsıcı toplumsal oluşumunu hiçe saymışız.

  bunu size uzun uzun anlatmak isterdim...

  Yalnızca şunu yapın. Dünya çapında son üç yüzyılda tanınmış feminist düşünce kadınlarını araştırın. Hepsinin kadın ayrıcalığı konusunda ucuz yaygaralar basmaktan çok daha öte, daha derin şahsiyetler olduğunu fark edeceksiniz.

  feminizmi kısır ülke gündeminden değil de kitaplardan öğrenmeyi deneyin.

  ve evet; ben de feministim.
 • -formatı hiçe sayan zorunlu entry-
  Bu başlıklara gelerek siz de engelleyeceğiniz yazarlar listenizi oluşturabilirsiniz. Glava olsun, dokuzharf olsun zamanında hepsini bu tarz başlıklarda görüp engellemiştim. Sonları malum. Burda da bulmak zor olmadı, artık sözlük daha huzurlu. Hepsine aynı sonu temenni ediyorum.
  -formatı hiçe sayan zorunlu entry-
 • Sonunuz bu (bkz: 40 yaşına kadar evlenmemiş kadın) olacak sonra angry angry ağlayacaksınız.
 • Bir kadının feminist olma sebebi diye açılan başlıkta kadın erkek eşitliğini savunmak, iki yüzlülüktür.

  Feminizm de sizler gibi bir yalandan ibarettir, kadının ve erkeğin hakkını ayni anda, ayni oranda savunduğunu söyler, ama hiçbir zaman tecavuze uğrayan bir erkek veya erkeğe uygulanan siddet için ağzını açmaz.
  Bakın savunduğunuz feminzm böyle böyle dediğimiz zamanda, bık bık hemen mağdur edebiyatı..


  Bir insanın feminist olma sebebi olarak açılsaydı başlık amenna. Ama açan yazar kendi bile inanmazken bu eşitliğe, feminizm kadının ve erkeğin hakkını eşit oranda savunduğuna, bize anlatmaya çalışıyor. İnandık mi?

  T: kadının zerafeti yanı sıra erkeğin gücünü de elde etmek isteyen hipergamik bir canlı olmasıdır. Evrimsel psikolojiye aykırıdır.

  (bkz: Mağdur dili ve edebiyatı )
 • evrensel konuşursak kadınlara yapılan haksızlıklar sonucunda bu bakış açısını kazanmıştır diyebiliriz. ülkemiz için ise umutlu konuşamayacağım için susayım.
  ***
  başlık kadınlar için açılmış lakin bir kadının ya da erkeğin feminist olması arasında fark göremiyorum; bilinçli feminist hareketlerin savunucusu, bilinçsiz hareketlerin karşıtıyız her normal insan gibi. ülkede kadın kavramına en çok zarar verenlerin feministler olduğunu düşünürsek, keşke onların nedenleri olmasa da salsalar bi feminizmi.*
 • özünde bir erkeğin feminist olmasıyla aynı olan nedendir.
  feminizmin kadın erkek eşitliğini savunduğunu bir kavrayabilirsek, kadın haklarını savunması olarak cevap verebileceğimiz sorudur.
  ve bir erkek tabii ki kadın haklarını savunur.