bir erkeğin kalitesiz olduğunu gösteren detaylar

3 entry daha

 • iki lafından birinin küfür olması
 • tüm hayatını sosyal medyada çarşaf çarşaf sermesi. düşüncesiz olması. görgüsüz ve kaba olması.

  bir anımı anlatayım. bir kere o zamanın erkek arkadaş kişisi ile marketteyiz. yeni çıkan bir ürün var bana denetmek istiyormuş. bulamadık. çalışana soracağız. "ustam bakar mısın?" diye seslendi. bakın bunu yapan adam 27 yaşında ve bilmem kaç ülke gezdiğini, buna binaen de kültürlü olduğunu iddia ediyor.

  babam 47 yaşında. bir markette -veya herhangi bir yerde- birine seslenmek isterse "bakar mısınız?", "beyefendi bakar mısınız?", "afedersiniz, x i arıyorum." der.

  eh, bu kibar babayla büyüyüp de böyle öküzlerle nasıl sevgili oluyorum bilmiyorum. sonuç mu? tahmin ettiğiniz gibi, daha fazla katlanamadım.
 • kadınlar şöyle ya da böyledir, tarzında genellemeler yapması.
  o sırada zeka seviyesini de açığa verir zaten.
 • Parasıyla, malı mülküyle gösteriş yapan sonradan görme halleridir. Yok bu arabam. Ay o benim kızım canım. Bu ne lan. Eğer zenginsen bunu gören görür zaten. Sen niye gözümüze sokup da kendini düşürüyorsun. Ben her gün arabanın amblemini tüm hesaplarında görmek zorunda mıyım hayvan? Çok doluyum bu konuda yine sinirlendim. Da-ya-na-mı-yo-rum.


  Edit: kötüleyen yazar; ne oldu zoruna mı gitti :d
 • Bu işin kadını erkeği yok. Kalitesiz insan varsa vardır. Haa hiç kimse kendini kalitesiz görmediğine göre o da yoktur.
 • Bir yerde çalışanı garson gibi insanları azarlamak asagilamak
  Herhangi bir şiddet e göz yummak / uygulamak
 • bozuk üslup.
  kaliteyi yerle yeksan eder.
 • sürekli her dediğinizi onaylıyor oluşudur.

  biraz (bkz: muhalefet) olsunlar değil mi?.. karşıt görüş öne sürsünler -sallamadan ama.
  Olaya farklı açılardan yaklaşmayı, fark edilmeyen, gözden kaçan detayları ön plana çıkarmayı bilsinler.
  En azından ben öyle düşünüyorum.

  (hiçbir kişi ya da kuruma gönderme amacı taşımıyor. aman diyim *swh)
 • Takıldığı ortam, arkadaş grubu daha çok. Hangi tiplerle takılıyorsa, onlar gibi davrandığı da kesin. Konuşmasından, hareketlerine, düşüncelerine bile yansıyor bu durum.
  Bir de; sürekli kendini ve sahip olduklarını övmesi. Tamam araban var, tamam zenginsin, tamam yakışıklısın vaaov en harika sensin anladık ama cacıktaki hıyar bile sana bin basar. Net.
 • başkalarının yanında hele ki ortamda kadın varsa birisine sebepsizce küfür etmesi ya da belden aşağı vurması,buna herkes katılmayabilir ama laf taşıması(ailemde senin hakkında böyle böyle dedi,babam senin hakkında böyle düşünüyo,işte kız arkadaşım şunu yapmamanı söylemişti gibi... evet,cidden böyle bi erkek arkadaşım olmuştu.) ve arkadaşlarının,sevgilinin yanındaysa aileye; ailesinin arkadaşlarına,sevgilisine hoş olmayan şeyler demesi veya arkadaşlarının sevgilisine laf etmesine izin vermesi ve bunun tam tersinin olması. ailedir sevmemiş,beğenmemiş olabilir ama arkadaş ve sevgili konusunda dengenin önemli olduğunu düşünüyorum.
 • Ce belgesinin olmamasını da yazın da tam olsun yahu. Cinsiyetçi bir başlıktan daha tiksinerek çıkıyorum. Kalitesiz insan kalitesiz insandır.
3 entry daha