babaların ilginçlikleri

4 entry daha

 • "Oğlum lada alınır mi ?"
  ''yok baba alınmaz ''
  ''tamam oglum''
  İki gün sonra aldı.

  +baba telefonum nerede?
  -ben aldım, benim telefonun şarjı bitmiş.
  +eeeee
  -sen telefon al kendine
  +sim kartım, hafıza kartım ?!
  -yoktu içinde. (bkz: kaybetti)

  +acıktım baba
  -hadi yemek ısmarla, kebap olsun, künefe de yeriz. (bkz: şeker hastası)

  Paketimden sigara yürütmesi, beni havaalanından alıp arabanın deposunu fulletmesi, gölde görünmez olana kadar açılması, şeker hastalığıyla insulin iğneleri sayesinde radyo ayarı yapar gibi oynaması sinir ediyor. Özledim bıyıklı mızmız bebeği.
 • Ne zaman çok sevdiği bir şeyler yese, pirzola, antrikot, köfte, sarımsaklı ve evde yapılmış kellepaça gibi, beni arayıp nasıl hazırlanmaları, nasıl pişirilmeleri gerektiğinden başlayarak aman allahım ne kadar lezzetli yiyecekler olduklarını dakikalarca anlatması.
  Not: vejetaryenim.
 • Bir miktar keçi sakalı bırakmıştım o zamanlar. Yeni yeni sakal çıkıyor tabi, heves ettim.

  Peder beyler memur adam. Önce, "O sakalın hali ne," diyerek başladı. Bense susmayı tercih ettim. Senelerin öğretmeni, sesi yüksek çıkıyor elbette. On dakika boyunca aralıksız bir şekilde bağırarak bir şeyler anlatmaya çalıştığını hatırlıyorum. Herhalde artık sustu diye düşünerek bulunduğum odayı terk edecektim ki, yeniden bağırmaya başladı. Yirmi dakika boyunca geçmişten, ondan bundan örnekler verdi. Üçüncü bölümde de susmayı tercih ettim fakat o hala yüksek sesle bir şeyler anlatıyordu.

  En sonunda dayanamayıp, "bağırma artık," dedim.
  Verdiği cevap enteresandı.

  -oğlum, neden babana bağırıyorsun?

  tanım: yıllar sonra güleceğiniz anılar biriktirmenize vesile olan ilginçliklerdir.
 • sizin için garip olabilir ama bir baba olarak "evladım terliklerimi ver, evladım kumandayı getir" demek müthiş zevkli :)
 • telefonunda bir şeyi göstermemi istediği halde asla ve asla o telefona dokundurmaması. "elimde göster"
 • Maç izlerken her pozisyonda "gol olur" diyip illa ki bir tanesi gol olduğunda "nasıl bildim" havalarına girmesi.
 • yıl olmuş 2016, amerika'da mars a seyahat falan düşünülüyorken benim babam hala bayramlarda, cuma günleri gibi özel günlerde toplu mesaj attırır. bir de eline ulaşmayanlar olursa döner holding sahibinin uçuşları yanlış planlamış sekreterine bağırır gibi bağırır.

  para istediğimde pantolonu odadan getirmemi ister.

  çoraplarını kaloriferde ısıtmadan giymez.

  arabasını asla ilk gittiğimiz yerde bulamayız, mutlaka başka bir yere park etmiş ve unutmuştur.

  babalar harika şeyler.
 • "ezan okununca eve gel." derdi. Oysa Tanrı'ya inanmazdı babam.
 • yıllar önce evdeki rutin tartışmalardan gene bir tanesinin ardından öğüt veren babamın: "bak, babana bile güvenmeyeceksin bu dünyada" demesi. Sonrasında uzun bi süre hep tetikte oldum, acaba bu adam bizi terk mi edecek diye. Çok şükür halen beraberiz.
 • televizyon karşısında uyuyakalır ama göbeğinin üzerindeki kumandayı aldığın an irkilerek uyanır ve o belgeseli izlemeye devam eder, sonra yine uyuyakalır ve bu döngü bu şekilde devam eder, sevdiği diziyi izlerken son ses izler ve çıt çıksın istemez , o kadar sese rağmen yinede eliyle kulağını tutup televizyonun önüne kadar gider -sanırım yaşlandı- telefonunda bir sorun oldumu direk yanına çağırır ve bak bi şuna nolmuş der -sanki ben ne anlayacaksam- gecenin 2 sinde 3 ünde çay ister , -uyanıp çay demlediğimi bilirim- ama her şeye rağmen iyiki var ve iyiki benim babam , -özledim-
 • benim bıyıklı mızmız bebek geçenlerde ziyaretimize gelmiş. miş diyorum çünkü geleceğinden haberim yoktu. dışarıdayken cepten iş arkadaşım aradı ve bir isim vererek burada seni bekliyor dedi. babam lan o demişim. sürprizleri sever. hemen ofise döndüm. oturduk kahve içtik. saçımdaki sakalımdaki beyazlara baktı. çok yıpratıyorsun kendini dedi. tembelliği sever. üniversite arkadaşlarımla buluşacağım akşam beni çarşıdan al dedi, gitti. plan yapmayı sever. akşam eşim ve oğlumu alıp pederi çarşıda aramaya gittik. arabaya binince bizi boşverip torunuyla bebek gibi konuşmaya başladı. özledim yazmıştım daha önce bu başlıkta. çok özlemişim. birkaç gün kaldı gitti. yazın köye gelin diyor. kesin iş yaptıracak yine (bkz: swh)
 • Çoğunlukla güldürür. Şahsen biz üzerine çokça geyik yapıp çokça gülüyoruz. Kendisi kitleleri peşinden koşturmayı seven, akım çılgınlığı yaratan nevi şahsına münhasır bir insandır. Uzun zaman boyunca tuşlu telefon kullandı, amcam telefoncu olduğu için ne zaman bir telefon arızası - şarj problemi yaşasa gider yeni bir telefonla çıkagelirdi ama hep tuşlu, akılsız bir telefon seçerdi.

  Yaklaşık iki sene önce yine böyle bir ziyaretinde amcam tuşlu telefon kullanma artık, akıllı telefona geç deyip bir adet 5S tutuşturmuş babama. Bizler: Eyvahlar olsun! Babam bir cihazın yüz tane özelliği varsa yüz özelliğini de keşfedip, deneyen, severse aktif kullanan biridir. Elinde ise bir iOS vardı artık. Babamla aynı dönemlerde ben de mail trafiğini yönetmek için illallah edip android tabanlı bir telefona geçiş yaptım. Tabii babam elindeki telefona alışıncaya kadar, özelliklerini keşfedinceye kadar bin tane sual gırla geliyor..

  Evdeki tek android kullanıcısı olarak bu işten pek güzel sıyrıldım; bu iki telefonun işletim sistemi farklı ben anlamıyorum ondan* Tabii kardeşceğizlerim, abim muhatap alınmaya başlandı. Birkaç ay içerisinde epey çözdü telefonu babam. Lakin babamın başta da bahsettiğim gibi kitleleri peşinden sürüklemek gibi ilginç bir misyonu vardır. Yıllarca kullandığı her telefondan arkadaşları, mahalle sakinleri ve cemaat aldı durdu. Nasıl bir uymaca akıl bilmiyorum. Hoş babam elektronik - teknolojik olaylarda biraz yetkin olduğu için joker eleman gibi her cihazın ustası olduğundan muhtemelen bu detaydan mütevellit insanlar çılgın gibi babamın kullandığı telefondan alıyor. Neyse efenim şimdi babam iphone'lanınca bilin bakalım ne oldu? Hı hı, evet. Kardeşim her gün bir iphone ile amcamın yanından dönmeye, cemaati iphone'lamaya başladı. Babamın kendinden en az 15-20 yaş büyük kişilerle arkadaşlık ettiğini söylemeliyim. Babam her özelliği onlarla paylaştığından her gün bir yeni kişi akıma kapılıyordu. (çocukları dur baba diyordu, durmuyordu; yaşlı başlı insanları, gözü görmeyen dedeleri iphone’a özendiriyordu)

  Yeni modeller nedeniyle piyasası da düşük modellerin bilirsiniz. Eh ellerindeki tuşlu telefonların da ömrü dolduğundan tamiriyle kimse uğraşmadığından sonuç; iphone ya Resulallah! Asıl ilginçlik daha doğrusu bizim eğlence malzememiz burada başlıyor: İstisnasız her gün 3 kişi kardeşimin, benim yanıma gelip 'babanın telefonuna şunu indirmişsin; bize de indir!' minvalinde isteklerle çıkageliyorlar. En son sürekli konum paylaşma diye bir zımbırtı yaptı kardeşim babamın telefonuna. Birbirlerinin nerede olduklarını haritadan canlı olarak görüyorlar falan.. Babama sakın cemaate, arkadaşlarına gösterme uğraşamayız dedik. İlk birkaç gün sürekli şehir dışına çıkan amcam üzerinde uyguladı bu özelliği. Sonra dayanamamış ya da tevafuk bilmem cemaat öğrenmiş. Hobaa gelsin amcalar gitsin amcalar: Bize de indir, biz de istiyoruz!

  Çıldırma noktasına gelir de sinirden güler ya insan hah uzun süre o aşamada kaldık sonra geyiğe vurduk işte sjkdhfkds Yalnız babam ne zaman telefonu eline alıp bize doğru yaklaşsa Allah'ım hayırrr moduna geçiş yaptığımızı inkar edemem ya da yanında biriyle bize doğru tebessümle yaklaştığında :)

  Buraya kadar okuyanlar mesaj kutumu renklendirsin tebrik edeceğim! *

  Edit: Paragraf diye bir şeyin olduğunu hatırlatanlar oldu; işlem tamam!
 • Babamla sıradan bir telefon konuşmamız:

  -kızım bana hastaneden randevu alır mısın?
  +kimlik numaranı atarsan hemen alırım Babacım.
  -ne atabilirim ne tutabilirim söyleyebilirim istersen.
  +sjajshj tamam söyle babacım.
  -ne söyliym? Türkü mü söyliym?
  +__________
  -Ehemehehe şaka şaka söylüyorum yaz hadi.

  Yümüzden gülümseme kalbimizden sevg
 • Aksiyon dolu filmin tam ortasına denk gelip "Hah bu film benim en sevdiğim film" deyip büyük bir heyecanla izlemesi. Babalar çok komik adamlar yav :)
 • Kendisine ait önemli evrakları alır bir yere bırakır ve sana verdim der.
  Evin uç noktasındaki odadan sizi kanal değiştirmeye çağırır (kumanda elinde).
  Yine evin içinde uzak bir mesafeden yanındaki sürahiden bardağa su dökmeniz için çağırması.
  Aradığı bir şey gözünün önünde dahi olsa nerdeee diye sorması.
  Sizinle size kendinizi değersiz hissettirecek biçimde konuşsa dahi insanlara karşı sanki süper güçlere sahipmişsiniz gibi bahsetmesi.
  Gözlük taktığında yüzüne dikkatli bakarsanız utanıp gözlükleri çıkartması.
  Babalar bir tanedir.
 • "Iş yerine kargo yolladım " dedi. Bugün sahadan döndüğümde odamda kocaman bir koli vardı. Zor bela biraz da yardım alarak önce arabaya sonra eve taşıdım. Içinden memlekete has, bir yaz boyunca köyde yetiştirip kurutup hazırladığı şeyler vardı. Ve bir de oyuncak. Torunu da kendi gibi... herşeyi bırakıp o oyuncakla yattı şimdi. "Baba kapanmadı mi köy fasli? " dedim. Bağı budayip döneceğim annenin yanına, az kaldı isim diyor. Bu adam bağ budayacagim diyor. Son bir kaç yılda bildiğin organik tarimci oldu...
 • yazları karpuz,kışları sütün evde olduğuna bi türlü inanmaması.
  her yaz evde mutlaka 3 tane karpuz varken bile telefon edip karpuz istemesi.
  kilolarca süt varken eve gelirken süt al demesi,sonra onlardan yoğurt yaptırması.
 • Akşamları eve girdiğimde ilk iş salondakilere selam veririm hal hatır sorarım olay şu ki babama ''nasılsın?'' diye sorduğum zaman suratı asık bir şekilde sadece mimikleriyle ''idare eder'' gibi bir cevap verir ben de bu durumu bana karşı sebepsiz yere tavır aldığını düşünerek ertesi gün selam verir odama çekilirim o zaman da şu diyalog gerçekleşir;
  +Gelsene lan odaya
  -Efendim baba
  +Ne hiç hal hatır sormuyorsun eşek hemen gidiyorsun odana
  -*!? Baba hal hatır sorunca cevap vermiyorsun sormayınca kızıyorsun sende ha(gülünç bir konuşmayla)
  +Hadi lan ordan babası hariç eşekoğlu eşek ne zaman sordun da cevap vermedim ?
  -*!? :D :D :D tamam baba
 • benim babam da aksiyonlu bir film izlerken reklamda kanal değiştirirken başka bir aksiyonlu filme denk gelmişti ve hiç kopmadan onu izlemeye devam etmişti**
 • Sürahi kime yakın olursa olsun en uzak kişiden su istemeleri. Acayip garip bi olay kolunu bana uzatmak yerine sürahiye uzatsa daha az yorulacak fakat beni dürtüp su istiyor.
4 entry daha
/ 2 »