ayhan orhuntaş

 • Müzisyen, gitarist,söz yazarı -besteci, Ütopya Müzik Yapım'ın kurucusu.

  Ayhan Orhuntaş, 1964 yılında Kırklareli Pınarhisar İlçesi, Sütlüce Köyü doğumlu. Kepirtepe İlköğretmen Okulu ve Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesi'nden sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu.
  Üniversite yılarında okulun müzik kulübü aracılığı ile başlayan müzik yaşantısı profesyonel olarak devam etmeye başladı.Bursa Müzik Sahne ve Gösteri Sanatçıları Derneğinde kurucu başkan olarak 5 yıl görev aldı.
  Kurduğu Ütopya Müzik Yapım aracılığı ile; 2011 TC. Kültür Bakanlığı desteği ile ‘’İKİ HALKIN ORTAK SESİ’’ belgeselini çekti, 2011 Vodafone Vakfı desteği ile ‘’SIB-DÜŞLER AKADEMİSİ’’projesini yaptı. 2012- WOMEX -DÜNYA MÜZİK FUARI’nda bağımsız müzik yapımları ile ilgili çeşitli görüşmelerde bulundu.
  Ütopya Müzik Yapım’da kurucu olarak,bağımsız müzik prodüksiyonlarına devam etmektedir.
  Ayhan Orhuntaş 1964 yılında Kırklareli Pınarhisar İlçesi, Sütlüce Köyü doğumlu.Kepirtepe İlköğretmen Okulu ve Gökçeada Atatürk Öğretmen Lisesinden sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

  Üniversite yılarında okulun müzik kulübü aracılığı ile başlayan müzik yaşantısı profesyonel olarak devam etmeye başladı.Bursa Müzik Sahne ve Gösteri Sanatçıları Derneğinde kurucu başkan olarak 5 yıl görev aldı.

  Bursa’da iken kurduğu müzik stüdyosu çalışmaları ve çeşitli sanatçılarla albüm çalışmaları genişlemeye başlayınca,İstanbul’a gelerek çalışmalarını burda sürdürmeye başladı.

  Kurduğu müzik grupları ile TRT de çeşitli programlarda yeralmaya başladı.Grubu Işığın Yansıması ile 4 albüm kaydetti. Bu süre içinde TRT tarafından 12 Bölüm olarak çekilen ‘’Demiryolları’’ belgeselinin müziklerini yaparak müzikal olarak farklı bir alana geçti.

  TRT için:

  ‘’Demiryoları 2002’’ ,’’HABERCİ: Türkiye Renkleri 2004’’, ‘’Susayan Göller 2006’’’’Çağların Mavisi:Kaş’’ 2007,’’Likya Klikya, Antakya ‘’2007,

  ‘’Dünden Yarına Kıbrıs Belgeseli’’2008 ,Eski Otel Öyküleri-Cumhuriyet Otelleri 2009,’’Hüsrev Hatemi’’ 2009, ‘’Oyuncakların Dili ‘’TRT 2004 ,’’Kanadı Kırık Kuş Merhamet İster’’ TRT 2009 belgesellerinin müziklerini yaptı.

  Bu dönem içerisinde Anadolu’ ya ait dilsiz kaval ile ilgili Bulgaristanda araştırmalar yaparak, Bulgar Müzisyenlerle Anadolu’ya ait türkülerin yorumunu içeren bir albüm yönetmenliği başta olmak üzere,Musa Eroğlu, Güler Duman, Barış Akarsu gibi sanatçıların 30 u aşkın albümlerinde prodüktörlük ve aranjör yönetmenlik yaptı.

  Kurduğu Ütopya Müzik Yapım aracılığı ile ;

  2011 TC.Kültür Bakanlığı desteği ile ‘’İKİ HALKIN ORTAK SESİ’’belgeselini çekti,

  2011 Vodafone Vakfı desteği ile ‘’SIB-DÜŞLER AKADEMİSİ’’projesini,

  2011, Sayısı 10 dan fazla Müzik prodüksiyon yaptı.

  2012- WOMEX -DÜNYA MÜZİK FUARI’nda bağımsız müzik yapımları ile ilgili çeşitli görüşmelerde bulundu.

  2016-Ütopya Müzik Yapım’da kurucu olarak bağımsız müzik prodüksiyonlarına devam etmektedir.

  Ayhan Orhuntaş offical kanalı: Kanala gider
  Son videosu dillere pelesenk olmuş Believer fingerstyle cover çalışması: manzaralı klip