aslan burcu kadını

 • Burçlara inanmak değil de, insanların Doğum tarihlerine göre kategorize olmasına inanmak diyelim. Ve bence doğru. Hem de fazlasıyla.

  Aslan burcu kadını; özgürlüğüne çok düşkün, kısıtlanmaktan nefret eden, yanlızlığı seven, ailesine ve sevdiklerine karşı fazlasıyla anaç ve fedakar, dışarıya karşı aşırı soğuk, korumacı ve bencil, insan ilişkilerinde kendine oluşturduğu çemberi geçenlere aşırı samimi, çemberin dışında kalanlarla da aşırı resmidir. İlk tanıştığında genelde kimse sevmez. Konuşmayı da dinlemeyi de sever. Sevdiklerinin yanında çenesi düşer.
  Aşırı sivri dillidir. Laneti bu olsa gerek. Lafını esirgemez. Güzel had bildirir. *

  Havalıdır. Burnu yukarıdadır. İnsanlara üstten bakar ama bence fark etmeden. * girdiği her ortamda hemen fark edilir ve bunun için asla özel bir çaba harcamasına gerek yoktur. Her Yaşta ve ortamda en popüler kişilere bakın genelde Aslan burcudur.
  Saçları güzeldir.

  Esprilidir, zekidir, pratiktir. Çıtkırıldım Kadınlardan değildir. Zoru sever ve hep en zoru seçer. Kolay elde edilmiş şeyler hoşuna gitmez. İstediğini elde etmek uğruna gözünü karartıp her şeyi yapabilir. İstediği olmayınca gururu fazlasıyla incinir. İntikam almayı sever. Doğru bildiği şeyde aşırı inatçıdır. Tabuları yıkılmazdır. Aslan burcuyla polemiğe girmeyin.
  Oyuncudur. Şımarmayı ve şımartmayı sever. En sevdiklerine karşı çok dürüsttür. Hatta bazen enayidir. Onun dışında kolay yalan söylerler ve bunu sıradan bulurlar.

  Karşısındakilere hep şans verir. Son şansı da tükettiklerinde öyle bir siler ki dünya üzerinde hiç yaşamamış gibi ona ulaşmak imkansızdır. ortada bırakılırsınız. Sonra da yalvarır durursunuz.

  Kalbini kıracak bir şey yaparsanız size asla belli etmez ama kendini öyle bir kırar ki belli bir süre toparlanamaz. Üzüntüsünü kendi içinde yaşar, gecelerce uykusu kaçar fakat dışarıya asla belli etmez. Hep güçlü durur.

  Evcidir. Dışarıya genelde alışveriş için çıkar. Lüksü ve parıltıyı sever. Midesine ve uykuya düşkündür. Hayattan zevk almasını bilir. Anı yaşar. Asla para biriktiremez.

  Mükemmeliyetçidir, detaylara önem verir. Otoriterdir. Hayatının ve olayların ipleri onun kontrolünde değilse kendini huzursuz hisseder *

  Seçilmez o seçer. Bu uğurda bir ömrü heba ederler. Yanlış adamı doğru adam yapmak için kendini paralayabilir.

  Övülmekten ve iltifat almaktan hoşlanır, EGO’su Asla tatmin olmaz.
  Hadi yine iyisiniz kızlar, bugünlük yeter mi? *


  Not: bu sıralar Doğum günleridir. Kutlu olsundur.

  Edit: yazım hatası
 • Tutkusu dünyasının merkezidir.
 • (bkz: 25 temmuz)

  Ayağım kaymış aslan olmuşum alırım bir dal dgko
 • (bkz: Kendimi övdürmeyin bana)
 • Kedigillerdeniz, çok minnoşuz ama damarımıza basınca aslan olur kükreriz.
 • (bkz: bu çağda burçlara inanmak)
 • Özgürlüğüne çok düşkündür ,sevdiğini çok sahiplenir ve kıskanır
 • ruha en yakın bulduğum kadın. derindir, katman katman nehirler akar içinde. haysiyetlidir. deneme yanılma yöntemini benimsemiştir. çok hatalar yapar. mistik rüyalar görür. metafiziğe meyillidir. arar, gururu önüne geçmezse belki de bulur.

  negatif yönü ağar basan aslan kadınları ise hırçın, saygısız, kibirli ve delüzyoneldir. kontrol manyağıdır.

  kedigiller familyasındandırlar. kimisi aslan, kimisi kaplan, kimisi de diğer kedi türleri sembolizmini barındırır.

  oğlak olarak, bana en çok dokunanlardandır. dokunaklıdır. dokununca şimşekler çakar.
 • idealisttir. kararlıdır. yaparım dediğini yapar.