aşık olmak

36 entry daha

 • Aşık olunan kişi gittikten sonra içinde olan o boşluk ve hiç doldurulamayışı insana ayrı bir acı hissettirir. Ama yaşanıldığı dönemde güzeldir
 • Hoslantiyla en cok karistirilan eylem.
 • Her ne kadar göze hoş gelse de, hoş olmayandır. Doğru düşünmenizi engeller ve sizi tembelleştirir.
 • Hergun görme umidiyle kalkmak ve gormeye giderken hergun heyecanlanmaktir. 1yildir hergun gorene heyecandan geberirdim, goruncede gozlerimi alamazdim. Simdi bunlarin hicbir anlami olmasada güzel ve cok özeldi.
 • aşık olmak bir ruh halidir. tanımı yapılamaz. fakat hakkında birkaç şey söylenebilir.

  aşk şehvetle karıştırılır en çok. şehvet hırslıdır, karanlıktır, karşılık bekler. insan şehvetin peşinde tüm algılarını yitirir. küçülür. aptallaşır. ama aşk asla öyle bir şey olamaz. aşk insanı yüceltir. aşk özgürleştirir. aşk yaşamın tadına varmaktır, gerçekten yaşamaktır. acıklı değildir. yeni bir farkındalık doğar aşkla. aşk bir kişiye bağlı değildir. saplantı değildir. aşk insanı köleleştirmez. aşk ile insan ruhsal gelişim göstermeye başlar. büyür.

  aşık olmak bir yetidir. herkes aşık olamaz. aşk ya vardır ya yoktur kişide. varsa illaki okunur, bir şekilde ortaya çıkar. yoksa aşk sanırsın ama hoşlantıdır, şehvettir, sevgidir en fazla.

  yorumlara göz gezdirdim. maalesef aşkı deneyimleyen ya belki bir kişi var ya da yok.

  herkes aşık olabilir diye bir varsayım var, genel kabul görüyor. özentiden başka bir şey değil.

  tanımlanamaz evet, tüm bu anlattıklarım bir yerden sonra boş o yüzden. aşk ancak deneyimlenir. ve tüm deneyimlerin de ötesindedir. hakikatin diğer adı.
 • Bazen olmayacağını bile bile sevmektir, umut doludur
 • *Minik itiraflar içerir*
  Ben en son lisede falan aşık oldum sanırım ya da büyüdüğümden artık aşk eskisi gibi saf duygular ifade etmiyor. Eskisi kadar kendimi duygusal hissederken ya da davranırken bulamıyorum. Zamanın getirdiği şartlardan belki de, belki de gerçekten aşık olamadığımdan. Ama zamanında o kadar güzel hissettirmişti ki, cidden yaşıyormuşum demiştim. Olduğunuz yeri, insanı çok daha güzel hale getirmiyor ama gözünüzde bir perde var etraf buğulu ve siz buğuluyken daha güzel oluyorsunuz.
36 entry daha