aquaman

 • kendinden önceki tüm süper kahraman filmlerini gölgede bırakmayı başarmış dc comics yapımı film.

  hemen belirteyim, aquaman'i farklı kılan şey senaryosu ya da inanılmaz oyunculukları falan değil, çekim teknikleri ve ses efektleri. aksiyon sahnelerinde kamera ve ses efektleri o kadar iyi kullanılmış ki, aynı sahneleri arada açıp açıp tekrar izleyesi geliyor insanın.

  kadrosunda khal drogo hayranlarını sevindirecek isim olarak jason momoa bulunan yapıt ayrıca nicole kidman gibi bir sürprizi de barındırıyor. başrollerinde jason momoa ile Amber Heard yer alan filmin özellikle deniz severler tarafından da izlenmesi şiddetle tavsiye olunur. zira bu kadar iyi hazırlanmış deniz altı manzaralarını ancak çok yüksek bütçeli bir belgeselde izleyebilirsiniz diye düşünüyorum.

  tabii bütün bunlar aquaman'in eksiksiz olduğu anlamına gelmiyor. senaryosunu saymazsak (neredeyse tüm süper kahraman filmlerindeki klasik senaryolardan bir diğeri), kostümlerine şöyle gelişine yapıştırsak yeridir. Filmdeki bazı kostümler (mesela black manta'nın tenekesi) ve özellikle Atlantislilerin lazer silahları insanı hayrete düşürüyor. Bunları tasarlayan kesin torpille girmiş film ekibine başka bir açıklaması olamaz.

  bunları görmezden gelirsek, özellikle çekim teknikleriyle dc comics'in marvel'a attığı en büyük gol ilan edilebilir. bunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

  kaynak