anneme yakın oturalım diyen kız

9 entry daha

 • evlilik hayatının getirecek olduğu yeniliklerden ve bunları tek başına göğüslemenin zor olmasından mütevellit ortaya çıkan kız tipi. ileride olmak isteyip muhtemel olamayacağım konum.
 • (bkz: ablam)'dır. Çocuklarını biz büyüttük gibi bir şey. Başka bir semte taşındık, 3 sene sonra yanımıza geldiler.

  Kardeşlik güzel şeydir. Yaşamayan bilemez.
 • Bu durum şüphesiz bütün kızların olmasını istedikleri ilk başta gelen bir şey ve artı erkeklerinde kafası rahat olur diycem ama ters de tepe bilir en iyisi uzak olması derim.
 • asla kabul etmeyeceğim bir önermedir. ısrar ederse ayrılırım, o derece önemli olan konu. annesinden ne kadar uzak, o kadar mutlu bir ailesi olur.
 • bakıyorum da ya bekarlar coşmuş :) halbuki anında kabul etmeniz gereken durumdur. kafanız rahat eder. eşiniz yeni nesil malum, yemek konusunda büyük ihtimal beceriksizdir, kayınvalideye yakın olursanız aç kalmazsınız. bir iki yalakalık da yapın her kavgada sizin tarafınızı tutar. üstüne onun ailesine yakın olursanız sorun çıkmaması ve ailesinin başı ağrımaması için çamur çirkef yapamaz. annesine gittiğinde kafa rahatıyla pes, age of empires, maç vs gibi konulara rahatlıkla vakit ayırabilirsiniz. hamilelik ve doğum sonrasında büyüklerin çok büyük faydası oluyor, hem terbiye hem de günlük hayatın işleyişi konusunda.

  yani o evin reisi vs filan onlar boş işler, bir bakın tarihe reisler yönetmek için ne fedakarlıklarda bulunmuşlar. ve kayınvalideye yakın olmakla reisliğiniz düşüyorsa o zaman siz zaten sadece derebeyiymişiniz :)

  şaka bir yana büyüklere yakın olmak her zaman için değerlidir...
 • Seviyorsanız bırakın annesine yakın otursun.sevmiyorsanız yine annesine yakın otursun hemen gider rahat edersiniz
 • Akşam Yemeğini annesine yaptıracaktır. Çok basit.
 • çocuk olduktan sonra bakıcıya para vermemek hem de yabancının ellerine teslim etmemek için mantıklı düşündüğünü varsaydığım kişidir. ilerde bir gün kendisiyle aynı fikirde olabilirim.
9 entry daha