anket doldurarak para kazanmak

 • Online anket dolduranlara 0.40 ila 1.30 USD arasında (değişebiliyor) para ödeyen sistem "internetten para kazanmak" başlığı ile ilişkili. Tabi eksileri ve artılarıyla birlikte dikkat etmeniz gereken noktalar da var.

  Bu tip çalışmaların birer hobi olduğunu, sağda solda yazılanların aksine "ayda yüzlerce dolar" kazanamayacağınızı bilmelisiniz. Evet para kazanıyorsunuz, hatta para ister sanal kart ister fiziksel olarak hesabınıza da geliyor ancak ilk başlarda 30-40 dolar civarında cüzi rakamlar. Artış ne kadar hevesli olduğunuza ve zamanınızı nasıl verimli kullandığınızla alakalı.

  Bu tip işleri mikro kazanç ya da pasif gelir başlığı altında değerlendirmek daha doğru. Ötesi samimiyetsizlik olur. Elbette bir influencer'sanız ya da ayda binlerce kişinin ziyaret ettiği bir web siteniz varsa ağlarınız üzerinden gelirlerinizi artırmanız mümkündür.

  Bu arada; bu tip doldur & kazan iddiasını köpürten siteler çok. Türk anket sitelerine bulaşmamanızı dilerim. YSENSE'den iki kez ödeme aldım. Şimdilerde bakiyem 40 civarı, 52 dolar olmasını bekliyorum. Devam edelim;

  Web sitesinde yer alan ADDON kısmı mutlaka tarayıcınıza kurmanız gereken eklentileri toparlayan bir başlık. Tarayıcınıza mutlaka kurun böylece anket geldiğinde sesle haberdar olursunuz.

  Burada kritik nokta samimiyet. Soruları çözerken 41 yaşında, evli ve iki çocuklu bir kişi olarak ilerledim ve olmadığım bir kişi gibi davranmadım bu şekilde de cevaplar verdim. Hal böyle olunca YSENSE size 41 yaşındaki bir erkek için uygun olabilecek anketleri sunuyor. Tütün kullanmadığı halde alkol ve tütün kullanan birisi gibi davranmamalı, bebek bezi anketlerinin kazançlı olacağını düşünerek “kadın gibi..” ilerlememek gerekiyor. Aksini iddia edenler hatta sağda solda "kadın olarak devam et" diyenler olsa da sağlıklı olduğuna inanmıyorum. Ban'lanabilirsiniz.

  Paranızı en popüler sistem olan Payoneer ile çekebiliyorsunuz. Payoneerden kendi hesabınıza para gönderebilmeniz için hesabınızda en az 50 dolar olması gerekiyor. Çekim için de 2 dolar komisyon kesiliyor. Bu nedenle Ysense’den para çekebilmek için en az 52 dolar para biriktirmeniz gerekiyor ki payoneer aracılığı ile kendi banka hesabınıza paranızı aktarabilesiniz. Türkçe forum sitelerinin olması büyük avantaj. Bu sayede aklınıza takılan soruları sorabiliyorsunuz.

  Son olarak anketin size uygunluğu da önemli. Bunu da anketin ilk sorularında tespit edebiliyorlar. Bu ilk sorulara verdiğiniz yanıtlara göre anket devam ediyor veya maalesef bu anket için uygun değilseniz diyerek size gönderilen anketi şak diye iptal edebiliyorlar. Diyet yapıyor musunuz sorusuna “evet” cevabı veren kişi, anketi yapan abur cubur firmasıysa anketin iptal edilişini bu örnekte daha rahat kavrayabilir.

  Genellikle sık aldığım sorular anketin ortasında sistemin sizi ödeme yapmadan atması ve oluşan güvensizliği giderebilmekle alakalı. Ben aylardır kullanıyorum; evet sistem zaman zaman ilerleyen sorularda atabiliyor ve gerçekten can sıkıcı durum lakin ayda 50-100 dolar kazanmayı bir kenara itebilecek kadar itici bir olay değil. Sabırlı bir kişiyseniz, önünüzde bilgisayar varsa, vakit de ayırabilecekseniz mutlaka denemelisiniz.

  Umarım açıklayıcı olmuştur. Eğer katılmak isterseniz linki de paylaşayım.