aleyna tilki

18 entry daha

 • başıma bir şey gelmeyecekse şuradaki performansını beğendiğim kızçe.
 • Şarkısının ilk 10 saniyesinde kulaklarıma zarar veren yeni nesil şarkıcı.
 • haftalardır tartışma konusu olan, günümüz popüler kültürünün baş mezesi hüviyeti kazanmış 2000 doğumlu şarkıcı. arap tınılarının üzerine elektro efektler eklenmiş, seksapeli yüksek bir kız olarak yansıtılmış ve daha 16 yaşında kendisine yazık ettirilmiştir. ailesinin böyle işlere girmesine nasıl izin vermesinin cevabı ise doğu'daki ücra bir köyde kızlarını babası, bazen de dedesi yaşındaki adamlara "satması" ile aynı kaynaktan gelir, para. televizyonlardaki beyanatları ise içler acısıdır, hepimiz ergenliğimizde sonradan pişman olduğumuz, kimi zaman hatırladıkça kahkahalara boğulduğumuz şeyler yapmışız/söylemişizdir, fakat bu kız böyle cesaretlendirilmeye devam ederse maalesef bir sanatçı değil, yalnızca bir dönemin sex objesi olarak hatırlanacaktır ve bugün söylediklerini yıllar sonra göğsünü gere gere savunacaktır. 16 yaşında bir insan pekala neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayabilir, bu kızda giderek vahimleşen süperego semptomları bulunuyor ve daha da vahimi z jenerasyonu bireyleri çoğunlukla aleyna kardeşimizin birer kopyası. tek farkları bir prodüktör tarafından keşfedilmemiş olmaları ve kamera karşısına geçip sınırsız saçmalama imkanı verilmemesi.
 • ergeninden ihtiyarına ülkemiz erkeklerini mest etmiş olan kız. reşit olmadığı için klibini seyretmeyen biri olarak, mesafeliyim.
 • İlk Yetenek Sizsiniz'de şarkı söyleyerek seyirciyi sesiyle mest etmiş, Cevapsız Çınlama ile artık sıkmaya başlayan, pop'larda hep aynı müzikalin kullanıldığı şarkısıyla, yaşı gerekçesiyle fazla dikkat çekmiş genç sanatçı. Bilemiyorum, sanatçı tabirime illa kızanlar olacak fakat kıza fazla önyargılı yaklaşıldığını düşünüyorum.

  Sevimli ve güleryüzlü, bazı lafları gerekçesiyle egolu olarak etiket edilmiş. Böyle konuşmasını da yaşına vermek lazım ancak abartıp da hakaret etme derecesinde olduğunu hiç sanmıyorum. Sesi gerçekten güzel, sahneyi inletebilecek türden.

  Geçenlerde bir yazı gördüm, açıkcası benim Aleyna Tilki hakkındaki görüşümü yumuşatan da bu oldu. Çocuğun birisi, Aleyna'ya yaşı gerekçesiyle gündem konusu edenlere tepki olarak, 'ben 12 yaşındayken inşaatlarda çalışıyordum. Kimse senin yaşını taktığı kadar benim yaşımı takmadı. Dediklerine aldırış etme.' yazmış. Hâlâ da unutamıyorum dediklerini.

  Yani diyeceğim şu ki, olabilir. Genç yaşta hoş bir sese sahip olabilir. Bununla ünlenebilir. Yaşı gerekçesiyle garipsenen sözleri olabilir. Neden bu kadar kızı kötüleyen var anlamıyorum. Tek dileğim, umarım harcanmaz. Sesini iyi yönlendirirlerse çok daha farklı yerlere gelebilir. Fakat umarım artık demodeleşmiş müziklerin arasında kaybolmaz.
 • Sesine yazık etmiş bir stüdyo güzeli. Yetenek sizsiniz yarışmasında (o ses türkiye de olabilir hatırlamıyorum) ne güzeldi halbuki. Harcandığını farkında değil, kıskanıyoruz sanıyor. He canım hee siktiriboktan şarkı sözlerini, stüdyoda değişmiş sesini çok kıskandık cidden.
 • Şüphesiz ki biz onları ibret alın diye yarattık.
  (bkz: Bakara Suresi 13. Ayet)
 • egosunun yaşından büyük olduğu ergen kız.
 • 2000 doğumlu şarkıcı bir kız çocuğu.
 • emniyet müdürlüğü tarafından içkili barlarda sahneye çıkması yasaklanmış olan genç şarkıcı.

  kusura bakmasın ama tez sönüp gidebilecek bir potansiyele sahip. anladığım kadarıyla sırf egolu bir kişilik. Ama belli de olmaz sosyal medyayı sallamaya devam ederse yangın çıkabilir.*
 • Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığıyla hareket ettiğini varsaydığım, yaşı benden küçük olduğu halde ablammış gibi görünmesine anlam veremediğim şu an gündemin tepesinde olan şarkıcı kızımız. Yazık ediyor kendine
 • aleyna tilki: kuliste oyuncaklarımla oynuyorum.
 • Daha Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste atasözünü bilmeyen biridir.
 • hani nerede , bakıp parmakla göstermem lazım, ben ilkokul arkadaşıyım ... yürüyen ego
 • ergenliğini tamamlayamadan gelen ün ve bunun vermiş olduğu şımarıklığın ileride psikolojik anlamda başına bela olacak diye düşündüğüm pop şarkıcısı. her ne kadar hal ve hareketlerini sevmesem de, şu soruyu sormadan da edemiyorum : "biz de bu yaşlarda, henüz karakter oturmamışken, böyle bir üne kavuşmuş olsaydık, böyle saçma sapan hareketler yapar mıydık?"
 • içinde bulunduğumuz ortadoğu cehenneminde; yüzü batıya dönük, aydınlıkçı ve atatürkçü bir kızımızdır. sonunda kadar aleyna tilki'yi savunacağız.
 • ismini duymamın sinirlenmem için kimi zaman yeterli kaçtığı sözde müzisyen. şarkı da güzel değildi hani niye dinliyolar ki?
18 entry daha