adolf hitler

35 entry daha

 • Ezilen Alman halkının sesi olan, zevk için değil, davası uğruna savaşan büyük lider. Savaşı herkes Almanya başlattı zanneder ama Versay antlaşmasını kimse dile getirmez. Hitler milyonları öldürdü derler ama sorsan Dresden bombardımanını bilmez, Katyn katliamını bilmez, japonyaya atılan atom bombasını konuşmaz. ikinci dünya savaşında tüm liderlerin ellerine bir şekilde kan değmiştir. Amerika'nın amacı gücüne güç katıp zengin olmaktı. Silahlar satılsın da kim kime giriyor önemli değil. Rusya'nın amacı ise komünizmi yaymaktı. Almanya'nın amacı ise intikam almaktı. Almanya'yı bu intikamı almaya zorlayan da bizzat müttefik devletlerdir. Adolf Hitler halkı için elinden geleni yapmıştır. Afrika'dan hallice bir ülke, Hitler başa geldikten sonra 5 senede süper güç haline gelmiştir. Hitler, davası yolunda savaşan, kaybetmiş olsa bile intikamını almış bir liderdir.
 • kendisinden çok emri altındaki askerler beni hep düşündürmüştür. Bu askerlerin çocukları, karıları, aileleri yok muydu? Neden bu oruspu çocuğuna baş kaldırmadı hiç birisi? Birisi namlusunu bu namussuzun kafasına doğrultup tetiği çekseydi belki de bu insanlık dışı eylemleri yapamayacaktı.
 • çok başarılı bir ressam olabilirdi...
 • Charlie Chaplin'in büyük diktatör filminde eleştirdiği Devlet adamı. Alman sosyalist işçi partisinin başkanı. Yahudi nefreti ile bilinen, en büyük yahudi katliamlarını yapan kişi. Akıllı olduğu kadar, çok kötü ve düşüncesiz bir şekilde uygulanmış projeleri de vardır. (bkz: Adolf Hitlerin süper asker projesi)
 • 20. yüzyılın gördüğü en büyük soykırımcılarından belki de en büyüğü.
 • Bu da devlet adamı, bilen bilir ben de... hadi ondan nefret etmeniz için gereken birçok sebep var. Beni neden sevmiyorsunuz?
 • Hakkındaki tüm propagandayı Amerika yaptığı için, Adolf Hitler'i asıl yenen tarafın Rusya olduğunu duyduğumda şok geçirdim.
 • --- spoiler ---
  hitlere neden türklerle savaşmıyorsun diye soru sorulmuştur ve hitler muhteşem bir cevap vermiştir. türklere savaş açsam bir kişi bile sağ kalsa yeniden devlet kurup intikam almak isteyecektir
  --- spoiler ---
 • bu boktan bile değersiz insanı seven, öven, bir şekilde "iyi" görünmesini sağlayan her kişi onunla aynı seviyede rezil ve ahlaksızdır.
  6 milyon yahudiyi öldürmesini "oh iyi yapmış" diye dillendirenlereyse, cehennemin en derin yerinden sonsuza kadar kalabilecekleri bir yer diliyorum.
  insanlığından nasip almamışların idolüdür.
35 entry daha