adil kullanım kotası

 • an itibariyle 3 nüfuslu evimizde limitsiz denilen ancak 200GB devirmiş olmamızdan ötürü internet bağlantımıza uygulanan ve adında geçen "adil" kelimesiyle uzaktan yakından alakası olmayan kısıtlama. bir nevi internette doz aşımı.
  neresi adil ki bunun. Adil fatura ödemiyorum ki adil kullanayım. Hem bunun neresine adalet getireceksin? kullandıkça biten bir şey değil ki herkese adil dağıcaksın.
  hepsini geçtim de Bari 50Mbps den 3Mbps e düşürmeseler bir anda. insan midesine yumruk yemiş gibi oluyor yahu.
 • ofiste nescafemi yudumlarken evimdeki internetimde aşmış bulunduğum hede. kotasız internet kotası. hem 3mbit ne ulan? yarıya düşür bari.
 • aşınca hızı süründüren, resimleri piksel piksel anadolu yapan zımbırtı.
 • 2019 da bir görüşme yapılıp ordan çıkacak sonuçla kaldırılırılma ihtimali olan şey. Kalkacak mı tabi ki hayır. Hâlâ dünya standartlarının çok altında saçma teklifler sunuluyor. 4,5mbpit olsunmuş uyutulmaya alıştı millet zaten ne verseniz kafa sallayacak topluluk var karşısınızda
 • Sınırsız internet adı altında, adil kullanım kotası denerek yapılan yeni nesil internet kullanımı kandırmacası. hepimiz kanmadık mı? kandık. Sınırsız internet denince anlaştığımız hızda sonuna kadar gideceğiz sanırsınız fakat size yine bir kota koyarlar ve o kotanın ömrü ancak 1 haftadır. 1 hafta sonra yavaş internetinizle ne dizi izleyebilirsiniz, ne de film. sayfadan sayfaya geçerken hızınızı kaybetmezseniz, dua edersiniz; o derece. Aman nelere alışmadık ki, buna da alışırız.
 • Evdeki herkesin dizileri online izlemek yerine indirdiği için düşman gözüyle baktığımız şey.
 • Birkaç yıl önce change.org da imzaladığım kampanya. O zamanlar sadece hayaldi. Şimdi yeni adımlar atıldığını görmek mutluluk verici
 • Sanırım sadece türkiyede var olan saçma bir uygulama. Dağıtım ağının tek kanaldan yapılmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
 • adil değil adi kullanım kotası olarak andığım saçma uygulama.
 • Üç yaşındaki kızıma bile yetmeyen şey.
 • yahu ben 3mbps olduğuna bile inanmıyorum. Superonline kullanırken akk bittiğinde 3mbps olduğunda gayet hızlıydı. şu anda ttnet kullanıyorum ve akk bitti. çok daha yavaş. sanki 1 mbps gibi.
  (bkz: ttnet pişmanlıktır)
 • türkiye'de gerekli birlik sağlanmadığı için kaldırılması çok zor olan şey. yukarıda da yazdığı gibi ancak 4.5 mb falan yaparlar ki 4-5 kişilik ailede o kime yetecek?

  onlarca kampanyaya katıldım ama hepsinde de katılım sayısı çok azdı. Tıpkı oy ve ötesinde olduğu gibi halkı olabildiğince bilinçlendirmek lazım. İşin kötü yanı ise Bunun için sermayenin ve binlerce gönüllünün lazım olması.

  eğer birlik olsaydı; en azından sokakta bir broşür dağıtsanız yüzlerce kişinin kampayanızı desteklemesini sağlayabilirdiniz.
 • Dolduğunda, ağzınızı doldura doldura küfür etmenize neden olur.
 • yakın zamanda yeni bir düzenlemeye uğrayan ve söylendiğine göre 2018 yılından itibaren kalkacak olan saçma uygulama.
 • Ben hep 50 gb aldığım için beni üzmeyen şeys.
 • uydunet yüzünden başımıza gelen olaydır. 3 arkadaş burada inşaatda en güzel vakit geçirme olayımız olarak kurtlar vadisinin eski bölümleri polat alemdar ve memati gibi dizileri internetden seyrederken bu akşam internetin olmaması sayesinde hiçbir internet dizisini seyredemememiz sonucunda moralimizin bozulmasıyla inşaata bakmak gibi bir şevkimiz kalmamışdır. ilgililer tarafından en kısa sürede çözülmesini saygılarımla arz ediyoruz.
 • sisteme binen yükün dengelenmesi amacı ile uygulandığı iddia edilen sınırlama. Herkesin adil kullanım kotası aynı gün sıfırlanıyorsa bu yük nasıl dengeleniyor merak ettim doğrusu.
 • saçmalıktır değildir ayrı bir konu. fakat bize bu hizmeti satan kişilerin basiretsizliği olduğunu düşünüyorum. yapması gereken ve teminat verdikleri hizmet için bir şey yapamamaktadırlar. hukukta bir işi yapacak olan kişi mesela, gemi acentesi olsun, bu işi yapabilmek için altına imza attığı maddelerden bazıları basiretli olmak, müşterisinin mağduriyetine sebep olmamaktır. Eee biz "sınırsız" adı altında olan internet için yıllık ortalama 600 + TL ödemiyor muyuz? siz bu işi daha iyi yapsanız, ve deseniz ki; işte biz süper bir altyapı hazırladık size hızı şu şekilde olacak ve sabit olacak bir internet hızı sunacağız fakat bir seferlik sizden bir fatura bedeliniz kadar ücret alacağız deseler ne dersiniz? ben bunu makul bir istek olarak görebilirim, ama karınca duası gibi okuyamadığımız saçma maddeleri olmayacak ve sadece müşterinin memnuniyeti adına yapılacak bir işlem için. Adil kullanım kotası dedikleri saçmalık, ya biz bu işi beceremiyoruz sonra sistem tümden gidiyor biz beceriksiziz demenin kısaltılmış hali olabilir. Yine benim yakın zamanda denk geldiğim türk telekomun evde interneti için yaptığı bir şey var. Belirli ücretler karşılığında adil kullanım kotanızı aştığınız için size belirli gb sınırları içinde yüksek hızda faturanıza ek ücretle internet paketi tanımlıyor.
  kaynak
  eee o zaman bu nedir? yani diyor ki biz sizi yolmalara doyamadık. fakat size de sistem yetersiz diyoruz. diyelim ki tüm kullanıcılar bu paketi satın aldı o zaman adil kullanım kotası getirdiğiniz zaman kamuoyuna sunduğunuz bahaneyle çelişmiyor musunuz?
 • (bkz: adi kullanım kotası)
 • Bana 56k modemle* geçirdiğim günleri hatırlattığı için, rezil bir durum olmasına rağmen, buna da şükür dedirtten bariz engellemedir.