abdullah gül

7 entry daha

 • Beykoz'da karşılaşmıştık, sabahın erken saatlerinde yürüyüşe çıkmıştı. fotoğraf çektirebilir miyiz sorumuza "birazdan geleceğim" demiş ve kaybolmuştu, 15 dakika sonra geri geldiğinde tek tek hepimizle el sıkıştı ve kısa bir muhabbet ettik. sonrasında fotoğraf çekilmiştik, Abdullah gül eşofmanlı, biz eşofmanlı, öyle b1r garip fotoğraf karesi olmuştu -siyasi kişiliğine değinmeyeceğim- güler yüzlü biri olduğunu söyleyebilirim.*
 • Zart diye kendi caimasina muhalif olmuş, kendi camiası tarafından da zurt diye aforoz edilmiş olan eski cumhurbaşkanı.

  2019 yılı için kulislerde (hangi kulisler?) cumhurbaşkanlığı adaylığı için adı geçiyormuş falan.

  Unutmayalım. Çıkarları ters düştü diye birbirini eleştiren insanlar, çıkarları ortaklaşa hale geldiğinde de yine can ciğer olurlar. Muhaliflik demek, çıkarlar ters düşünce eleştirmek değil, tüm yanlislari yanlış yapanin suratına vurmak, açığa çıkarmak demektir. Çünkü devlet yönetiminde yapilan hatalar şahsi hatalar değil, hesabi verilmesi gereken büyük sorumluluklardır.

  Kısacası melih gökçek, bülent arınç veya abdullah gülün muhalifligi, kendi şahsi ikili ilişkileriyle alakalıdır, ulusu bağlamaz. O sebeple ulus, siyasi kararlar verirken bunu göz önünde bulundurmalıdır.
 • Başkanlık secimi için her ne hikmetse adi hergun bir yerlerde geçen siyasi karakter.

  Eğer onu aday gösterirlerse, bu, akp'nin alternatifinin bile yine akp'nin eskileri olduğu gerçeğini kabul etmek olur. Ve dünyada varsa daha salakça bir şey, onu da ölmeden görme ihtimalimiz yuksek oranda artmış olur.

  15 sene kol kola yürüsün, arası bozulunca muhalif olsun. Oldu güzelim.
7 entry daha