6 mayıs 2019 istanbul'da seçimlerin tekrar edilmesi kararı

 • (bkz: game of rant)
 • (bkz: ekrem imamoğlu)
  (bkz: her şey çok güzel olacak)
 • türkiye'deki demokrasi kavramına ve inancına gölge düşürmüş olaydır.
 • Hızla kanıksanmıştır. Başka bir ülkede olsa aynı şekilde kanıksanır mıydı? sanırım hayır. Göz göre göre yapılan bir haksızlığa rağmen verilen tepki az. Evet yeniden her şey çok güzel olacak inancına sarılmak güzel, fakat adamlar bu sefer kaybedeceklerini bile bile bunu tekrar ettirirler miydi diye de sormak lazım. Bence bir yolunu buldular ve bu sefer oyunlarını çok güzel sergileyecekler.
 • Kesinlikle çok yanlış bir karar. Öncelikle iktidar için yanlış bir karar. Parti isminde "adalet" geçiyor. Ve sen 2000'li yılların başından beri "adalet" ve "çalışma" kavramları üzerinden pr yapıyorsun. "Ak parti belediyeciliği" kavramı getirmişsin, bütün İstanbul "Akp'den önce su yoktu" diye dolaşıyor. -benim gözlemlediğim kadarıyla- Kadir Topbaş ile başlayan ve akrabalara arz edilen "rant" meselesini seçmeninin gözüne soka soka yapıyorsun. Hadi senin seçmedin sadık diyelim. Sen saraylarda yaşarken halk çöpten ekmek yemeğe razı. Ama hak ve adalet kavramlarına olan inançların sarsılması yönünden eksi puan senin için. Twitterda dolaşırken "2001 AK partisi bu değil" yazanı gördüm. Oldu mu şimdi ? Öbür taraftan parti içinde pelikancılarmış yeni parti kurulmasıymış güçten düşmüşsün. Tam da böyle bir durumda süperman misali o meşhur "2001 Akp" liderleri gibi bir insan sana rakip oluyor, seni kendi silahınla vuruyor. "Hak yemedim, yemem; ama hakkımı da yedirtmem" diyor. Konuşmak dışında bir şey yapmayan partisi de olağanüstü bir çalışmayla arkasında duruyor. (Seçim günü gözlerimle gördüm çalıştılar vallahi)
  "15 Temmuz Demokrasi Günü" diye doğruluğu hala tartışılan bir gece geçirmişsin bunun üzerinden iyi ekmek yemişsin ama kalkıp onca seçmenin (sana oy vermeyenler senin vatandaşın değil onu biliyoruz) hakkını yok saydığını söylüyorsun. Yani kendinle çelişiyorsun.
  Sadece İstanbul'un değil bütün Türkiye'nin aklıyla dalga geçiyorsun. Memlekette hala iktidara inanan (söylemlerine özellikle) insanın kalması beni üzüyor.
  Bir diğer açıdan bakarsak ekonomik olarak da çok yanlış bir karar. TL her gün değer kaybediyor. Pazarda fiyatlar cüzdan yakıyor. Betona atsan 3 güne yetişecek patatesi bile yurtdışından getiriyorsun. "Bereketli Topraklar Üzerinde" diye romanı yazılan memleketi küçük düşürüyorsun. Tanzim satış kuyruklarında halkını sabahın köründe dikiyorsun. Bundan sonrasının ekmekle karne olmak olduğunu yeni nesil biliyor. Çünkü bu hikayelerle büyüdüler ve gidişin o yönde olduğunu görecek kadar ekonomik okuma yazmaları var.
  Yurtdışındaki gazeteler her gün Türkiye'deki İBB seçimlerinin yenilenmesinin demokrasiye darbe olduğunu, ekonomiye darbe olduğunu ve en önemlisi yatırımcılar için olumsuz puan olduğunu yazıyor.

  "Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şey oldu" sebebiyle 4 pusuladan sadece 1 tanesinin geçersiz olduğu bir seçim yeryüzünde görülmemiştir. Seçim değil rant kavgası ki her gün haberlerde akrabaların üzerine geçirilen ihaleler,evler,arabalar görüyoruz. Ama sesimizi çıkartmıyoruz. Bu da bizim ayıbımız. Biz ses çıkartmadıkça daha çok yiyecekler.
  "Akp'nın kazanmadığı seçim geçerli değildir" demektir bu İstanbul seçimlerinin tekrarlanması.

  https://www.youtube.com/watch?v=GjOf4UkkC00