5000 gönüllü ülkücü kerkük'e gitmeye hazır bekliyor

 • twitter'da tt olmuş bir etkinliktir. güzel hareket'tir.
  (bkz: listenin sonuna benim ismimi de yazın)
 • canlı billboard'da küçükçekmece mhp teşkilatının kerkük türk'tür türk kalacak sloganlı yazısını gördüm az önce. havada kalacak şeyler bence.
 • 5001 kişiyi sınıra kadar uğurlayalım arkadaşlar havada kalmasın.
 • devlet bahçeli'nin bugünkü söylemidir. sayın bahçeliye seslenmek istiyorum:
  eyyy bahçeli, referandum olmadan evvel tavrını ortaya koysaydın, baskı yapsaydın, hükümete gerekli ayarı çekseydin, millete seslenseydin eyvallah. ama kusura bakma da, ucuz söylevlerle gelme lütfen.
 • Gereksiz yürek göstermek boşa kürek çekmekle aynı sözünün tam karşılığı olan boş bir söylem.
 • Bana hamaset içeren söylemlerden birisi gibi geldi. Oraya 5001 kişi gidilmesinin ne gibi faydası olacak?
  Akılsızca yönetilen devletler, emperyalistler diz mi çökecek?
  Daha akıllı çözümler lazım.
 • kendi tabanının gazını almak için yapılmış güzel bir bahçeli söylevi. bu sözlerinden sonra eminim orta doğu'daki tüm terörist gruplar ve emperyalist devletler korkularından ne yapacaklarını şaşırmışlardır.
 • Bugün bahçeliye düşen görev tehdit etmek değil, 2012de kerkükte bayram namazı kılmak istediği zaman vize engeline takılıp kalmasına göz yuman iktidarın da bugünkü iktidar olduğunu hatırlamaktır.

  Sırf Kerkükte milliyetçilik propagandası yapamasın diye o günkü iktidar hicbir resmi girişimde bulunmadığı gibi arkalarından da demediklerini bırakmamıştı. Kis kis gülmüşlerdi.

  Bugün iktidar trenine binip de, akp ağzıyla barzaniye ayar vermeye çalışmak, eğer arkasinda bir çıkar ilişkisi yoksa cehaletten başka bir şey değildir. Cahil cühelâ takimi da bu ülkeyi yönetmeye namzet olamaz. 5000 gönüllü insani da bu söyleme alet edemez. Kaldı ki öyle gönüllü bir kitle falan da yok. Adamakıllı üniversite okumuş hicbir milliyetçi bu konjonktürde eline silah alıp da daha bir sene önce söylediğini bir sene sonra yalayan birinin lafiyla ölüme koşmaz.