5 ekim dünya öğretmenler günü

 • tüm fedakarlığıyla görevini yerine getiren öğretmenlerimizin ve tüm dünya öğretmenlerinin görevi uğrunda şehit olmuş tüm öğretmenlerimizin dünya öğretmenler günü kutlu olsun.
 • türkiye'de 24 kasım'da kutlanılan günün uluslararası versiyonudur. kutlu olsun!
 • yarınımızın temellerini atacak nesilleri yetiştirmek gibi zorlu bir görevi üstlenmek hiç kolay değildir. bütün öğretmenlerimize başarılar diliyorum.
 • Her yaz 2 ay tatil, kışın 15 gün yarıyıl tatili, cumartesi pazar tatil, üstüne hafta içi bir gününü ayarlayıp boşalt. Sonra en zor iş senin olsun en fedakar sen ol. Güzel günmüş öğretmenim kusura bakmayın bugünü tatil yapamadık affınıza sığınıyoruz.

  Edit:.... Cığım yazmışsın ama boş yazmışsın. En başta benim kariyer, meslek anlamındaki öğretmenlikten bahsettiğim çok açık. Sana göre en zor iş serseri öğrencilerle uğraşmak sanırım, aklına hiç madencileri, taşeron işçileri, inşaatçıları ve daha nicesini getirmediğini düşünüyorum. Gelecekte sanırım öğretmenliği seçeceğinden bu savunman. Umarım sen tatilleri kovalamak yerine bir şeyler öğretmeye çabalayan, 40 dakikayı öğrenciye saniye saniye saydırmak yerine su gibi geçirten bir öğretmen olursun.
 • çocuklarını yetiştirmekten aciz olup onları küçük yaşta öğretmenlere sözde emanet eden, çocuklarında kendilerine uymayan birtakım hareketler görünce bunu öğretmenlerden bilen velilerin; tek amacı evine ekmek götürmek olan babası anası yaşındaki öğretmenlerine serserilik yapan, emeğini görmezden gelen sözde öğrencilerin; öğretmenlik mesleğinin gerçekten insan yetiştirmek olduğunu bilmeyen, ders anlatıp bilmem ne kadar tatil yapıp yan gelip yatmak olduğunu düşünen kişilerin kutlamamasının bir eksiklik olmadığı gündür.
  her kişi bir yerde birilerinin öğretmenidir. en başta da anne babalarımız.
  okula gidene kadar anne babalarımız öğretmenlik yaparlar bize. okula başlayınca da öğretmenlerimiz anne baba olurlar hepimize.
  her çocuk bir öğretmen adayıdır. düzgün öğretmen istiyorsanız düzgün çocuk yetiştirin.
  her gün bilmem ne günü müdür bilemem ama her gün kesinlikle öğretmenler günüdür. kutlu olsun!
 • inşaatçı işini yapar, yanlış olduğunda bir dahaki işte düzeltir. Madenci madenini bulur çıkartır, bir sıkıntı olursa bir dahakine dikkat eder ama öğretmen işini yanlış yaparsa bundan nesil etkilenir, insan etkilenir ve bunu sonradan düzeltme imkânı olmaz. insan yetiştirmekle bina yapmayı bir tutmak akıllıca değil. Tatili çoktur ama işi zordur. bu güzel vatan için fedâkalık yapan her ögretmene teşekkür ediyorum.
 • bu yıl kimsenin hatırlayıp hakkında bir entry girmediği güzelim gündür.
 • ülkemizde bu günü kutlayanların yarısı kalem yerine silah tutuyor. önlük yerine üniforma giyiyor. hırsızlığın hiç ortaya çıkmamasını sağlayabilecekken hırsız kovalıyor. çevik zihinler yetiştirebilecekken çevik kuvvet kullanıyor. geleceği tasarlayabilecekken günübirlik adi suçların peşinde ziyan oluyor. velhasıl sorunları kaynağında yok edebilecekken çarkın dişlileri arasında sıkışıp kalıyor. polis ve asker kimliği altındaki öğretmenlerin de öğretmenler gününü kutlarım.
  (bkz: 24 kasım öğretmenler günü)