27 haziran 2017 afrin operasyonu

 • bu gece başlayacağını düşündüğüm ve başlayan operasyondur.
  fırat kalkanı harekatı ile bıçak soktuğumuz terör koridoru projesine bir neşter darbesi de afrin operasyonu ile geldi. afrin ve tel rıfat alındıktan sonra idlip ile kara bağlantımız sağlanmış olacak, halep ile sınırımız genişleyecektir. fırat'ın batısındaki sınırımız ise terörden arındırılmış olacaktır. sırada ise menbiç ve tel rıfat var inşallah.

  kaynak: https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201706271029046069-turkiye-afrin-ypg-bombaladi/

  edit: başlamayan, başlamayacak, başlaması teklif dahi edilemeyecek operasyondur. özellikle kuzey ırak'ın bağımsızlık referandumundan sonra hiçbir umudum kalmadı. durursak sevr'e döneriz demişti erdoğan. sevr'i bile bırakmayacaklar bize. sanırım soluğu altaylar'da alacağız bu gidişle. alabilirsek...
 • (bkz: hayallerde yaşıyor bağzı ibneler)

  Efendim ortada operasyon dahi yoktur. Angajman kuralları dahilinde 15-20 tane topçu atışı olmuştur o kadar. Sosyal medyadaki bordo klavyeli ak-trollerimiz sanki savaşa girmişiz havasi veriyor.

  Ypg el-bab'a kadar ilerleyecektir ve biz de öyle bakacağız. Neden mi? Tabikide mükemmel dış politikamızdan dolayı.
 • operasyondan çok şanlı türk silahlı kuvvetleri'nin -aslında kara kuvvetlerinin- 2226. kuruluş yıl dönümünde yapılan topçu atışı. sadece topçu atışı da değil ama. birçok mesaj içeren atıştı. hem tsk'nın kuruluşu, hem de her an başlayabilecek afrin operasyonu için minik bir mesaj.