20 mart 2021 istanbul sözleşmesi feshi

 • aslında başlığı "20 mart 2021 türkiye'nin istanbul sözleşmesi'nden ayrılması" olarak açacaktım ancak karakter sınırına takıldım.

  yazıp yazıp siliyorum. zaten uygulamadıkları, kadınların hakkı olan hiçbir kararı vermedikleri gibi üstüne türkiye için yapılan sözleşmeden cumhurbaşkanı kararı ile türkiye'nin ayrılması durumudur.

  neredeyse hepsinin elini kolunu sallayarak gezdiği, isimlerinin sansürlenmemesi, yüzlerinin buzlanmaması gereken insan olmayı becerememiş kişiler dışarıda! failleri aramızda!

  her gün onlarca kadın fiziksel/psikolojik şiddete veya sözlü/fiziksel tacize maruz kalıyor. çoğu da bir önlem alınmayacağını bilerek sessiz kalıyor.

  yazıklar olsun.

  ayrıca şu an için kimsenin kendini güvende hissetmemesi gerektiğini düşünüyorum. pandemi bahane edilerek alkolün yasaklanması gibi bunun da uygulanması aslında bilinçli şekilde nereye sürüklendiğimizi gösteriyor. bilerek ve isteyerek gerici politikalar uygulanıyor.
 • "dikkat! bu ülkede kadın katliamı var! "
  bir de yurtta ki oda arkadaşım kararı paylaşıp altına "elhamdülillah" yazmış. umarım bir gün annen televizyonlara çıkıp "kızımı kurtarın, ölüsünü bari bulun." diye feryat figan ağlamaz. sadece bunu diyorum sana çünkü bu kafanın gideceği son belli. yazık gerçekten yazık. vasatsınız ya. anlayamıyorum gerçekten, diyecek kelime bulamıyorum.
 • Zaten duymadığımız çığlıklarımızı ancak biz kulaklarınıza bsğırana kadar duymazdan gelebilirsiniz! Yeter be.

  Arınma gecesi 12 saatlik bir özgürlüğü anlatıyordu ülkemiz ise yıllardır..
 • şaşırdık mı? hayır.
  değil midir olmasına ihtimal vermediğimiz her olayın bu hükümet tarafından gerçekleşmiş olması?