14 nisan 2017 herkes teyakkuzda olsun

8 entry daha

 • Güldüren başlık.

  Ne biçim ülke bu darbemsi şeyler oluyor, kolluk kuvvetleri birbirine düşman oluyor, halk ülkeyi falan koruyor, kendini kahraman zannediyor artistleniyor ne bileyim sanki olmamış gibi bu ülke bence kapatalım.

  Seri şekilde eksileyen benim.
 • şştt sakin diyeceğim başlıktır.

  olayın hayır oylarıyla yorumlanması hakkında (bkz: serbest çağrışım)

  yeni bir kalkışma beklemiyorum. zira yeni bir kalkışmada bu millet kalkışanları kalktıkları yere bir daha çıkamayacakları şekilde gömer. bundan sonra karşılaşmamız muhtemel şeyler: ekonomik kıskaç, siyasi suikast.
  açıkçası referandumdan evet çıkması halinde erdoğan'ın can güvenliğinden endişe etmeye başlarım.
 • (bkz: #64598) biri espri yaptı sanırsam. Sözkonusu entry ve aynı kanaldan gelecek bundan sonraki tüm entry'leri sırf sözlük moderatörlerine olan saygımdan dolayı görmezden geliyorum.

  (bkz: blogsözlük) ün bir çıtası var ve içinde bulunduğum hezeyanlı ruh halimi sırf bu çıtanın zarar görmemesi adına bastırıyorum. Bu tarz entry'leri de üç dört bayt'lık yer kaplayıp daha fazla sunucuyu işgal etmemek üzere sözlük veritabanı belleğine havale ediyorum. yazarı da Allaha havale falan filan. Hey Allahım ya (bkz: sonunda beni de delirttiniz)
 • Hayır oylarının gümbür gümbür geliyor olması.
 • (bkz: #64771) Allah korudu arkadaşım. (bkz: türk halkının mucize millet olması)
 • hürriyet gazetesinin konuyla ilgili kılıçdaroğlu haberini özellikle yayın organlarında yayınlamaması da ayrı bir skandaldır ki fetö darbesinde bizatihi parmağı olduğunun da kanıtıdır aynı zamanda.

  Ve yine aynı hürriyet, şuan neden hiçbir telefonunu açmıyor, bu yolla kamuoyundan gelecek olan soruların önünü kesmeye mi çalışıyor.

  inanmıyorsanız arayıp hürriyet medyasının nasıl olaydan sıvışmaya çalıştığını bizzat kendi gözlerinizle görebilirsiniz.
 • (bkz: 64803) hiç anlamıyorsunuz değil mi?....

  bu gece darbe olabilirdi evet. Ama bir kitle var. Tıpkı entry'de bahsedildigi gibi araştıran, sorgulayan bir kitle. Işte bu kitle bu tarz haberlerle fetö'ye bariz bir mesaj ulaştırdı. "senden gelecek hertürlü fitneye hazırız. Uykuda değil uyanığız."

  darbe olmadı çok şükür ama emin olun bu kitlenin vermiş olduğu mesajdan tırstıkları için. Bu tarz şeytani yapılanmalar kitleleri sevmez. Hele kitlenin gönderdigi ortak bir mesaj onları kudurtmaya -çok afedersiniz- yeter.

  benim konuyla ilgili başlıklarıma gelince.. Olayı baltalayan ve gerizekkalı muamelesi uygulayanlar olacagını biliyordum. Buna ragmen paylaştım. Amacım gündem yaratmak ve bu vesileyle sözlükte ufak bir "kitle" oluşturmaktı ki buna da başardıgımı düşünüyorum.

  herneyse anlayan anlamıştır bu entry'imden sonra. Hepinizi çok seviyorum :)
 • 14 Nisan 2017 Cuma günü fetö'nün yeniden ateşlemeye çalıştığı darbeye karşı bir uyarı bildiren başlıktır. Herkes teyakkuzda olmalıdır. Zira vatanını harici güçlerin ucuz emellerinden muhafaza etmek her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının asli görevidir.

  edit: bunu eksileyen kardeşim sen kimlerdensin? haberi baltalamaya mı çalışıyorsun?!.. olası darbeye karşı bilinçlendirmeye çalıştığımız kamuoyunu uyutmaya mı çalışıyorsun?!..

  edit2: lütfen eksileyip duymayın arkadaşlar. Sizi ülkemiz adına sağduyulu olmaya çağırıyorum!
8 entry daha