siyaset içeren entry'lerin silinmesi


 • ön edit: özellikle ekşi sözlük'ten gelen arkadaşlar bu başlığa tepki vermiş. savunduğumuz şey sansür değil ve elbette siyasetle ilgili hiçbir şey konuşmayacak değiliz. bu başlıkta anlatılmak istenen şey, bizim ve özellikle de sizin başınızı belaya sokabilecek fikir ve düşüncelerin paylaşılmaması gerektiği. adam kalkmış bülent ecevit başlığında siyaset içeren entrylerin silinmesi diye bakınız verip kendince bu başlığa atıfta bulunuyor. tamam da derdimiz "bülent ecevit x görevinde bulunmuş y bir insandır" gibi entryler değil ki zaten. bunu neden silelim ya da sansürleyelim? ama sen kalkıp "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor" gibi, karşı tarafın hukuken sana hesap sorabileceği şeyler yazıyorsan orada biz de sorumluluk altında kalıyoruz. bu yüzden müdahale ederiz, gerçekten kusura bakmayacaksın.

  birileri kalkıp şu partinin sözlüğü falan gibi saçma salak şeyler yazıyor. merak etmeyin bu sözlük hiçbir partiye yalakalık yapacak yöneticiler barındırmıyor bünyesinde. yalnız şunu da söyleyeyim, terör örgütünün kuklası olmuş, legal görünümlü, kravatlı katillerin destekçilerine de sıfır tolerans gösteriyoruz. malum partiye sempatiniz varsa bana mesaj atın direkt hesabınızı sileyim. çünkü bu kafada olanları tespit ettiğimiz anda siliyoruz. format falan bir yere kadar. bize küfür de etseniz önce sebebini sorarız. yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz. lütfen herkes buna göre hareket etsin.

  ---------------------------------------

  kimsenin kızıp darılmaması gereken eylem.

  sevgili blog yazarı ve blog takipçisi arkadaşlarım,
  sözlüğümüz daha yeni. ne güzel bir ortam oluştu burada. sizin kadar biz de bir şeylere tepkiliyiz, biz de birilerini sevmiyoruz, biz de birilerine kızıyoruz fakat takdir edersiniz ki türkiye'de hukuk matematik gibi işlemiyor. yani "entry'mde hakaret yok, gerçekleri yazıyorum" diyebilirsiniz, kendi çerçevenizde haklısınız da fakat biliyorsunuz ki birileri bundan hoşlanmayacak ve bizi zor durumda bırakacak.

  ben kişisel blogumda hiçbir zaman siyasi bir yazı yazmadım, siyasi konulara girmedim. çünkü biliyorum ki siyaset pis bir iş. bizim gibi insanların baş edemeyeceği kadar karmaşık bir iş. sözlükte de bunun böyle olmasını istiyorum ve istiyoruz.

  gelecekte bu siteden para kazanabiliyor olursak ve ekşi sözlük gibi avukat tutacak kadar güçlü bir site haline gelirsek o zaman siyaset yapılabilir evet fakat şimdi değil. çünkü sizin buraya yazdığınız entry için beni mahkemeye çağıracaklar, sizin ip adresinizi vereceğim sizi çağıracaklar, sonra yine beni çağıracaklar ve benim tüm bunlar için ne zamanım ne de yeterli param var.

  sizin yazdıklarınızı silmek bize gerçekten zor geliyor, emek verilmiş, oturulup düşünülmüş entry'leri tek tuşla silmek inanın hoş değil. lütfen siyaset içeren başlık açmayın ve yine siyaset içeren entry girmeyin.

  anlayışınızı bekliyoruz.