diyarbakır'da bir öğretmenin öğrencisini taciz etmesi


  • 2000 yılında hizbullah terör örgütüne üye olmaktan 4 yıl hapis yatan, sonradan topluma kazandırma yasası ile sabıkasını sildirip diyarbakır'da bir kız imam hatip lisesinde coğrafya öğretmeni olan bir adamın, 16 yaşındaki öğrencisini taciz etmesidir.

    bu şerefsiz, ahlak yoksunu adam bir de çıkıp demiş ki; "beni şeriat mahkemesinde yargılayın." bak bak lafa bak. şimdi türkiye cumhuriyeti devleti anayasasına bakılırsa, bu adam suçlu. değil mi? basit ve net. suçlu yani. öğrencisine, 18 yaşını doldurmamış bir insana, bir çocuğa taciz etmesi. tacizin kendisi suç zaten. bir de şartlara bakın. çocuk bu. çocuk.

    gel gelelim şeriatle yargılanmasına, bunun gibiler yüzünden islam köreltiliyor işte. kur'an'ın hangi yerinde yazıyor dini nikahın olmayan birine dokunmak? şeriatle yargılanayım ölüme razıyım demiş bir de. ulan şerefsiz, sen ne hakla helalin olmayan birine dokunuyorsun? bunu sana ne türkiye cumhuriyeti devleti, ne de mensubu olduğunu iddia ettiğin islam dini sağlar. kuma alacaktım, evlenecektik falan da demiş üstüne. iyi de ortada fol yok yumurta yok, dinin bunu sana söylüyor mu? hayır. islam böyle böyle kötüleniyor işte, ahan da bunun gibiler yüzünden.

    bir de olayın başlangıcı 2016'ya kadar dayanıyor. yargılanma süreci ise 6 temmuz 2017'de. öğretmenin açığa alınma tarihi ise, bugün. bugün. olayın medyaya yansıması sonucu o da. kaç aydır bu adam öğretmenlik yapmaya, kamunun verdiği vergiyle maaş almaya devam etti. sıkıntı var bu ülkede. büyük sıkıntı.

    edit: kaynak link