görükle


 • bursa'nın nilüfer ilçesinde, uludağ üniversitesine 5-10 dakika mesafede bulunan öğrenci semti.

  iyidir, güzeldir kadın popülasyonu da yerindedir lakin abartıldığı kadar da bir şeyi yoktur. eğlenmeyi bilirseniz güzel eğlenirsiniz. yani eğlenmekten kastım, üniversiteli eğlencesi. alkol, müzik, muhabbet, dans, seks vs. zaten nüfusun %90'ı öğrenci olduğu için kimse, ne yapıyor bunlar demez ama buraya gelmeden önce duyduklarım beklentimi baya yükselttiği için ilk gördüğümde 'bu mu lan görükle' demiştim. yine de ortalamanın üstünde. her ne kadar gömsem de, seviyorum bu semti.

  ev kiraları ortalamadır. piyasa; öğrenci semti olmasına rağmen ucuz değildir, o da ortalama. haftada 1, mekanda içerim, 1-2 kere de evde içerim, dışarıda çok yemek yemem derseniz aylık 700-800 lira civarı yeter.

  hafta sonları üç büyüklerin maçı öncesinde, taraftarlar ana caddenin etrafında toplanır. bunu da seviyorum. tezahürat falan güzel oluyor.

  lakin şu motorcu tayfası bazen bezdiriyor. egzozu patlata patlata semtin ana caddesinden geçmeleri bir çok insanı rahatsız ediyor.

  dipnot: ilk geldiğinizde martin pub hemen gözünüze ilişir, yol kenarında olduğu için ama tavsiyem oraya gitmeyin. diğer publar daha güzel.

  dipnot 2: bu entry kendini güncelleme ihtimali taşımaktadır.