engelleme seçenekleriyektaa kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


yektaa kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


yektaa kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100duracell tavşanı (1415)
278· 6· 0· 0· 9 gün önce
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sukkeriye

  Kelime anlamı şeker, şekerli olan yaş hurmanın adı. Yaş hurma olduğundan satın alırken bozuk ya da kurtlanmış olup olmadığına biraz daha dikkat edilmesi gereklidir diye düşünüyorum.
 • yaşanılan trajikomik durumlar

  Bundan bi' 12-13 yıl önce anne tarafından bir teyzenin cenazesindeyiz, Allah rahmet eylesin. Cenaze kalkmış; kadınlar evde oturuyor, okuma yapılıyor. Ben de kalabalıkta annemle teyzemin yanındayım. Malum küçük olduğumuzdan yere atmışlar çocukları ben de yerde oturuyorum. Yanımda da taburede teyzem oturuyor.

  Ben böyle kendi halinde bir çocuk olduğum için canım sıkılınca etrafı gözetleyen, elleriyle oyun yapan bir çocuktum. O zaman da artık ne hikmetse parmaklarımı inceliyorum, boğumlardaki çizgileri sayıyorum falan. Kimsenin de beni izlediğini düşünmüyorum. Sıkışmışım zaten kalabalıkta diye takılıyorum kafama göre.

  Sonra birden teyzem önüme doğru kafasını uzattı:
  " aferin benim akıllı yeğenime, bir de tesbih çekiyor, dua okuyor burada uslu uslu." O an birden dank etti, meğer teyzem benim oyunumu tesbihat zannetmiş. Ona kalsa parmaklarımla tesbih çekiyorum orada, dua okuyorum ölüye diriye.

  Ben de ne diyeceğimi bilemedim " evet teyzecim." Dedim Şevki kırılmasın diye... diyemedim ki "yok teyze böyle böyle aslında çok bunaldım valla bak."
  Öyle araya kaynadı gitti. Olsun. Teyzem sevinmişti yine. Canım teyzem.
 • okunmaması gereken kişisel gelişim kitapları

  Bana kalırsa kii bana kalmayacak biliyorum, belli başlı kişisel gelişim kitapları hariç geri kalanların hepsi aynı şeyi söylüyor: " hiçbir şey için asla geç değildir, imkansız diye bir şey yoktur, yapabilirsin, inanmak başarmanın yarısıdır, yapabileceklerinin sınırı yok, biri yapıyorsa sen de yaparsın, sen aslansın kaplansınn bla bla..."
  Reklamlardaki diğer temizlik ürünleri kısmındaki deterjanları çöpe iten kadınlar gibi itmek istiyorum bunları. Bazı şeyler için geçtir, imkansız diye bir şey vardır... kendimizi kandırmayalım. Gerçeklerle yüzleşmeden gelişmek zor.
 • iyi misin

  Şu an en çok ihtiyacım olan soruydu sanırım ve sözlüğe giriş yapınca direk başlık gözüme ilişti, ulan dedim bu sefer yazıp silmeyeceğim :d

  Değilim sözlük, hiç iyi değilim. Hem de şu son zamanlarda hiççç. Ne istediğimi bilmiyorum, günler çok çabuk geçiyor, her şey yığılıyor... bırakıp gitsen gözün arkada kalır, gitmesen böylesi çok zor ama şikayetçi değilim olması gereken bu. Olması gerekene uyum sağlamakta zorlanıyorum sanırım. O kadar garip, karmaşık ve çelişik ki bunları yazıya dökmek, somut hale getirmek imkansız gibi. Ve bunu kimse bilmiyor. Her gün aynı insanlarla konuşurken aynı ortamı paylaşırken, belki de en yakınlarınla vakit geçirirken, kimse senin içindeki tarifsiz hisleri anlamıyor, anlayamıyor. En yakınımız kendi içinde can çekişiyor fakat farkında olamıyoruz.
  Bir daha mı sorsak ne kadar anlıyoruz birbirimizi? Hiç.
 • düşün ki o bunu okuyor

  Trt 1 hep birinci kanalda olmak zorundadır, Çay tepsisinin yeri hep musluğun arkasıdır vee sana en iyi benn ablalık yaparımm çocukk ! İyi ki doğdun hito!

  Şaka la doğmadığın her gün pasta kesiyorum aslında hahahah

 • pek bir şey yok