engelleme seçenekleriyektaa kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


yektaa kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


yektaa kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100duracell tavşanı (1054)
244· 1· 1· 1· dün
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • blog sözlük itiraf

  Düşündüm düşündüm ve şu sonuca vardım.
  Bence hayatın veya yaşamanın öyle ahım şahım pek anlam yüklenecek bir tarafı yok. Ortalama 60 yıl yaşayacağımız hatta o kadar yaşayacağımızın bile belli olmadığı ömrümüzde ne detayları kafaya takıyoruz. Hatta bazen abarttığımı düşünüyorum. Fazlaca hayal kuruyorum. En iyi okullarda okusan ne olacak belki de mezun olduğun gün öleceksin. Hangi olay hangi eylem neye göre kime göre erken? Şunu yapma bunu yapma hayatını yaşa derler... iyi de ben bir hayatım var mı yok mu onu dahi bilmiyorum. Ya geç bile kalmışsam? Kimse dünyayı kurtarmayacak. Hepimiz etten kemikten, belli ihtiyaçları olan aciz varlıklarız. Kimse farklı veya aykırı değil. Alayımız sıradan. Hiçbir sevgili abartılacak kadar iyi değil, ne kadar aşık da olsanız. O da bir insan. O olmasa bir başkası olur. Basit eylemlerde bulunuyoruz her an her dakika. Sadece bizi ayıran olsa olsa ruhlarımızın aykırılığı olabilir. Anlatamıyorum ama bunun gibi bir şey. Doğ, yaşa ve öl. Basit. Kim neyi kanıtlamaya çalışıyor. Geride hoş bir sada bırak. Kâfî.
 • blog sözlük itiraf

  Sözlüğe geldiğimde nisan ayıydı ve pandemiye girmiştik. Okullar yeni kapanmıştı, ilk online dersime girmiştim. Değişik duygulardı sözlüğe her girdiğimde o duygular içimde canlanır. Çok yalnızdım. Bir şeyler paylaşmaya o kadar çok ihtiyacım vardı ki.. yazmaya,okumaya, insan tanımaya, yüzümü güldürecek birkaç kelimeye. Bikaç kanki edindim. Güzel günlerdi. Yeri geldi çok mutlu oldum hepsini çok severim, şimdi burda olmasalar da. En azından umursandığımı hissettim. Bazen sözlüğü elimdeki tek neşe kaynağı olarak gördüm. Bikere bağımlı olduğumu sandım ama atlattım. Çok şey öğrendim.

  Her şeyi içimde yaşıyorum bu o kadar zor ki. Keşke olmasa böyle ama olmuş. Öyle yani. Bunu neden yazdım bilmiyorum ama huzursuz hissediyorum. İyi geldi gibi.
 • pek bir şey yok