engelleme seçenekleriyektaa kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


yektaa kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


yektaa kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100duracell tavşanı (1201)
313· 54· 5· 1· dün
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
Belki de hayatımızı değiştirecek insanlar sessiz sedasız geçtiler yanımızdan.
Ya da biz sağırdık...
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • korkulan şeyin başa gelmesi

  Çünkü korku insanı çeker ve kendinizi ona odakladığınız için fark etmeden sizi korkutan şey her neyse ona doğru ilerlersiniz. Eylemlerinizle, minik adımlarınızla... çok fazla düşündüğünüz şey neyse o'sunuzdur. Korkuyu da fazla abartınca başınıza gelme ihtimali artar.*
  Mesela ben;
  Düzgün bir şekilde Sevilmekten çok korkuyorum.

  Not: bi' dakika,Bir şey deniyorum.
 • blog sözlük itiraf

  Of sözlük. Tam bir şeye ağlarken ötekiler de aklıma geliyor bir ara hangisine ağlasam şaşırıyorum. Sonra buna da sinirlenip ağlamaya başlıyorum. Kafam karışıyor yaa. Ağlarken bile rahat bırakmıyorlar :'(
 • uyku kaçıran düşünceler

  uykusuzum kelimesi çok ilginç bir kelime.
  mesela;
  -çok yorgun gözüküyosun.
  +uykusuzum biraz yha.
  şimdi burada +kişisi uykusuzum diyor ama aslında uykusu olduğunu belirtiyor. uykumu alamadım dese daha uygun olacak sanki. yani burada uykuluyum demesi gerekiyor. neden uykusuzum diyor ki *. aslında anlaşılıyor ama garip geldi şu an. ya da daha fazla düşünmemeliyim yoksa uykulu kalıcam. ama sabah tekrar düşüneceğim bunu. belki mantık hatamı bulurum.

  her neyse. tatlı rüyalar.
 • hiç uyumadan sınava girmek

  Hiç deneyimlediğimi hatırlamıyorum ama sınava konsantre olamama gibi bir duruma neden olacağını tahmin ettiğim eylem.

  Ben genelde şey derim " amaan yarın sabah erkenden kalkar bakarım." Kimi zaman hiç kalkamadım kimi zaman da sabahın beşinde telefonun feneriyle yatakta ders çalışmışlığım var. Yatmaktan taviz vermiyor ama çalışmasa da vicdan rahat değil* Ama tüm oda aynı hahah ( odanın ışığını yakmayı düşünemiyoruz) normalde bizi hiçbir güç o satte ders çalıştıramaz lakin başa gelen çekilir. Ama bir saatlik uykuyla sınava girmişliğim var.*

  Neyse çenem düştü gece gece, iyi geceler *
 • se7en

  Başrollerini brad pitt,morgan freeman ve gwyneth paltrow'un paylaştığı 1995 hollywood yapımı gerilim filmi. Filmde 7 ölümcül günahı işleyenleri kendi yöntemleriyle cezalandıran bir seri katil ve iki dedektif var.

  Spoiler içerir:
  Film "monday" diye başlar ve her günün başında günlerin ismi belirtilir. Bu da demektir ki, " her gün ölümcül günahlar işlenir." Filmin geçtiği şehrin ismi filmde belirtilmemiştir. bunun bir önemi de yoktur, mekan fark etmez çünkü "her yerde ölümcül günahlar işlenir." Aynı zamanda filmdeki seri katil john doe diye isimlendirilir ki john doe; abd'de gerçek kimliği belirlenemeyen ya da gizli tutulması gerken kişiler ya da cesetler için kullanılan bir takma isimdir. Filmde de seri katil için bu isim kullanılmıştır. Çünkü ismin de bir önemi yoktur, " bu ölümcül günahlar herkes tarafından işlenebilir."

  "Issız bir adada elmas toplamak gibi, en güvenilir kanıtlar bile bizi ancak başka kanıtlara götürür."
  -william somerset
 • patates yiyip zayıf kalan insan

  Değil patates, patates tarlası yesem cık. olmuyor.
  Zayıflamak için spor falan da yapmam, yapamam yoksa ortadan kaybolabilirim.
  Patates tek başına gayet faydalı bir gıda zaten. Mühim olan nasıl pişirildiği ve ne kadar tüketildiği. Yerken miktarı iyi ayarlamak lazım* ne demişler, azı karar çoğu zarar.
 • tek başına yolculuğa çıkmak

  İyidir hoştur ama bana eskisi kadar eğlenceli gelmiyor. Zaten basınç kulakları sağır ediyor bir de kulaklık takınca... müzik de artık o kadar cazip gelmiyor. arada şakalaşıp konuşarak vakit geçirebileceğin samimi bir arkadaşın olması daha çok huzur veriyor artık.
  Tek başıma uzun süreli bir yolculuğa çıkacağım zaman yolda valizimi nasıl taşıyacağımı düşünmekten *kafa dinlemekten çok stres yapıyorum.
 • pek bir şey yok