engelleme seçenekleriusaless kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


usaless kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


usaless kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100sözlük şövalyesi (303)
350· 256· 43· 4· bugün
Branş belirtmeden Doktora öğrencisi, mühendis, iş güvenliği uzmanı, iş piyasası uzmanı, proje koordinatörü, denetmen, yazar ve eğitim yöneticisi öğretmenim.
Branş belirtmeden Doktora öğrencisi, mühendis, iş güvenliği uzmanı, iş piyasası uzmanı, proje koordinatörü, denetmen, yazar ve eğitim yöneticisi öğretmenim.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • sürüş zevki veren araç

  Gaz pedalına dokunulduğunda, koltuğun baskısının omuzlarda hissedilmesini sağlayan araçtır. Dikiz aynasından diğerlerini ultra HD 4K izlettirir. Hele bir de 100 km/h hızın üstünde kafa kaldırabiliyorsa daha ne olsun.

  Ayrıca bu araç 1.6 motor olursa tadından yenmez.* Tabi bu gücü verebilmesi için turbosu da olması gerekir.
 • uçan araba şoförü

  Geleceğin mesleklerinden biridir. Carflyer olarak ingilizce de tanımlanmaktadır. Büyük oranda taksi şoförlüğünün yerini alacaktır.

  Pilot lisansına sahip olmadan uçan arabaları kullanmak yakın gelecekte oldukça havalı olacaktır.

  Merak edenler buradan ve buradan ehliyetlerini bile alabilirler.
 • geleceğin meslekleri

  Yeni bir icat olmadıkça mesela ışınlanma, gezegenler arasında yolculuk filan keşfedilmediği sürece günümüzden çok farklı olmayacak mesleklerdir.
  Günümüzün meslekleri çağın teknolojisine modernize olmuş ve bir konu üzerine daha da uzmanlaşılmış hali ile karşımıza çıkacaktır. Örnekler üzerinden gidilirse, mühendislik meslekleri için yapay zeka, veri analizi/madenciliği, kompozit malzeme tasarımı gibi uygulamalar için gerekli donanımları kullanabilme ve uygulayabilme becerileri istenecektir. Tıp doktorluğu ve öğretmenlik için teknolojik gelişmelere uyum sağlayabilme yetenekleri - robotlarla cerrahi müdahale, uzaktan eğitim teknolojilerini kullanabilme gibi- aranacaktır.

  Yarı iletkenlerin keşfi ile elektrik mühendisliği elektrik-elektronik mühendisliğine, bilgisayarın bulunmasıyla elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliğine eklenerek dönüşmüştür. Işınlanma keşfedilirse bununla ilgili bir mühendislik dalı da elektrik mühendisliğinden dönüşecektir.

  Sonuçta analiz ve sentez yeteneği gerektiren mesleklerde temel beceriler değişmeyeceğinden, bu meslekler yoluna devam edecektir. Ancak ara eleman olarak nitelendirdiğimiz meslekler olan operatörlük, elektrikçilik, tesisatçılık, kaynakçılık gibi meslekler kategorisinde yer alan yeni meslekler türeyebilecektir. Mesela drone operatörü, uçan araba Şoförü, veri madenciliği, sosyal ağ operatörü gibi.
 • sezgin tanrıkulunun rahatsızlık mesajı

  çokça vardır ama sonuncusu bugünlerde gündemde olan siha üzerine olmuştur.
  Kendisi savaş aletlerinin ölüm getirmesinden dert yanmış ki biz ise tamamen aksini düşünüyoruz. Çünkü bu İHA ve sihalar sayesinde bir çok askerimizin şehit olmasının önüne geçilmiştir. Sanırım teröristlerin ölümüne neden oldu ki rahatsızlık duydu.
  Burada mesajı
 • kozmik oda şehitleri

  Türkiye cumhuriyeti devletinin, terör örgütleri ve yabancı istihbarat servislerine sızdırdığı 848 isimsiz vatansever evladını, genel kurmay başkanlığının gizli belgelerinin fetö hainleri tarafından ele geçirilmesi sonucunda verdiği şehitlerdir.

  Ne isimleri ne kimlikleri bilinecek, belki bir mezar taşları bile olmayacak ama asla unutulmayacaklar.

  Buradan