engelleme seçenekleriugurumsu kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


ugurumsu kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


ugurumsu kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


292· 0· 0· 0· 321 gün önce
belki de en güzel kadın ismi. tuğ kralın kullandığı imge, çe küçültme eki, şirinlikte katıyor. tuğçeyi siz hesaplayın.
belki de en güzel kadın ismi. tuğ kralın kullandığı imge, çe küçültme eki, şirinlikte katıyor. tuğçeyi siz hesaplayın.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • mahalle bakkalından alışveriş yapamamak

  etiketsizlikleri beni çok sinirlendiriyor. peşpeşe 2 gün, aynı kişi, aynı suya, önce yüksek sonra düşük fiyat verdi.

  bu da yetmez, sattıkları gıdanın saklama koşullarına-satış şartlarına uymuyorlar. her ne kadar genellikle zincirlerin tüketim tarihi sildiğini duysak da bir o kadar mahalle bakkalı da yapıyor.
 • dijital düğün davetiyesi

  çok mantıklı geliyor. en azından insanları yönlendirmek, gerekirse sevincini paylaşmak, hatta ve hatta davetlileri düğün ihtiyaçlarını karşılama konusunda yönlendirebilecek mantıklı bir yol.

  yabancı bir düğün töreni için evin ihtiyaçlarını ve davetlilerin alabileceklerini rezerve ederek yönlendiren bir davetiye sitesi görmüştüm.
 • elif can yetim

  adını ilk defa duyduğum, internette yaptığım araştırmada hakkında bilgi edinemediğim ama bu başlığa istinaden haberlerde geçen iddiaları da göz önüne alıp wikileaks belgeleri arasında ilginç serzenişlerini okuduğum kişi. kişinin görevi nedir onu da bilmiyorum.

  emek konusu iyi anlaşılmalı, anlatılmalı. ne emeği vermiş, kimdir, nerede okumuş, yl tezi ne üzerine (yl yaptığını sanıyorum)?

  thy ve ortaklıklarının çalışma ve işçi politikalarını, eski bir thy iştiraki çalışanı olarak kısmen biliyorum. çalışanlar neye göre seçilir, görevde yükselme nasıldır... vb. Bu yüzden thy'de adım adım yükselmiş kişiler haricinde bulunan neredeye bütün yöneticilerin hakkıyla bulunduğu yere geldiğini düşünmüyorum. özel bir şirket olsa zerre ilgilendirmez bu konu ama bir kamu yatırımı ve neredeyse %50 civarı kamu ortaklığı bulunan bir şirketten bahsediyoruz.
 • the intouchables

  (bkz: Aposto)da yer alan Ne Var Ne Yok Hocam (bağlantı) adlı e-bülten tarafından 17 günlük (29 Nisan-17 Mayıs arası) covid 19 tam kapanmasında (nasıl tam kapanmaysa artık) 17 güne 17 film adıyla tavsiye ettiği seriden bir film.

  Engelli birinin bakıcı ararlen bakıcılıkla alakası olmayan duygusuz gibi görünen biriyle arkadaş olmasını konu alıyor. gerçek bir hikayeden esinlenilmiş ve eğlenceli bir film.
 • gain medya

  bugün üzerine 5-10 dakika düşündüğüm dijital içerik platformu. exxen kadar reklamını yapamadı, blutv gibi eski değil, netflix hiç değil. ilk bakışta güzel transferler yapmadı, internette çok reklamı yok. acaba ne oldu diye düşündüm. halen hayattaymış.
 • aposto

  adını İtalyanca "a posto"dan alan bir bülten. aslında bülten demek ayıp olur, bültenler topluluğu. ana bülten her gün sabah saatlerinde e-postanızı şenlendiriyor. 5 dakika kadar bir zamanda gündem hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz.

  gündelik bilgileri boş ver, ben matematik seviyorum diyorsanız onun da bülteni var, müzk yok mu demeyin onun da bülteni var. aslında ne ararsanız var denebilir. futboldan tarihe, sanattan dile, yemekten filme. keşfetini gözden geçirirseniz ilgi alanınıza dair düzenli yayınlanan (günlükte var, haftalıkta, aylıkta, 3 günde 1'likte) bültenleri keşfedebilirsiniz.

  Bir deneyeyim diyorsanız benim öneri bağlantımdan abone olabilirsiniz: https://apos.to/?referrer=603d20d26a93800007f519de
  isterseniz daha sonra aboneliğinizi iptal de edebilirsiniz.
 • 1.60 ile evlenen 2 metrelik insan

  Schopenhauer insanların genetik olarak olmak istediklerine ulaşabilmek için böyle bir davranışta bulunduklarını söyler. Yani Schopenhauer'a göre 200cm'lik kişi boyunun çok uzun olduğunu düşünüyordur. Onun için normal 180cm'dir. Basit kafayla ortalamayı bulmak için 160cm'lik ideal görünür. Eğer normal 190cm olsaydı 180'cm'lik birini isterdi.

  Tabi gerçeklik tartışılır. Bir filozof diyor diye doğru olacak demek değildir.

  Bir de yine Schopenhauer'a göre böyle bir durum varsa kişi fantazilerine de ulaşmıştır. :D
 • öğretmenleri tayin ile kaçan kaçana okul

  anadolunun en ücra köşelerinden birinde, bir adımla elin memleketine geçebileceğim bir ilçede görev yaptım. görevim gereği ilçenin neredeyse her bir toprağını yaylasından köy meydanına, tarlasından bahçesine, gölünden deresine adım adım gezmişimdir, gezmek zorunda kalmışımdır.

  bulunduğum ilçede en hızlı tayin döngüsüne sahip meslek grubu öğretmenlerdi. konuşmak zorunda kaldıklarımın bir çoğunda "öğretme" güdüsü dahi yoktu. bir çoğunun ilk görev yeriydi.

  bahsettiğim ilçede 3,5 sene görev yaptım. bu sürede benimle atanan öğretmenleri tayin olduğumda görememem bir yana, onlardan sonra atananları da göremedim. benden 2 sonra atananlar ise benden bir kaç ay sonra tayin oldular. yani 3,5 senede 3 grup öğretmen tayin oldu neredeyse.

  köy öğretmeni konusuna gelirsek ilçede merkez hariç 3 ya da 4 köyde eğitim vardı, sorunsuz köylerdi. büyük köylerdi. zengin köylerdi. güvenlik sorunu kesinlikle yoktu.

  o ilçede görev yaptığım sürede tüm kamu görevlileri arasında "devlet babanın şımarık çocuğu" diye baktığım tek gruptu öğretmenler. atanmadan tayin planı yaptığını söyleyenler vardı, mezun olmadan evleneceği kişiyi dahi seçmişlerdi. diğer meslek grupları içinse "banane" tavrı hakimdi öğretmenlerde. banane öğretmen olsalardı, banane akıllı olsalardı...

  yaşadığım bir olaydır. bütün tanıdığım öğretmenler arasında özellikle bu ilçede görev yapanların neredeyse 10'da 7'sinde gördüğüm bir durumdur. ne yazık ki.

 • blog sözlük'ün bitme nedeni

  ben biraz daha geri planda durup okumayı sevenlerdenim. günüme göre yazar-çizerim.

  grup olayı her yerde olur ama ayrımcılık yapan bir gruplaşma sezinlemedim. eğer bir grubun içinde değilsem de hissetmem muhtemelen.

  "...nın bitme nedeni" şeklinde binlerce başlık açılabilir. bu tür başlıklar yapıcı değil, ayrıştırıcı başlıklardır.

  (bkz: kitap okuma etkinliği)ndeki kitap eğer beğendiğim bir kitapsa okurum, başlık eğer yakındığım bir konu ise yazarım, yazılan "yanlışsa" kötülerim, beğendiysem beğenirim, muhteşemse favorilerime eklerim. ne (bkz: çekirdek ekip)ten biri yazmış diye, ne (bkz: sosyaliize), ne (bkz: demirbilek92), ne (bkz: packline) yazdı (skor tahtasındaki ilk 3 kullanıcı. özellikle seçilmedi.) diye bakmam. zaten neredeyse kimseyle de görüşmüşlüğüm yoktur.

  yani bitmedi, her girdiğimde iyi kötü okuyacak bir şeyler buluyorum. burası (kızacaklar ama) bir dönem ekşi sözlük tayfadaki gibi zamanında boş kaldım yazayım, kinimi kusayım diye düşünenlerden oluşmuyor çoğunlukla. zaten bir çoğu düşüncelerini bloglarında yazıyor, muhtemelen tartışmayı planladıkları şeyleri yakınlarındakilerle tartışıyor. ekşi sözlüğü burada beklemediğim için bittiğini söyleyemem.