engelleme seçenekleri


Warning: Undefined variable $mesaj_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 61
/>
rising red star kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.

Warning: Undefined variable $entry_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 64
/>
rising red star kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.

Warning: Undefined variable $baslik_engelkontrol in /home/iltekin/domains/blogsozluk.com/_inc/biri/engel.php on line 67
/>
rising red star kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


627· 0· 0· 0· 383 gün önce
üniversitelerin örgün eğitim programlarında okuyan veya bu bölümlerden mezun olmuş kişilerin yararlanabileceği açıköğretim fakültesi kayıt yöntemlerinden biridir.

lisans mezunuysanız aöf'de; lisans veya önlisans programlarından ...devamını oku
üniversitelerin örgün eğitim programlarında okuyan veya bu bölümlerden mezun olmuş kişilerin yararlanabileceği açıköğretim fakültesi kayıt yöntemlerinden biridir.

lisans mezunuysanız aöf'de; lisans veya önlisans programlarından birini, önlisans mezunuysanız sadece önlisans programlarını tercih edebilirsiniz.

auzef: iu açık ve uzaktan eğitim fakültesi
ata aöf: atatürk üniversitesi aöf

aynı aöf altında birden fazla bölüm okumak mümkün değildir. örneğin anadolu üniversitesi'nde tarih okuyorsanız, aynı üniversitede uluslararası ilişkiler (veya web tasarım ve kodlama) bölümünü okumanız mümkün değildir. ama anadolu üniversitesi'nde tarih okurken, istanbul üniversitesi'nde sosyoloji okuyabilirsiniz. veya anadolu üniversitesi'nde tarih okurken istanbul üniversitesinde adalet (önlisans), atatürk üniversitesi'nde ilahiyat (önlisans) okuyabilirsiniz. tabi böyle yapınca bu üniversitelerin akademik takvimlerinden aöf sınav tarihlerini önceden öğrenmeniz zorunlu. yoksa başvurularınızdan biri veya birkaçı boşa gidebilir. sonuçta ders sınavlarına giremediğiniz bir bölümü okumak mantıklı değil.

ders muafiyet konusuna gelince. atatürk üniversitesi aöf sadece lisans mezunu adayların muafiyet başvurularını kabul ediyor. bu demektir ki ata aöf'den herhangi bir bölümü 2.üniversite kapsamında okuyacaksanız ve halihazırda bir örgün eğitim programında öğrenci iseniz, türk dili, inkılap tarihi ve yabancı dil derslerinden muaf olmuyorsunuz! istanbul ve anadolu üniversitesi ise, halihazırda okuyan öğrencilerin bilgilerini yöksis'ten alıp, muafiyet işlemini otomatik olarak hallediyorlar. ama herhangi bir örgün lisans programından mezunsanız ata aöf, muafiyet işlemini otomatik hallediyor.

diplomalarlarda açıköğretim fakültesi yazar mı?

istanbul ve atatürk üniversitelerinin aöf diplomalarında açıköğretim fakültesi yazıyor. anadolu üniversitesi'nde ise, sadece açıköğretim fakültesi çatısı altındaki programların diplomalarında açıköğretim fakültesi yazıyor. ama diğer diplomalarda iktisat veya işletme fakültesi yazması durumu değiştirmiyor. çünkü bunların yazdığı diplomayı gören biri, bu diplomanın açıköğretim fakültesi'nden alındığını anlayabiliyor.

açıköğretim diplomasıyla yüksek lisans yapılır mı?

açıköğretim diplomasının örgün eğitim diplomasından, yasal olarak bir farkı yoktur. ikisi de geçerlidir. dolayısıyla (bkz: açıköğretim fakültesi)nden lisans diploması aldıktan sonra; notlarınızı yüksek tutmuşsanız, (bkz: ales) ve yök dil'den çok yüksek puanlar alabilirseniz ve üniversitelerin bazı bölümler için açtığı bilim sınavlarından gerekli puanları alırsanız tezli yüksek lisans ve ardından doktora yapabilirsiniz. bu iş tamamen size bakıyor. açıköğretim fakültesi lisans mezunu olup tezsiz yüksek lisansa da başvuru yapabilirsiniz.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • deprem

  geçmiş olsun türkiye. an itibariyle maraş ve çevresi büyüklükleri 5-7 arasında değişen artçı sarsıntılarla sallanmaya devam ediyor.

  tanım: türkiye'nin acı gerçeklerinden biridir.
 • nikolay gerasimovich kuznetsov

  1904 doğumlu efsane sovyet amirali.

  ikinci dünya savaşı sırasında sovyet filosunun almanlar karşısında ağır kayıplar vermesini engellemiştir. ilk nükleer sovyet denizaltısının yapımı ile gemilerde füze silah teknolojisinin kullanımına öncülük etti. 1945'te sovyetlerin en üst nişanı olan sovyetler birliği kahramanı unvanını aldı.
 • google domains

  alan adı (domain) kaydetme amacıyla kullanabileceğiniz google ürünü. domainleri (yani alan adları) diğer hosting firmalarına kıyasla biraz daha ucuza kaydedebiliyoruz (com uzantılı adresleri 195 tl'ye kaydedebiliyoruz ki diğer bazı uzantılarda fiyat 75-85 tl'ye kadar iniyor). tr uzantılı alan adlarım dışındaki tüm alan adlarımı google domains'e taşıdım.
 • isoroku yamamoto

  2.dünya savaşında (bkz: japon imparatorluk deniz kuvvetleri) birleşik filosu'na komuta eden efsane deniz mareşalidir.

  first air fleet - uçak gemisi savaş grubu modelini tasarlamıştır. bu model abd tarafından başarıyla uygulanmaktadır. 1943'te bir teftiş için (bkz: papua yeni gine)'ye bağlı (bkz: solomon adaları) üzerinde seyahat ederken suikaste uğramıştır. yamamoto'nun uçağı, abd savaş uçakları tarafından düşürülmüştür ve yamamoto bu saldırıda hayatını kaybetmiştir. böylece yamamoto, tarihe, düşmanın özel olarak hedef aldığı ilk asker olarak geçmiştir. yamamoto askerlerinin savaş suçu işlemesine engel olmasından ötürü abd'de saygı görmektedir.
 • legion d'honneur

  askerlerle sivil kişilere verilen ve beş sınıfa ayrılan, fransa'nın en yüksek dereceli onur nişanıdır. bahsedilen 5 sınıf şöyledir:

  legion d'honneur Grand Croix (Büyük Haç)
  legion d'honneur Officier (Büyük-Subay)
  legion d'honneur Commandeur (Kumandan)
  legion d'honneur Officier (Subay)
  legion d'honneur Chevalier (Şövalye)
 • pek bir şey yok