engelleme seçeneklerimathematician kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


mathematician kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


mathematician kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


blog yazarı 100fenomen (421)
379· 90· 34· 1· dün
aptalca bir ceza uygulaması.

bir de bu cezayı aptalca savunan geri kalmış toplumlar var. çok büyük bir çareymiş gibi millete takdim edilmesi ayrı bir aptallık.

abd ve çin. bu idam cezasını uygulayan iki büyük devlet. adam öldürme ...devamını oku
aptalca bir ceza uygulaması.

bir de bu cezayı aptalca savunan geri kalmış toplumlar var. çok büyük bir çareymiş gibi millete takdim edilmesi ayrı bir aptallık.

abd ve çin. bu idam cezasını uygulayan iki büyük devlet. adam öldürme suçunun karşılığı idam bu ülkelerde (abd'de bazı eyaletlerde bu cezanın karşılığı idam olmayabilir). peki adam öldürmeler azalıyor mu bu bahsettiğim ülkelerde? hayır! aksine adam öldürmeler tam gaz devam ediyor. yani idam çok da aman aman bir ceza değil. hele allah'ı kitabı olmayan insanların, idam var diye bundan ürküp suç işlemeyeceğini düşünmek, saflık değilse gerizekalılıktır.

peki ne yapmalı?

çok basit. adam gibi insan yetiştireceksin kardeşim. doğru ve düzgün hareket eden, kendine ve etrafına saygılı, becerikli, ahlaklı olan, çevre-doğa-hayvan sevgisi ve insan sevgisi ile büyüyen bireyler eğiteceksin. yahu 4 ayaklı vahşi hayvanları bile ehlileştirip evcil hayvana dönüştürmüş bir canlı türü insan dediğin. kendi türünü eğitmeyen ve başına bela eden, yine bu insan dediğimiz canlı. demek sorun eğitimde. hollanda dediğin kıç kadar ülke, cezaevlerini kapatıp yerine okul açıyor. sen burada idam diye totoşunu yırtmaya devam et.
  • pek bir şey yok
matematikçi, hayat boyu öğrenci er kişi...