engelleme seçenekleriaz ötede yaşayan insan kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


az ötede yaşayan insan kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


az ötede yaşayan insan kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


100. entry'yi yakında blog'da da yayınlayacağım şu yazıyla taçlandırmak istedim. Belki birçoğunuzun eleştirileri cevap bulur ve bakış açınız bir nebze olsun değişir. Ha, değişsin mi illa derseniz? Tabii ki sizler nasıl istiyorsanız ...devamını oku
100. entry'yi yakında blog'da da yayınlayacağım şu yazıyla taçlandırmak istedim. Belki birçoğunuzun eleştirileri cevap bulur ve bakış açınız bir nebze olsun değişir. Ha, değişsin mi illa derseniz? Tabii ki sizler nasıl istiyorsanız öyle olsun derim. Sadece yaşantıların şekillendirdiği ve kişilikle yoğrulan bazı şeylerin ne denli eleştirilebileceği üzerine düşünmeniz benim için yeterlidir.

Buyrun;
Az ötede yaşayan insan,

Küçük yaşından itibaren belki tarla, bağ bahçe görmedim. Yokluk nedir bilmedim fakat belki de en büyük zorluklardan biriyle büyüdüm. Yılda bir kez şehir ve okul değiştirdim. Gittiğim her yerde sonradan gelen öğrenci oldum, çoğunda da benimsenmedim. Benimsenecek olduğum anda yine gittim. Sonra ailevi sıkıntılar yaşadım. Pek değerli aile fertlerimden birisi hayatımızın içine etmeyi kendisine hak gördü. Kardeşim, annem ve ben bir başımıza yedi sene uğraş verdik. Annem bize elinden gelen her şeyi verdi, dünyadaki tüm fedakarlıkları yapmaktan asla çekinmedi. Sonra malum ferdin aileye dönesi geldi. Tekrar birlikte yaşamaya, birlikte vakit geçirmeye hakkı olduğu aklına geldi. Geldi de ne oldu? Aynı şeyler. Bir insan gençliğinde neyse ne yaptıysa devamında da oydu ve onları yapacaktı. Öyle de oldu. Tekrar hayatımızın içine aynı süratte etmeye devam etti ve ediyor. Ailevi kısımlara çok girmeden anlatabileceğim bu kadar-nasıl da girmedim ama.-
Genel anlamda ise çoğu kişi az ötede yaşayan insan ismi üzerinden ve karakterim üzerinden beni eleştirdi, eleştiriyor. İsim biraz ergenvari kaçıyor onu kabul ediyorum fakat emin olun hayat çizgimle bire bir örtüşen bir isimdir. Gerek ailevi yaşantı, gerek akrabalarla olan sıkıntılar gerek hiçbir okula, arkadaş grubuna ve birine ait olamamam, bu ismi doğuran önemli nedenlerden. Bunun yazımımdaki etkisi ise bir farklı seyirde ilerledi.
Mizahı, mizahi içerikleri ve komediyi severim. İzlemeye ve okumaya bayılırım. Yazma konusunda ise hiçbir zaman istediğim noktaya gelemediğimin farkındayım. Henüz 21 yaşına gireli aylar olmak üzereyken bunların hiçbiri beni yıldıracak ve vazgeçirecek nedenler tabii ki değil. Her zaman bir şeyler denemekten asla vazgeçmeyeceğim. Kötü olduğunda yediğim bütün laflara yazılan bütün eleştirilere rağmen maalesef ben buyum. Maalesef kısmı sizler için kendimden yana bir sıkıntım asla yok.
Ben her zaman buydum, bu kalacağım.
Yazdığım çoğu şey bağlantısız, alakasız ve saçma şeyler olabilirler. Burası benim çöplüğüm ve öyle kalacak. Ben denedikçe kendimi geliştireceğim. Yazımım da gelişecek. Deneysel şeyler denemenin hazzını tatmadan bilemezsiniz. Oturduğum andan kalktığım ana kadar hiçbir kaygı gütmeden yazdığım bir yazıyı aynı şekilde bloğa koymanın rahatlığını anlatamam size.
Bu şekilde gelişecek yazım hayatım ve arka planda seyreden gerçek yaşantım nerelere gidecek, beni nerelere götürecek buralardan birlikte takip edeceğiz.
Ha, olur da bir gün okuduğum bölümün mesleğini yapma imkanım olursa ve sevdiğim kadınla hayal ettiğimiz her şey gerçekleşirse daha mutlu ve daha huzurlu bir aöyi göreceğinizi söyleyebilirim.
Sevdiğim kadının bana yaşattığı ve kattığı birçok şey son yıllarımı anlamlandıran en önemli duygu yoğunluğu benim için. Bu süreçte kendisi de okuduğu bütün saçma şeylere rağmen bana destek olmaktan hiç vazgeçmediği için ona teşekkür ediyorum.
Kendisi kadar tatlı bir insanın hayatımda olması benim güzel günlere uyanmamı, gözlerine baktıkça gülümsememi ve birçok hayal kurmamı sağlayan tek neden.
Hayal ettiğimiz yarınları, hayal ettiğimiz şekilde yaşamak dileğiyle…
Az ötede yaşayan insan budur.
Eleştirilse de yerin dibine sokulsa da budur.
Deneyecektir, yazacaktır, eleştirilecek, yeri gelecek dalga bile geçilecektir fakat budur.
Böyle de kalacaktır.
Destekleyen, desteklemeyen, olumlu ya da olumsuz eleştiren herkese sonsuz teşekkürler.
Okuyun, okutun, paylaşın.
Ve en önemlisi, istediğiniz her şeyi yazın. Yazmaktan asla vazgeçmeyin.
Yazdıklarınızı paylaşmaktan asla çekinmeyin.
  • pek bir şey yok
her şeyi, kendi çapında yazan bir yazar.