engelleme seçenekleriaylak adam kullanıcısı size özel mesaj gönderemez.


aylak adam kullanıcısının yazdığı hiçbir entryi görmezsiniz.


aylak adam kullanıcısının açtığı hiçbir başlığı görmezsiniz.
not: bu engelleme türü önerilmez (bkz: #46343)


"sustu. konuşmak gereksizdi. bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. biliyordu; anlamazlardı."

cümlesi ile kapanan veyahut başlayan* bir aylak adam romanıdır.** mamafih üstteki yazara ithaf yapılmıştır.* zira kendileri de romanın ...devamını oku
"sustu. konuşmak gereksizdi. bundan sonra kimseye ondan söz etmeyecekti. biliyordu; anlamazlardı."

cümlesi ile kapanan veyahut başlayan* bir aylak adam romanıdır.** mamafih üstteki yazara ithaf yapılmıştır.* zira kendileri de romanın açılış cümlesi veyahut kapanış*** cümlesini yazmıştır.

*başlayan: başka bir er'in hayatında erk olabilen kelimeye işaret etmiştir.
**aylak adam: yusuf atılgan.
***kapanış: son'daki baş'langıç.
entry akışı (yeni)
klasik görünüm
 • erkeklerin sevgili olmak istediği kızda aradıkları

  galiba her şey sevmeye bakmakta. sevmenin genel-geçer bir tanımını vermek pek tabii mümkün lakin öznel değerler skalasına buna indirgeyerek karşıdandaki kişiyi "sen" yapmak da mümkün. bunun olmamasını isterim. sevmek yeter her şeye. dün dergileri karıştırır iken, sabahattin ali'nin bir sözü ile karşılaştım. cümle şöyle idi: "dünyada hayatın tek bir manası vardır o da sevmektir." aramak eylemi tabii olur ise, neşet dinlerim ben, beraber neşet dinlemek isterim. blues, jazz falan da bilmem. dünya sineması hakkında ve özellikle art-house filmler üzerine konuşabiliriz, az-çok bilgim vardır. kritiklere katılabilirim. felsefe okurum, felsefe yapmayı da severim, beraber felsefe yapacağımız biri olmasını isterim. şiir de severim, divan, türk, farsi, dünya şiiri üzerine konuşabiliriz ve böylece de sınırları aşabiliriz, karşı kıyıya geçebiliriz. aylaklığa övgüler dizerim, aylak adam var ise aylak kadın n'için olmasın?! beraber aylaklık yapacağım bir kadın olsun isterim. paraya tamah etmeden önce, lokmayı verenin de kimse olmadığını bilmesini isterim. zor zamanlarda bir rakı isterim bir çay isterim, ha mümkünse bir de aşk! beraber hayal kurmak isterim, uçsuz bucaksız, isyana kalkışır gibi umutlar, sonsuz.
 • şehirler arası otobüs yolculuğu klişeleri

  rahat gitmek ve kimse ile muhattap olmamak için ön taraftaki tek koltuklu yere bilet almışsınızdır. kafanız bir denli rahattır. yolda ilerlerken çeşitli hayaller ile hemhal olmak ve umut kurmak gerçekten yolun size getirdiği bonustur ama birden açılan o müzik yok mudur?! gerçekten sizi rahatsız eder, nezaket gereği kapatmasını da söyleyemezsiniz, yol boyunca dinler gidersiniz. klişe midir bilmem ama gına getiricidir.
 • blog sözlük itiraf

  her şeyin bu kadar nizami şekilde ilerlemesine inanamıyorum. her şeyin bu kadar olağan şekilde ilerlemesinde bir bit yeniği bulmak gibi bir çabam olduğu için de kendime kızmıyorum. her şey akışında ve ben bunu kabul etmiş gibi görünüyorum ama akış içerisinde olan hayat gayet tabii içerisinde huzur kadar huzursuzluk da yaratacaktır. şu anda huzur ile hemhal olan ruhum eminim ki huzursuzluk ile biteviye tükenişe geçecektir. kendime bir mutsuzluk simülasyonu kuramıyorum. simülasyon dahilindeki olaylar, zannıma ağır bir şekilde hasar vereceği için rasyonalitesinden çokça uzak durmak istiyorum. üstteki yazar nasıl "çalışmadan olur mu hiç?" sorularına karşı ciddi bir "evet" veriyor ise, ben de "mutsuzluk olmadan olur mu hiç?" sorusuna karşı ciddi bir "evet!" cevabı vermek istiyorum.
  bozulacaksa bozulsun dünyanın düzeni!
  bozulacaksa bozulsun akıl sağlığım!
  güzelleşeceğim çünkü "şimdilik ölümüne kadar hayattayım!"
 • 27 yaşında olmak

  30 yaşına 3 kalmıştır*). 'frances ha' filminden hatırladığıma göre 27-30 yaş bandındaki insanların artık bir nevi gençlikten olgunluğa geçiş sürecinde kendi içerisinde garip davranışlarda*bulunduğunu gözlemlemek mümkündür. gecenin 3'ü gibidir.bahse girmek. belki demir atılmıştır belki de demir çekilmiştir.
 • 2020'ye bir veda notu bırak

  bendimde ne büyük etkiler yarattın ey2020!
  zaman ile yürüdüğüm bu yolda bana bana rakamlar bütünü olarak destekte bulunduğun için teşekkür ederim ama benim "teşekkür etme" durumum herkese karşıdır. teşekkür etmek kavramı olarak teşekkür ederim. her neyse.
  bir bitiş olarak şu anda devam etmen gerçekten beni heyecanlandırıyor. bitecek ve gideceksin. senden daha büyük bir yıl meydana gelecek ve belki de her şeyi daha da berbat edecek ama senin acilen gitmen lazım çünkü sana ayrılan sürenin sonuna geldik 2020!
  senin zamanın içerisinde 2021 yılı için kendi adıma çeşitli hedefler koydum, onun için de teşekkürü hak ettiğini söyleyebilirim.
  şunu unutmamalısın ki, herkes tarafından kötü olarak algılanacaksın!
 • kaliteli yaşamak için tavsiyeler

  kendinizi gerçekleştirmek için çıktığınız yolda, hiç kimsenin "dur!" ikazına bağlı kalmaksızın ilerlemeye devam edin. kendinize bir konfor alanı yaratın lakin esnek olmayı da bilin. sevmek eylemini abartın, kaliteli sevmek(!) ile zaman geçirmeyin. arkadaşlıklara önem verin lakin "arkadaşlar iyi"dir lafına bağlı kalarak sizi dümbükleyen sivri zekalılara yolu gösterin.
  sigara, alkol ve bilimum uyuşturuculardan uzak durun.
  kendinizi sevin!
 • Günlük tutmak

  bundan sonra yapmaya başlayacağım eylemler bütününde kendisine de yer vermekteyim. ilerleyen zamanlar yaşımı alma durumu mevzusu bahse girerse, açıp, "vay be, ne günlerim olmuş" ya da "evet, bu günlerde kendime fazla yüklenmişim." demek için açıp okuma gayretini yüksek tutmaktayım.
  düşünsenize aradan otuz yıl geçmiş ve siz -tozlu yapraklar durumu- açıp okuduğunuzda yer yer hüzün, yer yer de neşe bulacağınız belgeleri elinizde tutmakta olacaksınız.
  let's start!
 • blog sözlük itiraf

  yaklaşık altı aydan beri psikolojik destek almaktayım, birçok şeyimi burada paylaştım, uzun bir zaman da yazmamış idim lakin gelir de okur idim.
  dün psikiyatristime gittim, randevum var idi. beni neşeli bulduğunu söyledi, o da sevindi. eskiden kelimeler ile aram gayet iyi idi. son zamanlarda ise kendilerine kıymet vermediğim için bana dargın gibiler. barışacağız. kendi vücuduma jilet ile çizikeler atardım eskilerde, göğsümün acısı bu yüzdendir. şimdi gelip de buralara bir şey yazarken dahi ellerim titremekte, heyecandan.
  hayat güzel arkadaşlar, yaşamak her şeye rağmen güzel!
 • bedava olan güzel şeyler

  Bedava yaşıyoruz, bedava;
  Hava bedava, bulut bedava;
  Dere tepe bedava;
  Yağmur çamur bedava;
  Otomobillerin dışı,
  Sinemaların kapısı,
  Camekanlar bedava;
  Peynir ekmek değil ama
  Acı su bedava;
  Kelle fiyatına hürriyet,
  Esirlik bedava;
  Bedava yaşıyoruz, bedava.
  o. veli, bedava.