siyaset içeren entry'lerin silinmesi

24 entry daha

 • Çok doğru yere geldiğimi gösteren sözlüktür.
  Hayatta siyasetten başka konuşacak bir şeyi olmayan insanların uzak durması hepimiz için yararlıdır.
 • haklı bulduğum harekettir. yukarda bir arkadaşımızın da dediği gibi, siyasetten dolayı yuvası dağılan insanlar varken, bu oluşan güzel ortamın bozulmaması için hiç bir neden yok. sezer arkadaşımız belirtmiş bir partiye kukla olan yöneticilerin bulunmadığını ama umarım farkında dahi olmadan böyle bir şeye destek olmazlar. ekşi sözlüğün en nefret ettiğim yönüydü. ama şöyle bir öneride de bulunmak istiyorum. hakaret içeren entrylerin silinmesi evet mantıklıdır fakat siyasi olarak ülkeyi etkileyen yada bizi (halkı ) etkileyen karar veya değişimlerde, bu konuda kendini yetiştirmiş ve geliştirmiş kişilerden de olayı dinlemek isterim. tabi ki de hakaret ve aşağılama çizgisine dikkat ederek seviyeli bir üslup ile olsa ne kadar da güzel olur. bunu karşıt olan adamın bile tebessüm ederek okuyacağı tarzda bir yazı. çünkü her şeyden önce sevgi ve saygı gelir.

  düzeltme: buraya ek olarak; yazdığım yazının amacının sadece siyaset amaçlı girilen ve siyasetin neden olduğu yıkımlara destekti. partiye kukla olmaktan kastettiğim pkk kuklası değil a veya b partisine, tıpkı ekşi sözlükte olduğu gibi kukla olmaktı. yoksa diğer ekşici arkadaşlarında dediği gibi, sırf bir kitleyi ele alıp, o kitleden olanı dışlamak tabi ki kabul edilemez ve terör kelimesinin de gerçekten açılması gerek, açıklanması gerek. yoksa özgür bir platformdan bahsedilemez. insanlar buraya çaylak sınırlaması olmadığı için gelmiyor, birilerine hizmet eden ve sırf birilerini övmek ve şak şakçılık yapmak için ekşi sözlüğü işgal eden insanlardan sıkıldıkları için geliyor.
 • eğer siz de, atatürk hakkındaki mesajları chp propagandası sanıp silerseniz hiç hoş olmaz.
 • siyaseti yazı dünyamızdan çıkarmanın zor olduğunu düşünüyorum. bunun yerine terör destekçisi, provakatif, türkiye cumhuriyeti ve türk milletine hakaret içeren entry'lerin silinmesi daha yerinde bir karar olabilir.
 • Yazılanları okudukça kendimi, yeni zelanda'nın kuzey adası'ndaki waihi kasabasında ekmek parası için gece gündüzünü harcayan altın işcisinden paris montmartre ve sacré-cœur bazilikasına yerleşip ömrünün sonuna kadar ressamlar ve sanat ile geçirecek biri olarak görüyorum. Ay hadi inş.
 • "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor"

  buna hak veriyorum. bunu diyen adam siyaset yapmıyordur zaten, hakaret ediyordur. hakaret hukuki bir karşılığı olduğu için herkes kendi özel sitesinde blogunda facebook sayfasında hakaret etsin. hakaret sadece siyaset için değil atıyorum "x futbol takımının kalecisi şerefsizdir" entriside silinmelidir.

  "yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz."

  bu çok muğlak bir ifade. terörist kimdir, ne yapınca sevicisi oluyoruz ?
  pkknın terörist olmadığını iddia eden yoktur ama mesela fethullah cemaati teröristmidir yoksa tayyiple doğu perinçek grubunun kumpasına gelmiş dini bir örgütmüdür ? sözlük yönetimi 8-10 örnekle bu maddeyi açıklaması lazım diye düşünüyorum. hatta teknik bakımdan mümkünse abd'deki jüri mantığı gibi jüri oylama sistemi getirilebilir. ben mesela kanada'da olduğu gibi ayrılık konusu referanduma gitsin, %51 evet denirse ayrılalım dersem terör seviciliği yapmış oluyormuyum ?

 • Adil şekilde uygulanmadığını üzülerek farkettiğim hede. Bir başlıkta kürdistan diye saçma bir bakınız verildiğini görmem üzerine aynı saçma kelimenin başlığına "sözlükte bakınızı verildiğini görünce sinirlendiğim, dünya üzerinde var olmayan, hain varlıkların hayallerinde var olan hede. (bkz: hayallerle yaşıyor bazı ibneler)
  türk milleti var oldukça gerçekleşmeyecek o hayaliniz." Şeklinde bir entry girdim ancak silinmiş. Bunun aksine Devlet bahçeli Başlığı altında yer alan amacı belli entryler halen durmakta. Siyaset içeren entrylerin silinmesi taraftarı olarak bunun adil şekilde uygulanmasını istiyorum.
  Kürdistan gibi bakınız verilmesine izin verip, bahçeli başlığında yer alan entrylere izin verip benim eleştirimin silinmesinin adil bir yaklaşım olduğunu düşünmüyorum.
  Not: mhp'li değilim, devlet bahçeli'ye sempati duymam. Zaten mesele de bu değil.
 • Ölü taklidi yapmamız bekleniyor sanırım
 • Kahkahalar atarak okuduğum önlem. Valla bambaşka değilmişsin blogsözlük. Buraya Ekşi sözlükTen geldim. Ben çok yanlış gelmişim kardeş. Ekşi'nin hali ile ilgili görüşlerimi (bkz: #27486)'da belirtmiştim. Burası ufak bir yer olduğu için daha pravda köpekleri doluşmamıştır diyordum. Fakat gördüğüm kadarıyla gerek kalmamış. Blogsözlüğün tepesinde de sansür meraklısı geleceğin tüccarları varmış. Daha mahkeme kararları çıkmadan kaynakta siyaseti yasaklamış. Girişimci kardeşimize rte başlığında ilk olarak "cumhurbaşkanımız" yazan bir sözlükten kolay kolay para kazanamayacağını belirtmek isterim. Gelin görün ki "yaşasın hdpliler tutuklandı" şeklinde makbul siyasi entry girmenin serbest olduğunu da görüyorum. Siyaset hayatın kendisidir. Hak ve özgürlükler siyasettir. Siz burada siyaseti parti ve oydan ibaret zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz. Sözlükte siyaseti yasaklamak Kültürden edebiyattan bahsederken yasaklanan kitapları görmezden gelme anlamına gelir. Yıl 2016 ve sizi farklı yapıp sıyrılmanızı sağlayacak şey aslında özgür bir platform sağlamaktır. Ayrıca bu "gel gel ne olursan gel" mantığı sözlüklerin şu anki rezil durumunun sebebidir. Çaylaklık sistemi asıl yeni platformlar için gerekli bence.
 • adam olanlar kısıtlanmaz. Partililerin tutuklanması şu ana kadar yapılması gereken birşeydi ve yapıldı. Gerisini karıştırma. ayrıca adam rte olarak nitelendirdiğin Cumhurbaşkanımıza karşı söylemlerin bana ters geldi. Akçı değilim ve teşkilatlarında yer almadım almam fakat bunu bu şekilde dile getirmen ne kadar normal ? bende bu tür siyasi, politik, ideolojik fikirlerin yeri burası değildir.
 • herkes kendi yazdıklarından sorumludur seklinde bir üyelik maddesi eklerseniz ortada sorun kalmaz. türkiye tamamen siyasetten oluşan bir ülke ve bizim burada siyaset konuşmamamız, günceli takip etmemek anlamına gelir. peki fikirler çarpışmadan gerçekler nasıl ortaya çıkacak?
 • ön edit: özellikle ekşi sözlük'ten gelen arkadaşlar bu başlığa tepki vermiş. savunduğumuz şey sansür değil ve elbette siyasetle ilgili hiçbir şey konuşmayacak değiliz. bu başlıkta anlatılmak istenen şey, bizim ve özellikle de sizin başınızı belaya sokabilecek fikir ve düşüncelerin paylaşılmaması gerektiği. adam kalkmış bülent ecevit başlığında siyaset içeren entrylerin silinmesi diye bakınız verip kendince bu başlığa atıfta bulunuyor. tamam da derdimiz "bülent ecevit x görevinde bulunmuş y bir insandır" gibi entryler değil ki zaten. bunu neden silelim ya da sansürleyelim? ama sen kalkıp "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor" gibi, karşı tarafın hukuken sana hesap sorabileceği şeyler yazıyorsan orada biz de sorumluluk altında kalıyoruz. bu yüzden müdahale ederiz, gerçekten kusura bakmayacaksın.

  birileri kalkıp şu partinin sözlüğü falan gibi saçma salak şeyler yazıyor. merak etmeyin bu sözlük hiçbir partiye yalakalık yapacak yöneticiler barındırmıyor bünyesinde. yalnız şunu da söyleyeyim, terör örgütünün kuklası olmuş, legal görünümlü, kravatlı katillerin destekçilerine de sıfır tolerans gösteriyoruz. malum partiye sempatiniz varsa bana mesaj atın direkt hesabınızı sileyim. çünkü bu kafada olanları tespit ettiğimiz anda siliyoruz. format falan bir yere kadar. bize küfür de etseniz önce sebebini sorarız. yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz. lütfen herkes buna göre hareket etsin.

  ---------------------------------------

  kimsenin kızıp darılmaması gereken eylem.

  sevgili blog yazarı ve blog takipçisi arkadaşlarım,
  sözlüğümüz daha yeni. ne güzel bir ortam oluştu burada. sizin kadar biz de bir şeylere tepkiliyiz, biz de birilerini sevmiyoruz, biz de birilerine kızıyoruz fakat takdir edersiniz ki türkiye'de hukuk matematik gibi işlemiyor. yani "entry'mde hakaret yok, gerçekleri yazıyorum" diyebilirsiniz, kendi çerçevenizde haklısınız da fakat biliyorsunuz ki birileri bundan hoşlanmayacak ve bizi zor durumda bırakacak.

  ben kişisel blogumda hiçbir zaman siyasi bir yazı yazmadım, siyasi konulara girmedim. çünkü biliyorum ki siyaset pis bir iş. bizim gibi insanların baş edemeyeceği kadar karmaşık bir iş. sözlükte de bunun böyle olmasını istiyorum ve istiyoruz.

  gelecekte bu siteden para kazanabiliyor olursak ve ekşi sözlük gibi avukat tutacak kadar güçlü bir site haline gelirsek o zaman siyaset yapılabilir evet fakat şimdi değil. çünkü sizin buraya yazdığınız entry için beni mahkemeye çağıracaklar, sizin ip adresinizi vereceğim sizi çağıracaklar, sonra yine beni çağıracaklar ve benim tüm bunlar için ne zamanım ne de yeterli param var.

  sizin yazdıklarınızı silmek bize gerçekten zor geliyor, emek verilmiş, oturulup düşünülmüş entry'leri tek tuşla silmek inanın hoş değil. lütfen siyaset içeren başlık açmayın ve yine siyaset içeren entry girmeyin.

  anlayışınızı bekliyoruz.
 • özellikle ekşi sözlük'ten gelen arkadaşlar bu başlığa tepki vermiş. savunduğumuz şey sansür değil ve elbette siyasetle ilgili hiçbir şey konuşmayacak değiliz. bu başlıkta anlatılmak istenen şey, bizim ve özellikle de sizin başınızı belaya sokabilecek fikir ve düşüncelerin paylaşılmaması gerektiği. adam kalkmış bülent ecevit başlığında siyaset içeren entrylerin silinmesi diye bakınız verip kendince bu başlığa atıfta bulunuyor. tamam da derdimiz "bülent ecevit x görevinde bulunmuş y bir insandır" gibi entryler değil ki zaten. bunu neden silelim ya da sansürleyelim? ama sen kalkıp "x kişisi şöyle şerefsizdir, böyle hırsızdır, şu şekilde gg şeyler yapıyor" gibi, karşı tarafın hukuken sana hesap sorabileceği şeyler yazıyorsan orada biz de sorumluluk altında kalıyoruz. bu yüzden müdahale ederiz, gerçekten kusura bakmayacaksın.

  birileri kalkıp şu partinin sözlüğü falan gibi saçma salak şeyler yazıyor. merak etmeyin bu sözlük hiçbir partiye yalakalık yapacak yöneticiler barındırmıyor bünyesinde. yalnız şunu da söyleyeyim, terör örgütünün kuklası olmuş, legal görünümlü, kravatlı katillerin destekçilerine de sıfır tolerans gösteriyoruz. malum partiye sempatiniz varsa bana mesaj atın direkt hesabınızı sileyim. çünkü bu kafada olanları tespit ettiğimiz anda siliyoruz. format falan bir yere kadar. bize küfür de etseniz önce sebebini sorarız. yalnız terör seviciliğini hissettiğimiz anda düğmeye basıyoruz. lütfen herkes buna göre hareket etsin.
24 entry daha